poniedziałek, 2 grudnia 2019

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe grudzień 2019 r.

Zaczął się nowy miesiąc, więc sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe z datą grudzień 2019 r.

Od lat RPP nie zmienia stóp procentowych, a na dodatek trwa konsolidacja sektora bankowego - aktualnie na sprzedaż wystawiono mBank. Ma to niestety negatywne skutki uboczne dla klientów w postaci coraz mniej konkurencyjnego oprocentowania.

Z lokatami jest bardzo źle i dlatego ratujemy się kontami oszczędnościowymi, a zyski z banków powiększamy dzięki udziałowi w wybranych promocjach bankowych.

Takie korzystne połączenie daje nam założenie Konta Przekorzystnego w promocji w Banku Pekao dla nowych klientów bez konta w Pekao co najmniej od 1 lipca 2018 r.

W zamian za spełnienie prostych warunków bank oferuje 200 zł premii oraz 3% na koncie oszczędnościowym (przez 180 dni, do 30 tys. zł).


W skrócie: do końca grudnia br. składamy wniosek online o założenie Konta Przekorzystnego wraz z Kartą Rewolucyjną lub aplikacją PeoPay. Co ważne, konto zakładamy całkowicie online, bez konieczności umówienia wizyty kuriera.

Pierwsze 100 zł bank zapłaci za wykonanie jednej płatności kartą lub aplikacją PeoPay oraz jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (możemy sobie przelać pieniądze z innego banku). Mamy na to czas do końca stycznia 2020 r.

Pekao dołoży kolejne 100 zł, o ile w trzech kolejnych miesiącach zapewnimy sobie wpływ na konto  min. 500 zł oraz w każdym z tych miesięcy przynajmniej raz zapłacimy kartą lub aplikacją PeoPay.

Pierwsze 100 zł premii wpłynie na konto do końca lutego 2020 r., a drugie najpóźniej do 29 maja 2020 r.
Aby nie zapłacić za Konto Przekorzystne, ani wydaną do niego kartę wystarczy wykonać raz w miesiącu transakcję kartą lub za pomocą aplikacji PeoPay oraz zapewnić sobie co miesiąc wpływ na konto min. 500 zł. Wynika z tego, że spełniając warunki bezpłatności konta przy okazji kwalifikujemy się do uzyskania premii 200 zł oraz dodatkowo możemy założyć konto oszczędnościowe na 3%.

Pamiętajcie, aby ustawić sobie potwierdzanie przelewów i innych operacji za pomocą aplikacji PeoPay. Wtedy będą one darmowe (autoryzacja SMS-em kosztuje 20 gr).

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

W przypadku konta oszczędnościowego w Banku Pekao minusem dla posiadaczy nieco większych oszczędności jest górny limit 30 tys. zł.

Tu z pomocą przychodzi między innymi... mBank, który oferuje 2,7% aż do 500 tys. zł.

Podobną stawkę 2,7% znajdziemy w ciągle powracającej promocji Konta Oszczędnościowego Profit w Banku Millennium (do 100 tys. zł, przez 92 dni).

Osobiście stale z niej korzystam.

Tyle samo proponuje Getin Bank na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (przez 4 miesiące, do 200 tys. zł).

W Getinie da się wycisnąć nieco więcej: dodatkowe 50 zł na start w programie poleceń, 3% na trzymiesięcznej lokacie mobilnej (do 10 tys. zł, przez 3 miesiące) oraz 3,5% na kolejnym koncie oszczędnościowym (do 10 tys. zł), o ile wpływa na nie co miesiąc 1000 zł.

Przy zakładaniu Konta Proste Zasady wpisujemy kod polecającego i wyrażamy zgody marketingowe.

Jeśli chcesz otrzymać taki kod, skontaktuj się ze mną przez formularz z lewej strony bloga, Facebooka lub maila.

Następnie w styczniu, lutym i marcu zapewnij sobie wpływy na Konto Proste Zasady po min. 1000 zł w każdym z miesięcy. Możesz po prostu przelewać sobie pieniądze z innego banku (środków nie trzeba trzymać na koncie; ważne tylko, żeby zostały zaksięgowane jako wpływy).

Jeśli spełnisz te warunki, bank wypłaci premię 50 zł najpóźniej do końca kwietnia 2020 r.

Co więcej, po przystąpieniu do programu możesz również polecać konto znajomym  (maksymalnie 5 osób, po 100 zł netto za każdą).

Konto Proste Zasady jest darmowe pod warunkiem wykonania w miesiącu jednej płatności kartą debetową lub BLIKIEM.

Znajdziemy też banki ze stawką nawet 3% na koncie oszczędnościowym, na dodatek z premią.

Taką ofertę ma Alior Bank: 200 zł za założenie Konta Jakże Osobistego + 3% na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł) + 3% na lokacie powitalnej (do 50 tys. zł).

Poniżej zebrałem konta oszczędnościowe, na których możemy ulokować ponad 10 tys. zł z oprocentowaniem powyżej 2,5%.


LOKATY

Właściwie poza kilkoma promocyjnymi ofertami dla nowych klientów w tym segmencie nie widzę nic ciekawego.

Nowy klient Nest Banku po otwarciu darmowego konta osobistego z bezpłatną kartą ma prawo założyć Lokatę Witaj! na 4% (do 10 tys. zł). Jest ona dostępna po zalogowaniu się do systemu banku przez 30 dni od otwarcia konta.

Nieco więcej, bo 50 tys. zł możemy wrzucić na lokatę powitalną na 100 dni w Alior Banku i przy okazji zgarniemy 200 zł premii.

O depozyty klientów przestał walczyć Idea Bank (poza lokatami dla nowych klientów, czyli Lokatą Happy i Lokatą Happy Pro).

Aktualnie otrzymamy maksymalnie skromne 2,2% na lokacie na nowe środki z kontem lub 2,1% na Lokacie Nr 1.

W Getinie wyciśniemy maksymalnie tylko 2,1% na lokacie na nowe środki.

Wyższą stawkę znajdziemy w Toyota Banku: 2,4% na Lokacie Sprint na 180 dni (od 3 tys. zł, z kontem).

Jednak wciąż jest to poziom poniżej najlepszych kont oszczędnościowych. Dlatego osobiście w tym momencie nie zakładam nowych lokat i uważam, że lepiej postawić na konto oszczędnościowe i dodatkowo zyskać dzięki wybranym promocjom.

200 zł za założenie Konta Przekorzystnego w Banku Pekao >>