środa, 1 sierpnia 2018

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe sierpień 2018

Nowy miesiąc jak zwykle oznacza, że przeglądamy aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, tym razem z datą sierpień 2018 r.

Zacznę od tego, że skoro Rada Polityki Pieniężnej wciąż utrzymuje realnie ujemne stopy procentowe (poniżej inflacji CPI), nic dziwnego, że banki nie muszą jakoś szczególnie ostro rywalizować o depozyty klientów.

Dlatego warto podkręcać zyski poprzez udział w wybranych promocjach bankowych.

Przykładowo obecnie za założenie darmowej karty kredytowej i spełnienie prostych warunków Citibank oferuje 250 zł na zakupy w Biedronce i szansę na wygraną 250 tys. zł lub smartfona Samsung Galaxy A6 2018.

Po więcej szczegółów odsyłam do oddzielnego wpisu:

Gwarantowane 250 zł na zakupy w Biedronce + szansa na wygraną 250 tys. zł lub smartfona >>


A co w przypadku depozytów?


Jeśli chodzi o lokaty, tu niezmiennie lideruje Idea Bank.

Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliście z usług tego banku, w zależności od posiadanych wolnych środków najpierw proponuję założenie jednej z dwóch trzymiesięcznych lokat:

Lokata Happy na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł) lub

Lokata Happy Pro na 3% (od 20 000,01 zł do 100 tys. zł).

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany. Znajdują się w nim linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za założone przez Was lokaty czy konta. Z góry dzięki!

Lokaty otwieramy razem z bezpłatną bankowością internetowej Idei i z jej poziomu możemy zakładać kolejne.

Aktualizacja 9 sierpnia.

Idea Bank obniża stawkę na Lokacie na Nowe Środki odpowiednio do 2,7% na 6 miesięcy, 2,9 na 3 miesiące i 2,8% na miesiąc. Dlatego obecnie bardziej opłaca się wrzucić pieniądze na konto oszczędnościowe w innym banku.

Obecnie najciekawszą wydaje się Lokata na Nowe Środki na 3,1%  2,7% na pół roku (pozostałe warianty to 3% na miesiąc lub kwartał. kwota od 500 zł do 1 mln zł).

Bank wylicza nowe środki według stanu na koniec 20. dnia poprzedniego miesiąca, czyli aktualnie badane saldo jest z 20 lipca.

Do rozważenia jest też założenie bezpłatnego Konta Idealnego, dzięki któremu zyskujemy dostęp do innych ofert. Przykładowo obecnie przy wypłacie z tego konta na zewnątrz przynajmniej 10 tys. zł bank oferuje trzymiesięczną Lokatę Zawrotną na 3%.

Korzystam z tego konta i jedną z przydatnych opcji są comiesięczne dwa darmowe przelewy natychmiastowe do innych banków.

Pomijając jednorazowe wabiki dla nowych klientów z niskimi górnymi limitami w ofercie innych banków nic się szczególnie nie wyróżnia i szczerze mówiąc lepiej pieniądze wrzucić na konto oszczędnościowe. Te z najwyższym oprocentowaniem biją większość lokat.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Zacznę od nowości. Dziś ruszyła kolejna promocja konta oszczędnościowego w BGŻOptima: 2,6% do 100 tys. zł, do 5 listopada br.

Muszę przyznać, że mocno mnie rozczarowała data badania salda dla nowych środków: 2 lipca br.

W takim razie w moim przypadku konto jest do zamknięcia, ponieważ wycofałem z niego pieniądze 9 lipca:


Po upływie rocznej karencji wrócę jako nowy klient i założę trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3,5% (od 1 tys. zł do 20 tys. zł ) z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek.

Trochę mi szkoda Optimy, ponieważ można z tego konta bezpłatnie wypłacać pieniądze bez ograniczenia do jednego darmowego przelewu w miesiącu tak, jak robi większość banków.

Alternatywą jest Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7% w Alior Banku (do 100 tys. zł, przez 4 miesiące), z którego także wypłacamy bezpłatnie bez ograniczeń, o ile posiadamy tam również konto osobiste..

Poza tym przypominam o Banku Millennium, gdzie można praktycznie cały czas korzystać z 2,7%, a nowi klienci mogą łatwo zgarnąć dodatkowe 200 zł.

A jeśli poszukujecie wyższego oprocentowania - zaczęła się kolejna edycja promocji konta oszczędnościowego na 3% w Getin Banku do 200 tys. zł, dla nowych środków wyliczanych na koniec dnia 27 lipca br., 3% obowiązuje przez 92 dni. Konto otwieramy z darmowym ROR-em o nazwie Konto Proste Zasady (z wszelkich opłat zwalnia jedna transakcja miesięcznie wykonana kartą lub Blikiem).

Przed wpłatą na konto oszczędnościowe w Getinie upewnijcie się, czy macie zaznaczone wszystkie potrzebne zgody marketingowe (najprościej przez kontakt telefoniczny z infolinią).

Poniżej zebrałem konta oszczędnościowe z oprocentowaniem powyżej 2,5%, na których możemy ulokować ponad 10 tysięcy złotych:


PODSUMOWANIE

W wakacje nie pojawiły się jakieś, nowe rewelacyjne oferty lokat czy kont oszczędnościowych. Jednak da się wycisnąć 3% w skali roku (czasem nieco więcej) korzystając z najlepszych ofert bankowych.

Dodatkowo podkręcamy zyski dzięki wybranym promocjom.

200 zł w gotówce za założenie konta w Banku Millennium >>

Stan na 9 sierpnia 2018 r. Artykuł będzie aktualizowany.