piątek, 16 października 2009

Google zarabia, ale kliki w AdSense mniej płatne

Trwa sezon publikacji rezultatów finansowych amerykańskich spółek i wczoraj późnym wieczorem naszego czasu poznaliśmy kwartalne wyniki Google. Zysk na akcję wyniósł $ 5,89 i okazał się znacznie lepszy od przewidywań analityków (średnia $5,42).

Prezes Schmidt na wczorajszej konferencji tryskał optymizmem i liczy, że najgorsze już minęło.

Nic dziwnego, że w notowaniach posesyjnych akcje Google urosły o 3,2%.

Wiele osób umieszcza na blogach i stronach internetowych reklamy Google AdSense i na pewno interesuje je jak wygląda sytuacja z drugiej strony, czyli przychody Google, wartość kliknięć itd.

Akurat dziś mi na przykład poszło najlepiej w październiku:Wieści są mieszane z przewagą pozytywnych.

Plusem jest globalny wzrost liczby klików w AdSense o 14%, czyli ludzie wcale nie znudzili się reklamami i nadal w nie klikają. Jednocześnie kryzys dotknął reklamodawców i wartość klików spadła o 6% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Z tego wynika, że jeśli masz więcej kliknięć, ale przychody wcale nie rosną, a czasem wręcz spadają nie musi to znaczyć, że objął cię legendarny Smart Pricing, lecz po prostu przeżywamy światowy kryzys, który nie ominął też budżetów reklamowych firm.

Na szczęście te 6% oznacza, że wielkiego dramatu nie ma, jak można było obawiać się, a na dodatek globalne przychody z reklam w internecie wzrosły, w przeciwieństwie do TV czy prasy.

Google w ostatnim kwartale miało 4,38 mld USD przychodów z AdSense (wzrost o 8%) po odliczeniu prowizji dla umieszczających reklamy na swoich stronach.

Więcej o Google pisze „the New York Times” oraz „MarketWatch”.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...