poniedziałek, 2 lipca 2018

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe lipiec 2018

Otwieramy nowy miesiąc, czyli na blogu pojawia się zestawienie, w którym znajdziecie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2018 r.

Zacznijmy od Lokaty na nowe środki w Idea Bank z konkurencyjnym oprocentowaniem: 3,1% na pół roku lub 3% na trzy miesiące i miesiąc.


Lokatę możemy założyć już od 500 zł, maksymalnie za milion zł. Bank wylicza nowe środki jako stan na koniec 20. dnia poprzedniego miesiąca, czyli w lipcu badamy saldo z 20 czerwca.

Nowy klient Idei w zależności od posiadanych wolnych środków powinien wcześniej rozważyć otwarcie trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (od 500 zł do 20 tys. zł, na 4%) lub trzymiesięcznej Lokaty Happy Pro na 3% (od 20 000,01 zł do 100 tys. zł).


Pamiętajmy, że gwarancje BFG obejmują równowartość 100 tys. euro i sugeruję nie przekraczać tej kwoty w żadnym banku.

Od kilku tygodni Idea Bank oferuje podwyższone oprocentowanie trzymiesięcznej Lokaty Beztroskiej: 2,8%  2,3% z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek (od 500 zł do 1 mln zł).

Podobny mechanizm znajdziemy w trzymiesięcznej Lokacie Bezkarnej dla nowych klientów BGŻ Optima, ale z wyższym oprocentowaniem: 3,5% (od 1 tys. do 20 tys. zł). Lokatę zakładamy z bezpłatnym kontem oszczędnościowym.

Aktualizacja 19 lipca.

Ruszyła promocja,w której za założenie Lokaty Bezkarnej dodatkowo otrzymamy 50 zł premii (akcja limitowana do wyczerpania puli tysiąca wniosków).

Poszukującym darmowego konta osobistego z bezpłatną kartą podsuwam Nest Bank. Dodatkowo nowy klient ma prawo w ciągu 30. dni założyć Lokatę Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys zł).

W pozostałych bankach poza promocyjnymi wabikami dla nowych nie widać nic ciekawego i sugeruję skorzystanie z kont oszczędnościowych, które łączą dobre oprocentowanie i wygodniejszy dostęp do środków.

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany. Znajdziecie w nim linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za niektóre założone przez Was lokaty i konta. Z góry dziękuję!

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Na początku tej części przypomnę posiadaczom konta oszczędnościowego w Banku Millennium, aby do najbliższego piątku wyczyścić rachunki w banku. W ten sposób zapewne weźmiemy udział w kolejnej edycji promocji konta, która powinna rozpocząć się w niedzielę 8 lipca.

Aktualizacja 8 lipca.

Bank nie zawiódł i ponownie zaoferował 2,7% w nowej edycji promocji - szczegóły.

A osoby, które nie mają konta w Millennium powinny sprawdzić bardzo prostą promocję, w której otrzymamy 200 zł za... dwukrotne spełnienie wymogów bezpłatności konta osobistego.

200 zł premii + 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium

W czerwcu wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym zaoferował Getin Bank: 3% dla nowych środków, do 200 tys. zł przez 92 dni). Dodatkowo bank daje również konto oszczędnościowe na 3,5% przez rok (do 10 tys. zł), o ile na konto osobiste będzie wpływać co miesiąc min. 1500 zł.

Jeżeli szukacie konta oszczędnościowego, z którego chcecie wypłacać za darmo częściej niż raz w miesiącu, podsuwam Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,7% (do 100 tys. zł, przez 4 miesiące).

Poniżej zebrałem konta oszczędnościowe, które założymy teraz z górnym limitem powyżej 10 tys. zł i oprocentowaniem ponad 2,5%:PODSUMOWANIE

W tym momencie bez problemu znajdziemy zarówno lokaty jak i konta oszczędnościowe, które pokonują oficjalną inflację CPI podawaną przez GUS. W 2018 r. nie można tego powiedzieć na przykład o polskiej giełdzie. Za to obiecująco zachowują się waluty (więcej na ten temat).

Dodatkowo spokojnie da się wycisnąć kolejne setki złotych przez udział w wybranych promocjach bankowych - na przykład wspomniane dziś wcześniej 200 zł + konto oszczędnościowe na 2,7% w Banku Millennium lub łatwe do zgarnięcia 300 zł + ewentualnie kolejne 100 zł  w Citibanku:

Do 400 zł w gotówce + darmowa karta kredytowa Citi Simplicity >>

Jeśli macie jakieś pytania/sugestie, zapraszam do komentarzy.

 Stan 12 lipca 2018 r. Artykuł będzie aktualizowany.