wtorek, 18 lipca 2017

Ponad 10% zysku z inwestycji 750 zł + 100 zł za otwarcie Konta Direct

Pamiętacie promocję ze stówą za regularne inwestowanie w banku ING BSK? Zakończyła się ona pełnym sukcesem, o czym raportowałem Wam na blogu w maju.

Teraz powraca ona w nowej odsłonie, a co ważne, możemy ją połączyć z inną, w której za otwarcie Konta z Lwem Direct otrzymamy kolejne 100 zł.


100 ZŁ ZA REGULARNE INWESTOWANIE

Promocja jest przeznaczona dla osób, które nie posiadają jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych kupionych na podstawie umowy z bankiem ING BSK. Zatem mogą do niej przystąpić zarówno obecni klienci, jak też nowi po otwarciu konta bankowego.

Na czym ona polega?


W skrócie - uczestnicy wypełniają krótką ankietę inwestycyjną i podpisują z bankiem umowę pośrednictwa w zakresie funduszy inwestycyjnych.

Następnie kupujemy jednostki dowolnego funduszu inwestycyjnego za minimum 250 zł oraz składamy dyspozycję regularnego inwestowania na kwotę co najmniej 250 zł na okres 12. miesięcy.

Jednak wcale nie trzeba przez rok co miesiąc wydawać po 250 zł. Wystarczy, aby do 30 listopada br. zrealizowały się co najmniej dwa takie zlecenia, a potem możemy po prostu anulować dyspozycję regularnego inwestowania.

Kupionych jednostek uczestnictwa nie sprzedajemy, ani nie zamieniamy na inne co najmniej do 15 grudnia br., kiedy bank przeleje premię 100 zł netto. Do tego czasu musimy też posiadać konto bankowe w ING, na które wpłynie bonus (ING OKO lub Konto Direct).

Podsumowując - łącznie wydajemy minimum 750 zł na fundusze inwestycyjne, aby zdobyć 100 zł premii netto (bonus jest zwolniony z podatku).

Regulamin promocji.

Czy to się opłaca?

Zwykle z tego typu promocji wyklucza się względnie bezpieczne fundusze i promuje te agresywne. W takim przypadku możemy zarówno zarobić, jak tez stracić, w zależności od koniunktury na rynku. Tutaj organizator nie wprowadził żadnych ograniczeń, więc możemy zainwestować w fundusze o ryzyku niewiele wyższym od lokaty i zapewnić sobie zysk powyżej dziesięciu procent w kilka miesięcy.

W poprzedniej edycji promocji skorzystałem z domyślnego Pakietu Ostrożnego.

Teraz postawiłbym zapewne na fundusz UniKorona Pieniężny, który pokazuje ostatnio bardzo dobre wyniki, jak na tę kategorię: +2,3% za ostatnie pół roku oraz + 3,2% za rok.

Jeśli wybierzemy fundusz o podobnym stopniu ryzyka, nie powinniśmy stracić, a nawet jeśli wyjdziemy na zero (mało prawdopodobne) lub wręcz stracimy (jeszcze mniej), to 100 zł premii zapewni nam solidny bufor bezpieczeństwa. 100 zł/750 zł = 13,3% netto.

Wcześniej upewnijcie się, czy nie ma żadnych dodatkowych opłat - dla bezpiecznych nie powinno być i zapoznajcie się z podstawowymi informacjami o funduszach. Moim zdaniem, najlepszą strategią jest wybór jednostek funduszu z tej samej grupy, co UniKorona Pieniężny. Więcej podobnych znajdziecie na przykład w serwisie analizy.pl - w prawym dolnym rogu strony "porównaj fundusz z konkurencją".

Pamiętajmy, że to nie jest lokata i nie ma stuprocentowej pewności zwrotu całości kapitału, ani zysku.

W razie pytań służę pomocą w komentarzach.

Jak wybierać fundusze inwestycyjne i samodzielnie zbudować portfel? - artykuł.

W sumie nie musimy bardzo się spieszyć, ponieważ do promocji mamy prawo przystąpić do 29 września, czyli możemy na przykład wydać po 250 zł we wrześniu, październiku i listopadzie, a następnie odebrać bonus 100 zł do 15 grudnia, sprzedać wszystko i anulować zlecenie regularnego inwestowania, ewentualnie dalej inwestować.

Według mnie promocja ma też walor edukacyjny, ponieważ kiedy wydamy nawet drobne pieniądze, zaczynamy interesować się inwestowaniem znacznie bardziej niż kiedy tylko znamy je od strony teoretycznej.

Sam przy okazji otwarcia Konta z Lwem Direct uruchomiłem w ING bezpłatne konto maklerskie (prowizja podstawowa 0,3% za akcje, minimum 3 zł).

Od początku czerwca za drobne pieniądze buduję tu sobie długoterminowy portfel. Aktualnie wygląda on tak:


Technicznie robię to tak, że przelewam na konto oszczędnościowe OKO pieniądze z innego banku, a kiedy coś się uzbiera, kupuję akcje lub ETF na WIG20.

Wszystkie przelewy wewnątrz ING są oczywiście bezpłatne.

Tutaj prowadzę szczegółowy spis transakcji i wpłat.

Nie zachęcam nikogo do naśladowania, tylko chciałem pokazać, że konto w ING da się wykorzystać znacznie szerzej. Przy okazji dywersyfikuję środki pomiędzy różnymi bankami i kontami maklerskimi.

100 ZŁ ZA OTWARCIE KONTA Z LWEM DIRECT

Nowi klienci ING mogą zarobić kolejne 100 zł składając przez internet wniosek o otwarcie Konta z Lwem Direct. Wszelkie dokumenty i umowy do podpisu przywiezie kurier (prawdopodobnie Pocztex, czyli Poczta Polska).

Za nowego klienta uznaje się osobę, która nie posiadała konta osobistego w ING po 1 października 2015 r.

Zasady promocji są bardzo proste:

Aktualizacja 1 sierpnia

Promocja została wznowiona

Oto jej aktualne zasady:

1. Do 18 października br. otwórz Konto z Lwem oraz bezpłatne konto oszczędnościowe OKO (2% przez pierwsze cztery miesiące, do 100 tys. zł).

2. Do 31 stycznia 2018 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub BLIK-iem za co najmniej 1000 zł. Transakcje muszą być rozliczona najpóźniej do 15 lutego 2018 r.

3. Nie zamykaj konta i karty do wypłaty premii 100 zł. Wypłata nastąpi najpóźniej 28 lutego 2018 r, 

Regulamin promocji.

Wersja obowiązująca do końca lipca:

1. Do końca lipca br. otwórz Konto z Lwem oraz bezpłatne konto oszczędnościowe OKO (2% przez pierwsze cztery miesiące, do 100 tys. zł).

2. Do końca października br. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub BLIK-iem za co najmniej 1000 zł. Transakcje muszą być rozliczona najpóźniej do 5 listopada br.

3. Nie zamykaj konta i karty do wypłaty premii 100 zł. Wypłata nastąpi najpóźniej 15 listopada br.

I to tyle.

Regulamin promocji.

Na co należy uważać?

Bank pobierze opłatę za kartę 7 zł, jeśli nie wykonamy nią w danym okresie rozliczeniowym transakcji za co najmniej 300 zł  (200 zł osoby w wieku 18-26 lat). Oczywiście, jeśli chcemy odebrać premię 100 zł, to będziemy wykonywać te transakcje i najlepiej je podzielić na kilka okresów rozliczeniowych.

W ING trwają one nietypowo, ponieważ kończą się 28. dnia danego miesiąca (pamiętajmy, że liczy się zaksięgowanie transakcji).

Przykładowy plan wydatków kartą:

do 28 lipca nie wydajemy nic, ponieważ pierwszy niepełny okres rozliczeniowy jest darmowy dla karty;

29.07-28.08 300 zł;

29.08-28.09  300 zł;

29.09-28.10 300 zł;

29.10-31.10 100 zł, kolejne 200 zł do 28.11 dla uniknięcia opłaty 7 zł za kartę;

Alternatywnie można wydać nieco więcej w poprzednich miesiącach, żeby szybciej wyrobić się z tysiącem złotych wydatków kartą/BLIK-iem.

29.11-28.12 300 zł lub poniesienie opłaty 7 zł za kartę.

Jeśli zamierzacie skorzystać tylko z promocji regularnego inwestowania, możecie zrezygnować z karty i ją samodzielnie zastrzec w internecie lub zamknąć w oddziale.

Dodam, że karta może być wykorzystywana jako wielowalutowa, jeśli dodatkowo otworzycie sobie konto w euro, dolarach czy funtach i podepniecie do tych kont kartę. Przydatna opcja przy wyjazdach zagranicznych.

Tabela opłat i prowizji.

Oprócz tego bank organizuje całkiem sporo różnych akcji. Możemy na przykład polecać konto znajomym i otrzymać 100 zł za poleconego, który z kolei dostanie 50 zł. Poza tym trwa konkurs "Płać kartą Mastercard w telefonie", w którym do wygrania są vouchery do empiku o wartości 100 i 50 zł. Wybrani klienci w zamian za wpływ wynagrodzenia mogą zyskać 100 zł oraz podwyższone do 2,5% oprocentowanie na OKO w ofercie "Benefity za pensję".

Jak widać, sporo tu się dzieje i da się zarobić jeszcze więcej poza głównymi promocjami.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...