niedziela, 19 września 2010

Kup jednostki funduszu bez ryzyka i zagraj o samochód

ING Bank Śląski wymyślił konkurs o nazwie „Inwestuj i wygrywaj”, w którym można zdobyć samochód Ford Fiesta, turystyczny voucher o wartości 3000 zł oraz netbook Samsung NP-N150-JP02PL 250 GB.

Dodatkowo każdy kto zainwestuje co najmniej 10 000 zł dostanie „Przewodnik po Polsce” wydawnictwa Pascal.

Banki i fundusze organizują wiele promocji, więc co ciekawego jest akurat w tej?

Zwykle forsowane są jakieś agresywne produkty, czyli na przykład fundusze akcyjne, na których można zarówno zarobić, jak też stracić.

W tym przypadku nie ma takich ograniczeń i tylko trzeba kupić jednostki funduszy inwestycyjnych sprzedawanych w ING.

Z tego wynika, że aby spełnić wymogi regulaminu wystarczy kupić jednostki funduszu rynku pieniężnego (od nich standardowo nie płaci się prowizji za zakup i sprzedaż) o wartości 1000 zł i przetrzymać je do końca trwania konkursu, czyli 29 października.

Do wygrania są 3 samochody Ford Fiesta losowane co dwa tygodnie, 12 voucherów na wczasy o wartości 3000 zł wykupione w Travelplanet oraz 60 netbooków Samsung (co tydzień losują 2x voucher i 10x netbook).

Dla wpłat z przedziału 1000-1999,99 zł otrzymujemy jeden los, od 2000 do 2999,99 zł dwa losy i tak dalej aż do 50 000 zł, zainwestowanie których oznacza 50 losów.

Najefektywniej wychodzi inwestycja w fundusz na samym początku do piątku 24.09 włącznie, ponieważ w takim razie bierzemy udział we wszystkich sześciu losowaniach.

Jeśli ktoś posiada konto w banku ING i wolnego tysiaka (albo więcej), powinien zastanowić się nad tym konkursem, ponieważ ryzyko jest niemal żadne w przypadku wyboru funduszu pieniężnego, a wygrać można całkiem fajne nagrody. Na pewno łatwiej tu wygrać samochód niż w typowej loterii (ograniczona liczba uczestników), a los tak naprawdę nic nas nie musi kosztować.

No i tu pojawia się pewna wątpliwość. Do zwycięzców mają dzwonić w czwartki po losowaniu począwszy od 30 września w godzinach 17-20 i po zidentyfikowaniu nas oraz wyrażeniu zgody na udział w konkursie zadadzą dwa pytania konkursowe z "puli wiedzy ogólnej". Czym jest ta "wiedza ogólna" według banku ING? Tego się raczej nie dowiemy, dopóki do nas nie zadzwonią.