poniedziałek, 10 października 2016

Lokata Bezkarna - nowe warunki, czyli 3% lub 3,2%

Od dziś Lokata Bezkarna w BGŻOptima ma nowe warunki. Oprocentowanie wzrosło z 3 na 3,2%, ale za to spadł górny limit kwoty: do 20 tys. zł (wcześniej wynosił on 100 tys. zł).

Kwota minimalna nie zmienia się: 1000 zł.


Przypomnę, że lokatę skierowano do nowych klientów banku - po zamknięciu konta można ponownie założyć lokatę po upływie 12 miesięcy.

Informację o tym, ile czasu upłynęło od zamknięcia konta uzyskasz na infolinii banku.

Oprócz konkurencyjnego oprocentowania jej sporym plusem jest możliwość wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek, co nadaje jej pewne cechy konta oszczędnościowego.

Lokata Bezkarna jest zakładana razem z bezpłatnym kontem oszczędnościowym (2,5%, do 150 tys. zł). - LINK do założenia Lokaty Bezkarnej.


Trochę mi szkoda spadku limitu ze stu do dwudziestu tysięcy zł. Tym samym odpada jedna z opcji na ulokowanie nieco większej gotówki na przyzwoity procent - zakładałem tę lokatę kilka razy.

Aktualizacja godz,. 14:15

Uwaga! Bank trochę zamieszał z tą Lokatą Bezkarną, ponieważ równocześnie wprowadza do oferty inną dla nowych klientów o nazwie Lokata Bezkompromisowa, która posiada takie same warunki jak stara... Lokata Bezkarna, czyli 3% na 3 miesiące od 1 tys. do 100 tys. zł 

W takim razie mamy teraz do wyboru dwie lokaty dla nowych klientów na 3 miesiące z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek.

1. Lokata Bezkarna na 3,2% od 1 tys. do 20 tys. zł.
2. Lokata Bezkompromisowa na 3% od 1 tys. do 100 tys. zł.

Przypomnę, że dla obecnych klientów w Optimie wciąż jest dostępna trzymiesięczna Lokata Deklasująca na 2,5%, na którą można wrzucić nawet 300 tys. zł (nowe środki według stanu na koniec dnia 28 września br.).

Poza tym zbliża się koniec promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego - 2,5% obowiązuje do 24 października. Poprzednio bank wyznaczył datę graniczną na 4 lipca dla promocji rozpoczętej 15 lipca, więc wstępnie można spodziewać się, że znowu wybierze podobny termin - na przykład 14 października. Dlatego wypadałoby w tym tygodniu wypłacić środki z konta oszczędnościowego w Optimie.

Gdzie je przelać?

Według mnie pierwszym naturalnym wyborem jest Bank Millennium, w którym mamy całą gamę promocji związanych z Kontem 360° - więcej szczegółów opisałem w październikowym zestawieniu, w którym grupuję najlepsze lokaty i konta bankowe.

Jeżeli chodzi o konto oszczędnościowe, od wczoraj trwa tu kolejna promocja na 2,7% (do 100 tys. zł, przez 92 dni od wpłaty pierwszych środków). Co istotne, obejmuje ona również obecnych klientów, którzy wpłacą nowe środki.

W sumie najważniejsze jest tu, aby pamiętać o comiesięcznym wpływie/wpływach na konto minimum 1000 zł i co najmniej jednej transakcji kartą.

>>> Załóż Konto 360° i konto oszczędnościowe na 2,7%

Inny pomysł to rachunek oszczędnościowy Lion's Excellence na 2,7% bez górnego ograniczenia kwoty. Tu trzeba pamiętać o spełnieniu warunku comiesięcznego wpływu na konto 12 000 zł lub wykręceniu kartą debetową 3000 zł obrotu.

Nie wiem, ilu z Was posiada konto oszczędnościowe w Optimie - ja trzymam je przede wszystkim dlatego, że nie ma tu ograniczenia liczby darmowych wypłat w miesiącu i nie trzeba spełniać dodatkowych warunków. Dlatego jeśli bank utrzyma zbliżone oprocentowanie po 24 października, nadal będę z niego korzystał.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...