piątek, 3 lipca 2020

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe lipiec 2020 r.

Zgodnie ze zwyczajem otwieram nowy miesiąc przeglądem dla oszczędzających w bankach, czyli pora na najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2020 r.

W obecnej sytuacji, kiedy Rada Polityki Pieniężnej ścięła niemal do zera stopy procentowe (główna, referencyjna wynosi zaledwie 0,1%), oszczędzanie w bankach większych kwot straciło sens

Moim zdaniem najrozsądniej trzymać w nich środki podręczne i płynną część poduszki finansowej, a dla nadwyżek warto szukać alternatyw: "Kończy się dobre oprocentowanie w bankach. Co robić?"

Łatwiej zarobimy w banku dzięki udziałowi w promocji, najlepiej przy okazji umożliwiającej skorzystanie z nieco wyższego oprocentowania. 

Taka właśnie promocja wystartowała w Banku Pekao S.A. Bank z żubrem w logo oferuje 150 zł premii oraz 2% na koncie oszczędnościowym.


DO 150 ZŁ PREMII + 2% NA KONCIE OSZCZĘDNOŚCIOWYM W BANKU PEKAO

Do promocji mogą przystąpić nowi klienci banku, czyli tacy, którzy nie posiadają konta w Pekao od 1 stycznia 2019 r.

Jakie są jej zasady?

Najpóźniej do 30 września br. złóż wniosek o Konto Przekorzystne wraz z wydawaną do niego kartą (najlepiej wybrać Mastercard) oraz aplikacją mobilną PeoPay i zawrzyj umowę z bankiem.

We wniosku wybierz opcję online lub przez aplikację PeoPay - tylko w ten sposób zakwalifikujesz się do odbioru premii pieniężnej 100 zł. 

Nie ma obowiązku wyrażania zgód marketingowych.


Premia pieniężna 100 zł

Aby zdobyć pierwsze 100 zł, należy zapewnić sobie wpływ na konto co najmniej 500 zł miesięcznie, wykonać jedną płatność miesięcznie kartą lub aplikacją PeoPay oraz minimum raz w miesiącu zalogować się do aplikacji PeoPay.

Wszystkie te czynności trzeba wykonać w czterech kolejnych miesiącach.

Premia 100 zł zostanie wypłacona na konto otwarte w promocji.

50 zł za rejestrację w programie "Bezcenne chwile"

Jeżeli przy składaniu wniosku o konto wybierzemy kartę Mastercard, czeka na nas dodatkowa nagroda.

W tym celu do końca września br. rejestrujemy otrzymaną kartę w programie "Bezcenne chwile". W zamian Mastercard przyznaje 1000 punktów (najpóźniej po 14 dniach). Kolejne 2400 punktów otrzymamy za zalogowanie się do aplikacji PeoPay (najpóźniej po 30 dniach).

Wszystkie te punkty możemy wymienić na nagrody o wartości 50 zł - do wyboru jest między innymi Allegro.

Teoretycznie jest jeszcze 100 zł za polecenie nowego klienta w programie poleceń, ale nagrodę otrzymuje tylko polecający. Dla polecanego lepszą opcja jest udział w normalnej promocji i zysk do 150 zł.

2% na koncie oszczędnościowym

Osoby, które otworzą Konto Przekorzystne mają prawo do końca września br. założyć również konto oszczędnościowe na 2%. Oprocentowanie będzie obowiązywać przez 120 dni, do maksymalnej kwoty 20 tys. zł.

Konto Przekorzystne pozostanie darmowe, jeśli wpłynie na nie raz w miesiącu min. 500 zł i w danym miesiącu wykonamy co najmniej jedną płatność aplikacją PeoPay lub kartą.

Oznacza to, że spełniając warunki bezpłatności konta przy okazji kwalifikujemy się do odbioru premii pieniężnej w promocji.

Tutaj złożysz wniosek o otwarcie konta w promocji:


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

W Credit Agricole nowy klient może skorzystać z premii 200 zł za założenie konta osobistego (3 warianty promocji) oraz założyć Rachunek Oszczędzam na 2,5% (do 20 tys. zł, przez 3 miesiące, kwartalna kapitalizacja odsetek).

Również 2,5% do 20 tys. zł, ale na 4 miesiące oferuje nowym mBank na rachunku regularnego oszczędzania "Moje cele" otwieranym w promocji z eKontem z premią 140 zł.

2% do 10 tys. zł przez rok proponuje zakładającym konto osobiste Getin Bank - dodatkowo wymagany jest comiesięczny wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł i zgody marketingowe.

Dla większych środków Getin ma Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Aktualna stawka wynosi 1% (do 200 tys. zł, przez 2 miesiące). Tyle samo oferuje Bank Millennium na Koncie Oszczędnościowym Profit (do 100 tys. zł, przez 2 miesiące) oraz Alior Bank na Koncie Mega Oszczędnościowym (do 100 tys. zł, przez 2 miesiące, wymagane wpływy na konto osobiste 1500 zł miesięcznie i zgody marketingowe).

1,5% znajdziemy w Nest Banku na koncie Nest Oszczędności (do 50 tys. zł, do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta).

LOKATY

3%  1% oferuje na lokacie powitalnej mBank (do 10 tys. zł, 3 miesiące) - obniżka 8 lipca z 3 na 1%.

Uczestnicy programu "Lubię to polecam" w Banku Millennium mogą skorzystać z lokaty na 2,5% (do 15 tys. zł, 3 miesiące).


Nest Bank proponuje nowym Nest Lokatę Witaj na 2,5% (do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub pół roku z wpływem wynagrodzenia).

Lokata Happy w Idea Banku obecnie płaci 2,4 1,8% (do 20 tys. zł, 3 miesiące), wariant dla większych sum Lokata Happy Pro jest na 1,9 1,5% (do 200 tys. zł, 3 miesiące).

W Santanderze możemy skorzystać z czteromiesięcznej lokaty mobilnej na 2% (do 20 tys. zł) i dodatkowo zgarnąć premię 150 zł za otwarcie Konta Jakie Chcę.

Włosi oferują Lokaty Facto na różne okresy z oprocentowaniem do 1,9 1,6% (od 5 tys. zł). W tym przypadku trzeba brać pod uwagę, że depozyty gwarantuje włoski odpowiednik BFG.


12 miesięcy - 1,9 1,6%.

9 miesięcy - 1,85 1,6%.

6 miesięcy - 1,8 1,2%.

3 miesiące - 1,4 1,1%.

Estoński Inbank również wymaga minimalnego depozytu 5 tys. zł i również nie podlega pod polski BFG, tylko estoński odpowiednik.

Lokaty Inbanku oferują nawet 2,2%, ale to wymaga zamrożenia pieniędzy aż na 5 lat. Na krótsze terminy stawki są niższe, między innymi 1% na pół roku oraz 1,5% na rok.

1,5% otrzyma na lokacie mobilnej w Getin Banku nowy klient (do 10 tys. zł, przez 2 miesiące), obecny dostanie tylko 0,4%.

1,1% to stawka Lokaty na Nowe Środki Plus w Idea Banku (2 miesiące) lub 1% na 3 miesiące - wymagane konto osobiste, stan środków z końca dnia 20 czerwca br.

PODSUMOWANIE

Tak jak uprzedzałem na początku dzisiejszego zestawienia - generalnie stawki oprocentowania depozytów są bardzo niskie i trzymanie w bankach większych sum straciło sens. 

Nie zanosi się na zmiany na lepsze w najbliższym czasie. Trzeba szukać alternatyw.

Stan 27 lipca 2020 r.