poniedziałek, 1 czerwca 2020

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe czerwiec 2020 r.

Jak zwykle otwieramy nowy miesiąc przeglądem dla oszczędzających. W takim razie sprawdźmy, które banki oferują najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2020 r.

Nie sposób nie zacząć od tego, że Rada Polityki Pieniężnej już trzykrotnie w tym roku cięła stopy procentowe i w czwartek zeszła do poziomu zaledwie 0,1% (stopa referencyjna) - więcej na ten temat tutaj.

W ślad za RPP idą też banki, które równie gwałtownie obniżają oprocentowanie depozytów. Przykładowo Bank Millennium uruchomił 31 maja kolejną promocję Konta Oszczędnościowego Profit ze stawką... 1% (początkowo planowano 1,5%, ale po ostatnim, niespodziewanym cięciu stóp przez RPP bank obniżył ją do 1%).

Praktycznie w Banku Millennium da się cokolwiek obecnie zarobić dzięki promocji z premią 200 zł dla nowych klientów - szczegóły.

Podobnie dzieje się w innych bankach, czyli można coś niecoś wycisnąć z promocji, a lokaty czy konta oszczędnościowe zniechęcają swoimi stawkami.

W tych kiepskich okolicznościach możemy nieco wyróżnić Bank Pekao oferujący 3% na trzymiesięcznej lokacie PeoPay (do 10 tys, zł) wraz z premiami do 150 zł.


 3% NA LOKACIE + DO 150 ZŁ PREMII W BANKU PEKAO

Do promocji mogą przystąpić nowi klienci banku, czyli tacy, którzy nie posiadają konta w Pekao od 1 stycznia 2019 r.

Jakie są jej zasady?

Najpóźniej do 30 czerwca br. złóż wniosek o Konto Przekorzystne wraz z wydawaną do niego kartą (najlepiej wybrać Mastercard) oraz aplikacją mobilną PeoPay i zawrzyj umowę z bankiem.

We wniosku wybierz opcję online lub przez aplikację PeoPay - tylko w ten sposób kwalifikujesz się do odbioru premii pieniężnej 100 zł. 

Nie ma konieczności zaznaczania zgód marketingowych.


Premia pieniężna 100 zł

Aby zdobyć pierwsze 100 zł, należy zapewnić sobie wpływ na konto min.500 zł miesięcznie, wykonać jedną płatność miesięcznie kartą lub aplikacją PeoPay oraz co najmniej raz w miesiącu zalogować się do aplikacji PeoPay.

Wszystkie te czynności trzeba wykonać w czterech kolejnych miesiącach.

Premia 100 zł zostanie wypłacona do 30 listopada br. na konto otwarte w promocji.

50 zł za rejestrację w programie "Bezcenne chwile"

Jeżeli przy składaniu wniosku o konto wybierzemy kartę Mastercard, czeka na nas dodatkowa nagroda.

W tym celu do końca czerwca br. rejestrujemy otrzymaną kartę w programie "Bezcenne chwile". W zamian Mastercard przyznaje 1000 punktów (najpóźniej po 14 dniach). Kolejne 2400 punktów otrzymamy za zalogowanie się do aplikacji PeoPay (najpóźniej po 30 dniach).

Wszystkie te punkty możemy wymienić na nagrody o wartości 50 zł.

Teoretycznie jest jeszcze 100 zł za polecenie nowego klienta w programie poleceń, ale nagrodę otrzymuje tylko polecający.

3% na lokacie PeoPay

Na tle innych banków oprocentowanie wygląda imponująco. Jednak górna stawka tej trzymiesięcznej lokaty wynosi jedynie 10 tys. zł.

Lokatę można założyć w aplikacji PeoPay do końca czerwca br. Będzie ona dostępna najpóźniej 3 dni robocze po instalacji.

Jest ona dostępna również dla obecnych klientów banku, którzy nie logowali się do PeoPay od 1 marca br. do 15 maja br. (wymagana aktualna wersja aplikacji 3.4). 

Konto Przekorzystne jest darmowe o ile wpłynie na nie raz w miesiącu min. 500 zł i w danym miesiącu wykonamy co najmniej jedną płatność aplikacją PeoPay lub kartą.

Oznacza to, że spełniając warunki bezpłatności konta przy okazji kwalifikujemy się do odbioru premii pieniężnej w promocji.

Tutaj złożysz wniosek o otwarcie konta w promocji:


LOKATY

Czy są jeszcze jakieś banki, które zaoferują 3% na lokacie?

Tak, taką stawkę na trzymiesięcznej lokacie dla nowych klientów (do 10 tys. zł) proponuje mBank. Lokatę zakładamy wraz z kontem i dlatego bardziej opłaca się inny wariant, czyli do 140 zł premii + konto oszczędnościowe "Moje Cele" na 2,5% (do 20 tys. zł).

Również 3% dla nowych proponuje nowym Nest Bank na Lokacie Nest Witaj (do 10 tys. zł).

Obniżki oprocentowania obejmują również Idea Bank - Lokata Happy dla nowych klientów zeszła do 2,5% (do 20 tys. zł), a lokata na nowe środki wymagająca posiadania konta osobistego w najlepszym wariancie daje tylko 1,5% na dwa miesiące.

Wciąż dostępna jest trzymiesięczna lokata mobilna w Getin Banku na 2% (do 10 tys. zł) oraz jednorazowa mobilna na 2% w Santanderze (4 miesiące, do 20 tys. zł).

Aktualizacja: od 5 czerwca lokata mobilna w Getin Banku już tylko na 1% (do 10 tys. zł, na 2 miesiące).

Dla odważniejszych są też oferty lokat Facto podlegające pod włoski nadzór finansowy.

O tym, jak kiepska jest sytuacja na lokatach, świadczy fakt, że do liderów obecnie należy Lokata Sprint na 1,7% na 180 dni w Toyota Banku (od 3 tys. zł).

Aktualizacja: od 3 czerwca Lokata Sprint spadła do 1,1%.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Jeszcze tylko do niedzieli 7 czerwca Getin Bank oferuje 2% przez 2 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (do 200 tys. zł). 

Dziś Getin uruchomił też nową edycję programu "Bonus za aktywność" - w skrócie w zamian za comiesięczne wpływy min. 1000 zł bank gwarantuje przez rok 2% na koncie oszczędnościowym (do 10 tys. zł).

Aktualizacja 8 czerwca.

Od dziś Getin oferuje już tylko 1,2% przez 2 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (do 200 tys. zł).

Znajdziemy banki z wyższym oprocentowaniem Jednak górny limit kwot jest ograniczony i oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów:

1. 3% w Credit Agricole na Rachunku Oszczędzam (do 20 tys. zł, przez 4 miesiące).

2. 3% w Alior Banku na koncie oszczędnościowym wybranym jako jedna z korzyści do Konta Jakże Osobistego (do 20 tys. zł, do 30 czerwca br., wymagane płatności kartą min. 300 zł).

3. 2,5% w mBanku na koncie oszczędnościowym "Moje Cele" (do 20 tys. zł, przez 4 miesiące) + premia do 140 zł za założenie konta.

4. 2,5% w T-Mobile Usługi Bankowe na koncie oszczędnościowym (do 30 tys. zł, przez 3 miesiące).

PODSUMOWANIE

W obecnej sytuacji oszczędzanie w bankach zaczyna tracić sens. Owszem warto mieć pod ręką jakieś środki i łatwo dostępny fundusz bezpieczeństwa. Natomiast zysków trzeba szukać gdzie indziej.

W bankach praktycznie da się jeszcze trochę zarobić jedynie w prostych promocjach, takich jak opisane dziś:

3% na lokacie + 150 zł w Banku Pekao >>