środa, 16 listopada 2011

Wypłata z bankomatu bez karty? Wkrótce w BZ WBK

W poniedziałek BZ WBK uruchomił wspólnie z operatorem sieci Plus specjalny pakiet Avocado. Wyraźnie jest on skierowany do klientów tej sieci, z której zresztą bez żalu zrezygnowałem w tym roku po kilkunastu latach chłodnego współżycia.

A jak smakuje awokado?Konto jest płatne 3 złote miesięcznie, ale staje się darmowe przy wpływach 1000 zł na miesiąc.

Podobnie dzieje się w przypadku karty (3 zł/miesiąc, zwolnienie przy operacjach bezgotówkowych min. 500 zł/miesiąc).

Co w takim razie ciekawego w tym koncie?

Zachęta dla nowych klientów Plusa (podaję za firmowym blogiem):

"Osoby, które podpiszą nową lub przedłużą dotychczasową umowę z Plusem (abonament, mix, internet) i najpóźniej w ciągu 30 dni zdecydują się na Avocado, otrzymają zwrot połowy abonamentu lub doładowania w Plusie (maksymalnie 60 zł miesięcznie) na konto w Avocado przez pierwszych 6 miesięcy korzystania z usługi."

Mamy też skromne pocieszenie dla dotychczasowych klientów:

"Klienci będący w trakcie umowy z Plusem lub korzystających z oferty Plus na kartę otrzymają zwrot 2% wydatków kartą Avocado (nawet 500 zł miesięcznie) w formie rabatu na abonament w sieci Plus lub dodatkowe doładowanie usług prepaid (Plus na kartę, mix)."

Najbardziej ciekawa w tym wszystkim jest jednak zapowiedź tego, co dopiero się stanie:

"Planujemy m.in. wprowadzić możliwość przelewów i wypłat za pomocą SMS, dzięki czemu będzie można wypłacić gotówkę z konta Avocado w bankomatach sieci Banku Zachodniego WBK za pomocą telefonu komórkowego, czyli bez użycia tradycyjnej plastikowej karty płatniczej. Chcemy umożliwić także przelewanie środków z konta Avocado na rachunek przypisany do numeru telefonu. Przelew będzie się odbywał za pomocą SMSa bez konieczności logowania do aplikacji m-bankingowej w telefonie. Odbiorca przelewu nie musi być właścicielem konta Avocado, nie musi też być klientem sieci Plus. Otrzymane SMSem pieniądze będzie można wypłacić z bankomatów BZ WBK także za pomocą SMSa. W internetowym serwisie Avocado powstaje również tymczasowe konto (tzw. portmonetka), na którym znajdą się przelane środki i można będzie je przelać na własne konto lub dokonać nimi płatności w internecie."

Czyżby nad Wisłą zaczynała się rewolucja bankowa, właściwie mobile bankowa? Będziecie korzystać z takich płatności?