piątek, 2 marca 2018

Najlepsze lokaty i konta bankowe marzec 2018

Tradycyjnie początek nowego miesiąca oznacza, że na blogu pojawiają się najlepsze lokaty i konta bankowe, tym razem z datą marzec 2018 r.

Zacznijmy od pozytywów - GUS ogłosił, że inflacja CPI nieco nam odpuściła i wyniosła w styczniu 1,9% w skali rok do roku. W takim razie da się ją pokonać korzystając z najwyżej oprocentowanych lokat i kont oszczędnościowych, dodatkowo podkręcając zyski dzięki wybranym promocjom bankowym.

Moim zdaniem rozsądną ofertę przedstawił ostatnio Getin Bank: 5% zwrotu za zakupy przez pół roku. W sumie w prosty sposób możemy zyskać łącznie do 180 zł. Więcej szczegółów znajdziecie w oddzielnym wpisie.


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Kiedy nie ma ciekawych lokat na rynku, ratujemy się kontami oszczędnościowymi, które dodatkowo dają nam płynność, czyli w każdej chwili możemy skorzystać z pieniędzy nie tracąc odsetek.


W tym momencie najwyższą stawkę 3% dla nowych klientów oferuje T-Mobile Usługi Bankowe.  Konto zakładamy razem z ROR-em. Do wyboru mamy rachunek Freemium lub Premium.

Dla samego konta oszczędnościowego najlepszy wariant to Freemium bez karty debetowej - wtedy ne trzeba spełniać żadnego warunku dla bezpłatności konta osobistego.

W większości wypadków tylko jeden przelew miesięcznie z konta oszczędnościowego jest darmowy. Jeśli chcesz mieć dostęp do pieniędzy bez tego ograniczenia, wybierz ING Bank Śląski. Wystarczy przelać środki z konta OKO (2,5%, do 100 tys. zł, przez 4 miesiące) na konto osobiste, a potem dysponujemy pieniędzmi według naszego uznania.

Dodatkowo obecnie otwierający Konto z Lwem Direct mogą zyskać nawet 240 zł: 140 zł za otwarcie konta oraz 100 zł za regularne inwestowanie (o tym napiszę oddzielnie, kiedy będzie najlepszy moment do wzięcia udziału w tej promocji). Dodatkowo bank organizuje różne promocje dla obecnych klientów - na przykład ostatnio zwroty za transakcje Blikiem.

Aby powiększyć i wyostrzyć tabelę poniżej, proszę w nie kliknąć.


2,7% do 200 tys. zł + 100 zł premii w Banku Millennium

Do tej pory Bank Millennium zachowywał się fair wobec klientów i pozwalał w łatwy sposób wielokrotnie korzystać z promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego. Miejmy nadzieję, że tak będzie również tym razem i wystarczy wycofać środki z banku do piątku 9 marca włącznie, aby załapać się na kolejną promocję.

Aktualizacja 11 marca.

Zgodnie z przewidywaniami bank zaoferował identyczną promocję na koncie oszczędnościowym dla nowych środków: 2,7% przez 92 dni dla nowych środków względem salda z końca dnia 10 marca br. Promocja potrwa do 12 maja.

Poza tym bank regularnie oferuje nowym klientom premię za otwarcie konta osobistego.

Tym razem do zyskania jest 100 zł w gotówce od Bankier.pl oraz bon na 250 zł do serwisu Fly.pl.

Do promocji mogą przystąpić nowi klienci oraz byli, którzy zamknęli konto w Millennium, ale nie brali udziału w żadnej wcześniejszej promocji organizowane przez bank i i inne podmioty.

Zasady są bardzo proste.

1. Zarejestruj się w promocji najpóźniej do 28 marca br.

Przy składaniu wniosku wyraź zgody marketingowe dla organizatora promocji oraz banku. Do 4 kwietnia br. zawrzyj umowę z bankiem (do wyboru kurier lub oddział).

2. Osoby w wieku 26 lat i starsze otwierają Konto 360º.

W takim przypadku w kwietniu i maju zapewnij wpływy na konto po 1 000 zł w każdym miesiącu (mogą to być przelewy własne z innego banku).

W obydwu miesiącach wykonaj przynajmniej po jednej transakcji kartą debetową lub Blikiem na dowolną kwotę.

Osoby w wieku 18-26 lat mogą otworzyć Konto 360º Student.

W takim wypadku wymagane są niższe wpływy - po 500 zł w kwietniu i maju oraz po jednej transakcji kartą lub Blikiem w obydwu miesiącach.

3. Do 30 czerwca br. organizator powiadomi o przyznaniu premii mailem. W ciągu 14 dni masz czas zareagować na maila i podać swoje dane z numerem konta otwartego w promocji, na które zostanie przelana premia 100 zł. Premię 100 zł dostaniesz do 14 lipca br.

Dodatkowo otrzymasz voucher o wartości 250 zł do wykorzystania w serwisie Fly.pl.

Konto 360º będzie całkowicie darmowe, jeśli w danym miesiącu wpłynie na nie co najmniej 1 000 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem.

W wersji Student wystarczy tylko transakcja kartą lub Blikiem.

Otwórz konto w Banku Millennium i zyskaj 100 zł premii >>

Przydatne dokumenty:

Regulamin promocji.

Regulamin realizacji kuponów Fly.pl.

Cennik Banku Millennium (prowizje i opłaty).

Cennik Banku Millennium (karty).

LOKATY

Jeżeli chcecie ulokować w banku jakieś sensowne środki, proponuję przeanalizować dwie opcje.

1. Nest Bank.

W tym banku konto osobiste jest bezpłatne, podobnie jak karta debetowa.  Nowy klient powinien zacząć od założenia Lokaty Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub 6 miesięcy z wynagrodzeniem min. 2500 zł.).

Technicznie wygląda to tak, że składamy wniosek o otwarcie konta osobistego, a po jego założeniu mamy 30 dni na przelanie na nie pieniędzy i założenie Lokaty Witaj na 4%.

Załóż darmowe konto w Nest Banku z Lokatą Witaj na 4% >>

Nest Bank regularnie oferuje lokaty na nowe środki praktycznie bez górnego limitu - tym powinien być nasz rozsądek i pamiętanie o limicie gwarancji BFG do równowartości 100 tys. euro.

Na początku marca mogliśmy na przykład ulokować pieniądze na 2,8% na 6 miesięcy.

2. Idea Bank.

Tu w optymalnym wariancie postępujemy troszkę inaczej.

Zupełnie nowy klient banku powinien zacząć od wyboru jednej z lokat (w zależności od wielkości aktualnie wolnych środków do dyspozycji):

1. Lokata Happy (od 500 zł do 10 tys. zł) z następującym oprocentowaniem dla różnych okresów trwania:

a) 3% na miesiąc;
b) 4% na 2 miesiące;
c) 3,5% na 3 miesiące.

2. Trzymiesięczna Lokata Happy Pro z oprocentowaniem zależnym od wpłaconej kwoty:

a) 3,5% od 500 zł do 25 000 zł;
b) 2,7% od 25 000,01 zł do 100 000 zł.

Po założeniu lokat z poziomu bankowości elektronicznej Idei składamy wniosek o otwarcie darmowego Konta Idealnego (fajną opcją tego konta, z której czasem korzystam, są 2 bezpłatne przelewy natychmiastowe w miesiącu).

Do czego ono nam się przyda?

Do zakładania lokat z podwyższonym oprocentowaniem.

Aktualnie najlepsze oferta jest dla lokat na nowe środki (od 500 zł do 1 mln zł). Można je też zakładać bez konta, ale oprocentowanie jest wyraźnie niższe:


Nowe środki wylicza się jako nadwyżkę nad saldem w banku na koniec dnia z 20. dnia poprzedniego miesiąca, czyli obecnie 20 lutego br.

Aktualizacja 9 marca.

W Idei pojawiła się Lokata Skarbonka Plus dla posiadaczy konta osobistego z nowymi terminami i stawkami: 2,7% na 6 miesięcy, 2,8% na 9 miesięcy oraz 2,9% na 12 miesięcy (od 500 zł do 1 mln zł).

Pozostałe banki

W przypadku lokat na niewielkie kwoty, zwykle do 10 tys. zł realny zysk jest nieduży, więc generalnie powinniśmy z nich korzystać głównie wtedy, jeśli tak czy siak planujemy otworzyć dane konto (na przykład w promocji). Poza tym ciągle się one powtarzają.

Dlatego tym razem zainteresowanych "wabikami" odsyłam do zestawienia z lutego.

Dla nowego klienta sensowna jest oferta BGŻOptima, czyli do wyboru:

1. Trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3,5% (od 1 tys. do 20 tys. zł).

2. Trzymiesięczna Lokata Bezkompromisowa na 2,7% (od 1 tys. do 100 tys. zł).

Obydwie możemy zerwać wcześniej bez utraty odsetek i otwieramy je z bezpłatnym kontem oszczędnościowym na 2,5% (do 150 tys. zł, 1,5% powyżej 150 tys. zł). Co istotne konto oszczędnościowe pozwala na dowolną liczbę darmowych wypłat w miesiącu na zdefiniowany rachunek w innym banku, czyli przydaje się jako podręczna skarbonka.

PODSUMOWANIE

Inflacja lekko odpuściła, więc oszczędzający w bankach mogą nieco odetchnąć. Niestety, nie zanosi się na jakiś przełom w oprocentowaniu lokat i kont oszczędnościowych.

Ciężko oczekiwać, aby stawki najlepszych lokat znacznie przekroczyły barierę 3%.

Kto szuka większych zysków, powinien zaryzykować albo po prostu podkręcać je, korzystając z wybranych promocji - na przykład 300 zł za założenie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity (opis w drugiej części linkowanego artykułu).

Artykuł będzie aktualizowany. Stan 11 marca 2018 r.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...