piątek, 31 stycznia 2014

Najlepsze lokaty i konta bankowe luty 2014

Co prawda do rozpoczęcia lutego zostało jeszcze kilka godzin, ale już teraz przedstawię tradycyjny zestaw najlepszych lokat i kont bankowych. Ten poprzedni niestety częściowo zdezaktualizował się już 2 stycznia, kiedy SKOK Wołomin obciął oprocentowanie lokat. Oby tym razem nie było takich przykrych niespodzianek.

Pod koniec listopada SKOK-i weszły do systemu BFG i dlatego ich ofertę połączyłem z bankową. Trzeba tylko pamiętać o jednorazowych kosztach przystąpienia do danej kasy.

Zacznijmy od najpłynniejszych środków, czyli kont oszczędnościowych.


Kliknij, aby powiększyć, stan 31.01.2014 r.
W tabeli pominąłem Konto Więcej Oszczędnościowe na 3,5 proc. w BNP Paribas, ponieważ wymaga ono płatnego pakietu.

Wypada też odnotować, że dla większych kwot pewną alternatywę stanowi e-lokacja w SK banku z oprocentowaniem progresywnym:

źródło: SK bank

Poważnym mankamentem tego banku jest konieczność odwiedzenia placówki naziemnej (tak jak przy zakładaniu większości lokat), a tych w wielu miejscach Polski brakuje

Do rozczarowań stycznia należy zaliczyć kolejną obniżkę w BGŻOptima. Bank sam nazwał się na początku "bankiem dla oszczędzających", więc tym bardziej kłuje w oczy podstawowa stawka dla konta oszczędnościowego wynosząca obecnie tylko 2,8 proc. (3 procent dopiero powyżej 100 tys. zł).

A co nowego w lokatach?

Wśród promocji "na wabia" powrócił Expander. Tym razem jest to lokata miesięczna 5 proc. od 25. do 100 tys. zł. Wymaga wizyty w oddziale i wysłuchania doradcy, co nie jest szczególnie uciążliwe. Wystarczy trzymać się zdrowego rozsądku. Za to Expander ograniczył liczbę lokat w promocji do 600. Aktualnie zostało do końca 190 sztuk.

Uwaga! Wszystkie tabelki powiększają się po kliknięciu w nie. Stan na 31.01. 2014 r.

LOKATY NA 1 MIESIĄC


Wśród pozostałych lokat bankowych najwięcej płaci BNP Paribas - niestety tylko 3 proc., od 1. do 500 tys. zł.

LOKATY NA 2 MIESIĄCELOKATY NA 3 MIESIĄCE

Oprocentowanie stałe


Oprocentowanie zmienne


Należy dodać, że "klony" banków L. Czarneckiego często organizują kilkudniowe promocje lokat na 3-4 miesiące z oprocentowaniem w zakresie 3,4-3,6 proc.

LOKATY NA 6 MIESIĘCY

Oprocentowanie stałe

 
Oprocentowanie zmienne


LOKATY NA 12 MIESIĘCY

Oprocentowanie stałe


Oprocentowanie zmienne


LOKATY NA 24 MIESIĄCE

Oprocentowanie stałe


Oprocentowanie zmienne


Coraz trudniej wyciskać dodatkowe złotówki z moneybacku. Wczoraj informację o zakończeniu zwrotu 5% za zakupy poinformował Alior Sync. Zmiany mają wejść w życie od 1 kwietnia.

Podobnie niekorzystne zmiany szykuje BGŻ.

W takim razie wypada dostrzec jakiś pozytyw: od niedawna można korzystać z promocji w Getinie Online, w której między innymi za zakupy w Biedronce otrzymasz zwrot 10 proc. wydatków (maksymalnie 40 zł/mies.).

Jeśli znalazłaś/-eś ciekawą ofertę/lokatę, albo chcesz się podzielić swoją opinią, zapraszam do komentarzy.