środa, 28 kwietnia 2010

Alior Bank rozdaje pieniądze nowym klientom

Na blogu Macieja Samcika znalazła się informacja o nowej promocji, którą szykuje dla nowych klientów Alior Bank. Według niego, każdy, kto założy tam konto będzie otrzymywał co miesiąc 50 zł przez cztery miesiące, a w skrajnym przypadku nawet przez 12 miesięcy.

Oznaczałoby to od 200 zł do 600 zł do zdobycia i jeśli nie masz rachunku w Aliorze, a dysponujesz czasem masz poczekać na szczegóły, które powinny ukazać się rzekomo jutro.


Według mnie nie trzeba czekać do czwartku, tylko od poniedziałku 26 kwietnia można się zarejestrować na specjalnie utworzonej stronie, gdzie znajdziemy również regulamin promocji, z którego jasno wynika, że dostaniesz 4 x 50 zł pod warunkiem, że założysz konto osobiste w Aliorze i dokonasz jednej transakcji kartą do końca czerwca (karta jest płatna) - pierwsze pięć dyszek otrzymasz najwcześniej w lipcu.

Drugi, nieco trudniejszy wymóg do spełnienia: wpływ wynagrodzenia na to konto (może być też stypendium lub emerytura).

No i dodatkowo kasę można dostawać za wciągnięcie innych osób do łańcuszka świętego Antoniego, maksymalnie 12 x 50 zł, czyli 600 zł, więc jest o co powalczyć.

Trzeba jednak uważać na limit 10 000 osób, które mogą wziąć udział w promocji. Na razie licznik nie dobił nawet do 100, ale gwarantuję, że między innymi po tym wpisie znacznie przyspieszy :), nie wspominając o oficjalnej kampanii reklamowej, która faktycznie ruszy pewnie jutro, tak jak pisze redaktor Samcik.

Sam zniechęcony do licznych awarii biura maklerskiego w Aliorze praktycznie zostawiłem martwy rachunek. Na dodatek bank mocno ściął oprocentowanie lokaty overnight i nie wydaje się ona zbyt atrakcyjna, a jedynie ciekawa byłaby dla wolnych środków przeznaczonych do inwestowania na giełdzie. Zawsze te parę groszy wpada.

Co z tego, jeśli w kluczowych momentach nie możesz złożyć zlecenia?

Wolałbym, żeby Alior wziął się za poprawę systemu niż wydawał miliony na nową promocję.

Przy okazji pewnie wkurzą się starzy klienci, którzy nie dostaną nic w zamian, ale z praktycznego punktu widzenia wydaje się, że kto nie ma tam konta, powinien zastanowić się nad tym pomysłem i przed podjęciem decyzji dokładnie przeczytać regulamin promocji.