wtorek, 1 sierpnia 2017

Najlepsze lokaty i konta bankowe sierpień 2017

Jak co miesiąc przyszła pora na aktualnie najlepsze lokaty i konta bankowe, tym razem z datą sierpień 2017 r.

Według najnowszego szacunku GUS inflacja w lipcu w skali roku wyniosła 1,7 proc., czyli po uwzględnieniu podatku zaczynamy zarabiać na kontach oszczędnościowych i lokatach od  2,1 proc. I takie oferty znajdziemy bez większego problemu.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Do końca sierpnia możemy otworzyć na promocyjnych warunkach konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe: 3% dla kwoty do 50 tys. zł przez pierwsze 92 dni.


Oznacza to, że przy maksymalnej wpłacie 50 tys. zł łącznie zarobimy ponad 300 zł odsetek netto, a środki są cały czas do naszej dyspozycji. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy nie posiadali tam ROR-u pomiędzy 1 kwietnia br. a 18 czerwca br. i założą konto oszczędnościowe do końca sierpnia br.


Do wyboru są dwa ROR-y, z którymi otwieramy konto oszczędnościowe:

1. Konto Freemium

2. Konto Premium

Dodatkowo w przypadku obydwu rachunków możemy przez pół roku otrzymywać 5% zwrotu za wydatki kartą debetową. Dla Freemium zwrot ograniczono do 15 zł miesięcznie, a dla Premium do 25 zł. Bank wymaga, żeby wydać kartą w pierwszym wariancie minimum 200 zł, a w drugim 500 zł. W przeciwnym razie naliczy opłaty (6 zł miesięcznie za kartę do Freemium lub aż 18,9 zł za Premium).

Osobiście sugeruję wybór Konta Freemium. Wystarczy raz czy dwa razy na miesiąc wydać na zakupy 200-300 zł i mamy za nie dodatkowy zwrot 10-15 zł. Można też po prostu zrezygnować z karty.

27 lipca poznaliśmy stawkę oprocentowania konta oszczędnościowego w BGŻOptima. Nadal wynosi ona 2,2% dla nowych środków (saldo z 12 lipca br., do 150 tys. zł, 1,5% powyżej 150 tys. zł).

Głównym plusem tego konta jest nieograniczona liczba darmowych przelewów oraz wysoki limit konta.

Samo oprocentowanie nie wydaje się zbyt atrakcyjne. Dlatego przypomnę, że nowy klient Optimy ma prawo założyć trzymiesięczną Lokatę Bezkarną na 3% (od 1 tys. do 20 tys. zł) lub Lokatę Bezkompromisową na 2,5% (od 1 tys. do 100 tys. zł). Możemy je zerwać wcześniej bez utraty odsetek.

Aktualizacja 14 sierpnia

Do końca sierpnia nowi klienci mogą podkręcić oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. W prosty sposób da się wycisnąć dodatkowe co najmniej 150 zł - szczegóły tutaj.

Aby powiększyć i wyostrzyć tabele poniżej, należy w nie kliknąć.


Dodatkowo zyski powiększymy dzięki promocjom.

Po przejrzeniu dostępnych w tym momencie jedną z najprostszych znalazłem w Inteligo.

150 ZŁ DO WYDANIA W INTERSPORT ZA JEDNĄ TRANSAKCJĘ KARTĄ

Promocja polega na tym, że w zamian za założenie konta Inteligo i wykonanie jednej transakcji kartą debetową otrzymamy bony o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepach Intersport (zarówno w stacjonarnych jak też w internetowym).


Akcję skierowano do osób, które nie posiadały i nie posiadają konta w Inteligo po 1 grudnia 2016 r., ani nie posiadają ROR-u w PKO BP - bank PKO BP jest właścicielem Inteligo.

Jakie są zasady promocji?

1. Do końca sierpnia br. złóż wniosek o Konto Inteligo.

2. W trakcie składania wniosku koniecznie wybierz kartę Mastercard, nie Visa i zaznacz zgody marketingowe.

3. Zarejestruj się na specjalnej stronie promocji.

4. Do 14 września br. wykonaj przynajmniej jedną transakcję  kartą debetową.

Po spełnieniu tych warunków bank przyśle bony o wartości 150 zł w formie kodów poprzez wiadomość w bankowości elektronicznej Inteligo najpóźniej do 29 września br. Bony można wykorzystać do końca 2017 r.

Promocja trwa do 31 sierpnia br., ale zostanie zakończona wcześniej, o ile wyczerpie się pula dwóch tysięcy nagród.

Uczestnicy promocji mogą połączyć ją z inną, w której za płatność zbliżeniową telefonem o wartości 50 zł otrzymają 20 zł premii.

Konto Inteligo jest darmowe. Możemy jedynie zapłacić 4 zł za kartę, jeśli nie wydamy w danym miesiącu co najmniej 100 zł.

Regulamin promocji "Intersport za 0".

Opłaty, prowizje i oprocentowanie w Inteligo.

Jeżeli uczestniczyliście w lutowej promocji z duetem lokat w Toyota Banku, sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe. Powinna znajdować się w nich informacja o przyznaniu premii 140 lub 70 zł. Teraz mamy czas do 10 sierpnia na uzupełnienie danych na stronie promocji. Należy zalogować się tutaj i podać dane potrzebne do otrzymania premii.


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

Dla nieco większych kwot niewątpliwie atrakcyjną propozycję  posiada Deutsche Bank:

3% na rocznej lokacie do 100 tys. zł +  2,55 % na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące (do 100 tys. zł). W sumie możemy tam wrzucić do 200 tys. zł na solidny procent i równocześnie korzystać z darmowego, oprocentowanego konta Premium z bezpłatną kartą.

Po szczegóły odsyłam do oddzielnego wpisu.

W przypadku mniejszych pieniędzy więcej dostaniemy w Nest Banku: 4% na Lokacie Witaj otwieranej z darmowym kontem (od 1 tys. do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub 6 miesięcy, jeśli zapewnimy wpływ wynagrodzenia).

Najpierw zakładamy konto, a potem w ciągu 30 dni mamy prawo do założenia lokaty.

Dodatkowo w Nest Banku znajdziemy stosunkowo atrakcyjne lokaty na nowe środki - na przykład 2,6% 2,4% na pół roku (od 1 tys. do 2 mln zł).

Nieoficjalnie mogę podać, że w sierpniu powinna pojawić się nowa promocja z bonusem dołączanym do Nest Konta.


POZOSTAŁE LOKATY

Idea Bank regularnie proponuje w miarę sensownie oprocentowane lokaty, zakładane bez konta z darmowym dostępem do bankowości elektronicznej.

Aktualizacja 14 sierpnia

Bank nieco zmienił zasady Lokaty Wielki Procent.

W tym momencie dostępna jest ona w następujących wariantach:


Wersja z plusem wymaga otwarcia darmowego Konta Idealnego.

Wcześniej warto skorzystać z oferty dla nowych klientów:

Nowy klient powinien zacząć od wyżej oprocentowanych:

1. Lokata Happy na 3-4% (od 1 do 3 miesięcy, od 500 zł do 10 tys. zł).

2. Lokata Happy Pro na 3% na 3 miesiące (od 500 zł do 25 tys. zł).

Nowi klienci mogą zakładać Lokatę Happy z bonusem 200 zł do wykorzystania w serwisie fly.pl. Wystarczy otworzyć lokatę przez stronę promocji i utrzymać ją do końca miesiąca, aby do 10. dnia kolejnego miesiąca otrzymać bon o wartości 200 zł do fly.pl ważny do końca czerwca 2018 r.


PODSUMOWANIE

W ostatnich tygodniach oferta depozytowa banków nieco się poprawiła. Daleko jej do ideału, ale możemy wygrywać z oficjalną inflacją CPI i dodatkowo nieco podkręcać zyski dzięki promocjom.

Oczywiście zalecam umiar i sam staram się nie przekraczać limitu uczestnictwa w 2-3 promocjach jednocześnie.

Dla tych, którzy nie są zaawansowanymi inwestorami, a chcieliby spróbować zarobić w bezpieczny sposób, mam pozytywną informację - promocja ze stówą za otwarcie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim została dziś wznowiona. Można ją połączyć z innymi akcjami, w tym z kolejną stówą za regularne inwestowanie - szczegóły znajdziecie w oddzielnym artykule.

Stan na 14 sierpnia 2017 r. Artykuł będzie aktualizowany.

>>> Lokata na 3% + konto oszczędnościowe 2,55% + darmowe konto Premium

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...