niedziela, 29 października 2017

Najlepsze lokaty i konta bankowe listopad 2017

Podobnie jak zestawienie październikowe, nieco wcześniej publikuję najlepsze lokaty i konta bankowe na listopad 2017 r.

Dlaczego?

Po pierwsze, dziś nadal możemy składać wnioski o otwarcie Lokaty Tylko Teraz na 3% w Idea Bank. Do wyboru mamy miesiąc lub trzy miesiące, a kwota lokaty wynosi od 500 zł do 1 mln zł - szczegółowe warunki lokaty.


Wniosek jest ważny dwa dni, czyli złożenie go w niedzielę oznacza, że pieniądze muszą wpłynąć na lokatę najpóźniej we wtorek.

Aktualizacja 9 listopada

Lokata nie jest już oferowana. Pozostała Lokata Skarbonka na 2,55% 2,25% na miesiąc lub 3 miesiące.

Nowy klient powinien zacząć od założenia Lokaty Happy na 3,5% (3 miesiące) lub 4% (2 miesiące). Kwota lokaty wynosi od 500 zł do 10 tys. zł. Drugą opcją jest trzymiesięczna Lokata Happy Pro na 3,5% (od 10 tys. zł do 25 tys. zł).

Po złożeniu wniosku o lokatę otrzymujemy dostęp do bankowości internetowej banku i z tego poziomu samodzielnie wnioskujemy o Lokatę Tylko Teraz. Wszystkie lokaty są automatycznie odnawialne na słabych warunkach lokaty standardowej. Dlatego po odnowieniu zrywamy je - najprościej samodzielnie po zalogowaniu się do bankowości i potwierdzeniu operacji sms-em.


Drugim powodem, dlaczego zestawienie ukazuje się wcześniej, jest bliskość Wszystkich Świętych.  W nadchodzących dniach będziemy wspominać tych, którzy odeszli, a niekoniecznie myśleć o pieniądzach.

Z drugiej strony 1 listopada nie pracujemy, więc wiele osób znajdzie chwilę, aby zaplanować swoje finanse na najbliższy okres.

Trzecim fakt, że zbliża się do końca kilka ciekawych promocji i warto im się przyjrzeć, zanim znikną.

W październiku Idea wyraźnie przebiła konkurencję, jeśli chodzi o lokaty bez konieczności zakładania konta. Więcej ich znajdziecie poniżej.

Aktualizacja 25 listopada

A jednak pojawiła się kontra ze strony Nest Banku - szczegóły tutaj.

Aby powiększyć i wyostrzyć tabele poniżej, proszę w nie kliknąć.


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

W tej kategorii niezmiennie króluje Nest Bank, Oferuje on darmowe konto z bezpłatną kartą. Na dodatek nowy klient w ciągu 30 dni po otwarciu konta ma prawo założyć Lokatę Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) na 3 miesiące lub 6 miesięcy - tu wymagany wpływ wynagrodzenia min. 2500 zł).

Zauważmy też, że BGŻOptima podniosła oprocentowanie Lokaty Bezkarnej dla nowych klientów do 3,5%, a Lokaty Bezkompromisowej do 2,7%. Plusem tych lokat jest fakt, że możemy je wcześniej zerwać bez utraty odsetek.


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Procentowo najwięcej oferuje konto oszczędnościowe w Orange Finanse: 3,6%. Jednak jest to stawka promocyjna dla kwoty do 10 tys. zł obowiązująca przez 6 miesięcy i dodatkowo wymagane są transakcje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do konta osobistego o wartości minimum 300 zł miesięcznie. Poza tym trzeba być klientem Orange.

Natomiast warto zauważyć, że zarówno konto osobiste i karta debetowa w Orange Finanse są całkowicie bezpłatne.

Z kolei do końca października możemy uruchomić konto oszczędnościowe na 3% w T-Mobile Usługi Bankowe razem z kontem Freemium lub Premium. Nie wiem, czy promocja będzie przedłużona na listopad. Natomiast w tym momencie nie ma sensu wysyłać wniosków przez internet, ponieważ aby załapać się na promocyjne oprocentowanie, przez ostatnie dwa dni października pozostaje wizyta w oddziale.

Aktualizacja 2 listopada.

T-Mobile Usługi Bankowe przedłuża promocję do końca roku, czyli dalej możemy zakładać konto Freemium lub Premium z kontem oszczędnościowym na 3%.

Aktualizacja 13 listopada

Od dziś możemy zgarnąć 150 zł w gotówce za otwarcie konta w Banku Millennium. Dodatkowo znajdziemy tu również Konto Oszczędnościowe Profit na 2,5% (do 100 tys. zł).

W piątek 27 października nową stawkę zaproponowała BGŻOptima: 2,5% dla nowych środków na Rachunku Smart - więcej na ten temat znajdziecie tutaj. Co ważne, z  konta oszczędnościowego w Optimie wypłacamy bezpłatnie ile razy chcemy w miesiącu na zdefiniowany rachunek w innym banku. Dzięki temu mamy bardzo poręczną skarbonkę. Sam z niej chętnie korzystam, aby lekko podkręcić procenty na płynnych środkach.

Przypomnę, że nowy klient najlepiej niech zacznie od założenia trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,5% (od 1 tys do 20 tys. zł) i wraz z nią otworzy bezpłatne konto oszczędnościowe.

Dość nietypowe rozwiązanie stosuje Alior Bank na Koncie Lokacyjnym na 2,5% (do 100 tys. zł). Premiowe odsetki naliczy dopiero na koniec promocji, po czterech miesiącach.


PODSUMOWANIE

W końcu znowu zobaczyliśmy 3% na lokacie bez ograniczeń. Na pewno wpływ na poprawę oferty ma ucieczka z lokat. Aby zatrzymać depozyty terminowe, banki nieco podniosły oprocentowanie. Oby wygrywało ono z inflacją.

Możemy dodatkowo podkręcać odsetki dzięki udziałowi w wybranych promocjach, na przykład tej ze 150 zł premii za założenie konta w Banku Millennium.

Stan na 25 listopada 2017 r. Artykuł będzie aktualizowany. Dodatkowo na bieżąco dopisuję informacje o najciekawszych nowościach w komentarzach.      

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...