środa, 11 kwietnia 2018

Konto oszczędnościowe w BGŻOptima wyzerowane. Pora na ewakuację

W poniedziałek 9 kwietnia wyzerowałem konto oszczędnościowe Smart w BGŻOptima, ponieważ powoli dobiega końca obecna promocja ze stawką 2,5% do 150 tys. zł. Trwa ona do 26 kwietnia br. dla nowych środków wyliczanych według salda z końca dnia 8 stycznia br.

Aby wyostrzyć screeny poniżej, proszę w nie kliknąć.


Bank często żongluje datami, jeśli chodzi o to saldo i wcale nie jestem pewien, czy wceluję w dobry dzień.

Małżeństwo może zastosować prosty trik, aby cały czas korzystać ze stawki 2,5% - zakładcie dwa takie konta i jedno trzymać cały czas puste.

Niewątpliwym plusem Optimy jest fakt, że konto jest bezwarunkowo darmowe i co istotne, nie ma żadnego ograniczenia liczby darmowych przelewów na zdefiniowane konto w innym banku. Zazwyczaj w innych bankach tylko jeden przelew w miesiącu jest darmowy.

Poza tym nowy klient ma prawo założyć trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3,5% (od 1 tys. do 20 tys. zł) z opcją wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek.


Na szczęście konkurencja nie śpi.

Podobne rozwiązanie z darmowymi przelewami bez ograniczeń oferuje ING Bank Śląski na koncie oszczędnościowym  OKO na 2,5% (do 100 tys. zł). Najpierw przelewamy pieniądze na konto osobiste, a potem już w dowolne miejsce.

Teoretycznie promocja trwa tylko przez pierwsze cztery miesiące dla nowych klientów. W praktyce powraca ona również dla obecnych jako OKO Bonus i z takiej właśnie skorzystałem w tym tygodniu:


Dzięki temu mam pod ręką oprocentowane środki i niespecjalnie muszę przejmować się zmianami w BGŻOptima.

Przypomnę, że ING Bank Śląski organizuje liczne promocje - za samo założenie konta osobistego i spełnienie prostych warunków otrzymacie do 140 zł. Więcej na ten temat przeczytacie w oddzielnym wpisie.

A jeśli ktoś szuka wyższego oprocentowania oszczędności niż 2,5%, ma do wyboru kilka banków.

Tym razem podam tylko te, które pozwalają ulokować ponad 10 tys. zł. Standardem jest tu jeden darmowy przelew w miesiącu.

Aktualizacja 13 kwietnia

Do końca czerwca można korzystać z 3% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku. Dodatkowo za otwarcie Konta Jakże Osobistego możemy zyskać 150 zł na zakupy na Allegro. Szczegóły w oddzielnym wpisie.

1. T-Mobile Usługi Bankowe: 3% na koncie oszczędnościowym przez pierwsze trzy miesiące (do 50 tys. zł).

Otwieramy z kontem osobistym Freemium lub Premium.

Osobiście sugeruję wybrać konto Freemium. Możemy z niego dodatkowo przez pół roku wycisnąć drobne: 5% za transakcje bezgotówkowe kartą debetową (maksymalny zwrot 15 zł miesięcznie). Bank wymaga płatności kartą w wysokości minimum 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie pobierze opłatę 6 zł.

2. Credit Agricole: 3% do 100 tys. zł dla nowych przez 4 miesiące w ofercie specjalnej "Na start." Ta promocja dopiero co ruszyła. Może bank zorganizuje jakąś promocję z dodatkowymi premiami na zachętę? Na razie zainwestował w reklamy z Dawidem Podsiadło.

Na minus zapisujemy dziwną kapitalizację odsetek - kwartalną, co obniży faktyczne oprocentowanie środków.

3. Bank Millennium: 2,7% na Koncie Oszczędnościowym Profit (do 200 tys. zł, dla nowych środków przez 92 dni, obecna promocja trwa do 12 maja br.).

Z tej promocji do tej pory mogliśmy korzystać wielokrotnie, po prostu wypłacając z banku wszystkie środki tuż przed końcem bieżącej promocji i wpłacając je ponownie po weekendzie.

Bank Millennium często organizuje promocje konta osobistego z premiami - poniżej opisałem najnowszą z bonem 150 zł na zakupy w Zalando.

Sam też tu trzymam pieniądze.

4. BZ WBK: 2,7% na Mobilnym Koncie Oszczędnościowym do 100 tys. zł do 30 lipca br.

W marcu bank zaoferował nowe konto, które mogą zakładać również obecni klienci BZ WBK.

Aktualizacja 13 kwietnia

150 zł na zakupy w Zalando za założenie Konta 360º w Banku Millennium

To bardzo prosta promocja przeznaczona dla nowych klientów Banku Millennium, którzy wcześniej nie korzystali z żadnej innej promocji banku.

1. Zarejestruj się najpóźniej do 20 maja br. i zawrzyj umowę z bankiem do 27 maja br. Wyraź zgody marketingowe dla banku i podmiotów z nim współpracujących.

2. W czerwcu i lipcu zapewnij wpływ 1000 zł na konto oraz wykonaj przynajmniej po jednej transakcji kartą lub BLIK-iem.

3. Bon w formie kodu zostanie przysłany smsem przez bank do 21 sierpnia br.

Przypomnę, że Konto 360º jest bezpłatne pod warunkiem wpływów miesięcznych minimum 1000 zł (można przelewać sobie środki z innego banku) i wykonaniu jednej transakcji miesięcznie kartą lub BLIK-iem. No i dodatkowo możemy korzystać z konta oszczędnościowego na 2,7%.

Zyskaj 150 zł na zakupy w Zalando +2,7% na koncie oszczędnościowym >>

PODSUMOWANIE

BGŻOptima mocno straciła na atrakcyjności względem innych banków, ponieważ alternatywną skarbonkę z nieograniczonym dostępem znajdziemy w ING Banku Śląskim, a wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego w innych bankach.

Tak naprawdę w Optimie obecnie najbardziej opłaca się założyć Lokatę Bezkarną na 3,5%, a po jej zakończeniu zamknąć rachunek. Następnie po 12 miesiącach powracamy i ponownie korzystamy z tej lokaty.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...