poniedziałek, 3 lipca 2017

Najlepsze lokaty i konta bankowe lipiec 2017

Tradycyjnie nowy miesiąc otwieramy zestawieniem dla oszczędzających, w którym znajdziecie najlepsze lokaty i konta bankowe na lipiec 2017 r.

Na początek pozytywna informacja - według szybkiego szacunku GUS inflacja CPI w skali rok do roku spadła do 1,5%. Z tego wynika, że aktualnie realnie zaczynamy zarabiać na lokatach i kontach oszczędnościowych powyżej 1,85%.

Na tym nie koniec pozytywów, ponieważ pomimo bezwładności RPP wyraźnie coś drgnęło w bankach. Pojawiło się sporo promocji z darmowymi kontami oraz gdzieniegdzie wzrosło oprocentowanie.

Dla osób posiadających przynajmniej 20 tys. zł atrakcyjny zestaw przygotował Deutsche Bank. Nowy klient otrzymuje w pakiecie oprocentowany ROR premium na 1,3% z darmową kartą i bezpłatnymi wypłatami z bankomatów na całym świecie, roczną lokatę powitalną na 3% (od 20 tys. do 100  tys. zł) oraz konto oszczędnościowe na 2,55% (przez pierwsze 4 miesiące do 100 tys. zł).  Dodatkowo rodzice mogą założyć db Plan 500+ z premią.

Po szczegóły zapraszam do oddzielnego wpisu tutaj.Do 410 zł premii za darmowe Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

Ostatnio niezwykle aktywny jest bank BGŻ BNP Paribas, który w najróżniejszych akcjach promuje bezpłatne  Konto Optymalne.

Tym razem do zdobycia jest 110 zł premii w gotówce oraz 300 zł w postaci zwrotów za płatności kartą.

Promocję skierowano do nowych klientów, którzy nie są stroną umowy ramowej w BGŻ BNP Paribas, ani nie posiadają tam konta od co najmniej 20 grudnia 2016 r.

Jakie są jej zasady?

1. Zarejestruj się na stronie promocji najpóźniej do 17 lipca br.

Pula wniosków wynosi 1000 sztuk. Jeśli zostanie wyczerpana wcześniej, przyjmowanie zapisów zostanie zakończone.

2. Zawrzyj umowę z bankiem o konto i kartę do końca lipca br.

3. W każdym z następujących miesięcy: sierpień, wrzesień i październik zapewnij sobie wpływ na Konto Optymalne po min. 1000 zł (może być przelew własny z innego banku) oraz wykonaj transakcje kartą debetową za min. 300 zł.

4. Nie zamykaj konta ani karty co najmniej do momentu otrzymania nagrody.

5. Jeśli spełnisz te warunki, do 15 listopada br. otrzymasz wiadomość mailową o przyznaniu premii 110 zł. Wtedy należy zalogować się na stronie promocji (najpóźniej do 24 listopada br.) i podać swoje dane i nr Konta Optymalnego do przelania premii. 110 zł zostanie przekazane do końca listopada br.

Kolejne 300 zł można wycisnąć za transakcje kartą debetową w punktach usługowo-handlowych. Zwrot wynosi 2% miesięcznie przez rok od otwarcia konta. Miesięcznie możemy otrzymać maksymalnie 25 zł zwrotu, czyli łącznie 25 zł x 12 miesięcy = 300 zł.

Alternatywnie do 10 lipca możecie założyć Konto Optymalne z kartą podarunkową do Rossmanna o wartości 100 zł. Tu  warunki są łagodniejsze - wystarczy zapewnić sobie wpływ 1000 zł i wydać kartą debetową 300 zł jedynie w sierpniu. Więcej tutaj.

Oprócz tego konto promowane jest też na Grouponie.

Co do moneybacku proponuję sprawdzać, czy bank poprawnie wylicza kwoty zwrotów, ponieważ pojawiają się sygnały o błędnych obliczeniach w niektórych przypadkach. Wtedy trzeba złożyć reklamację.

Regulamin promocji "Premia dla Ciebie edycja 2".

Regulamin promocji "Konto z Moneyback" (do pobrania).

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

W czerwcu pojawiła się dobra propozycja dla oszczędzających w T-Mobile Usługi Bankowe: 3% na koncie oszczędnościowym (do 50 tys. zł, przez pierwsze 92 dni).

Oznacza to, że przy maksymalnej wpłacie 50 tys. zł w sumie uzbieramy ponad 300 zł odsetek netto, a środki są cały czas do naszej dyspozycji. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy nie posiadali tam ROR-u pomiędzy 1 kwietnia br. a 18 czerwca br. i założą konto oszczędnościowe do końca sierpnia br.

Do wyboru są dwa ROR-y, z którymi otwieramy konto oszczędnościowe:

1. Konto Freemium

2. Konto Premium

Dodatkowo w przypadku obydwu ROR-ów możemy przez pół roku otrzymywać 5% zwrotu za wydatki kartą debetową. Dla Freemium zwrot ograniczono do 15 zł miesięcznie, a dla Premium do 25 zł. Oprócz tego bank wymaga, żeby wydać kartą w pierwszym wariancie minimum 200 zł, a w drugim 500 zł. W przeciwnym razie naliczy opłaty (6 zł miesięcznie za kartę do Freemium lub aż 18,9 zł za Premium).

Osobiście sugeruję wybór Konta Freemium. Wystarczy raz czy dwa razy na miesiąc wydać na zakupy 200-300 zł i mamy za nie dodatkowy zwrot 10-15 zł. Można też po prostu zrezygnować z karty.

Przy okazji przypomnę, że trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3% (od 1 tys. do 20 tys. zł) dla nowych klientów BGŻOptima również spełnia funkcję konta oszczędnościowego, bo zerwanie jej nie oznacza utraty odsetek.

Co ciekawe, w BGŻOptima wprowadzono właśnie kolejny rachunek oszczędnościowy o nazwie Konto Smart na 2,2%. Z kolei Raiffeisen podniósł stawkę na koncie Wymarzony Cel do 2,2% (do 100 tys. zł, pod warunkiem dowolnego wpływu w wysokości min. 1 zł w poprzednim miesiącu i braku wypłat z konta) dla osób, które otworzyły Wymarzone Konto Osobiste po 20 marca br.

Aby powiększyć tabele poniżej, należy w nie kliknąć.


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

Dla posiadaczy kilku tysięcy zł wolnej gotówki interesującym pomysłem może być otwarcie lokaty z bonusem w Toyota Bank.

W ramach promocji w zamian za założenie Planu Depozytowego na 160 dni na 2,25%, organizator wypłaci 100 zł nowym klientom oraz 50 zł obecnym, którzy brali wcześniej udział w innych akcjach z Agorą.

Kwota minimalna lokaty wynosi tu 5000 zł. 2,25% nie powala na kolana, ale po dodaniu premii robi się całkiem przyzwoite oprocentowanie.

Uwaga! Oprocentowanie 2,25% jest gwarantowane dla uczestników promocji, pozostali klienci od 4 lipca otrzymują 2%.

Rachunki nieco komplikuje opłata za Konto Jedyne 2,49 zł miesięcznie, z której zwalniają transakcje kartą o wartości 400 zł miesięcznie. Jeśli uwzględnimy opłaty za pół roku i i obniżymy realną premię ze 100. na 85 zł, to i tak wychodzi nam lokata na 5,7% brutto w skali roku (dla kwoty 5 tys. zł).

Jak wygląda procedura?

1. Do 10 lipca br. zarejestruj się na stronie promocji i złóż wniosek o otwarcie Konta Jedynego w Toyota Bank.

2. Po otwarciu konta przelej na nie środki i najpóźniej do 3 sierpnia załóż lokatę Plan Depozytowy na 160 dni o wartości minimum 5 000 zł.

3. Utrzymaj lokatę przez minimum 90 dni.

4. Zapisz się do Klubu Korzyści, do którego zaproszenie otrzymasz mailem.

5. Do 20 listopada otrzymasz powiadomienie o przyznaniu premii. Zaloguj się na stronie promocji i podaj swoje dane oraz nr Konta Jedynego założonego w promocji, na które zostanie przelana premia najpóźniej do 6 grudnia br.

Obecni klienci mogą również skorzystać z tej akcji i otrzymają 50 zł premii, co oznacza, że dla kwoty 5000 zł oprocentowanie lokaty wyniesie 4,1% brutto w skali roku (uwzględniam zwolnienie z opłaty za konto).

W tym przypadku obowiązuje dodatkowy warunek, czyli utrzymanie zwiększonego o co najmniej 5000 zł salda wszystkich depozytów w banku przez co najmniej 30 dni, uznając jako dzień wyliczania salda jako 25 czerwca br.

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji Toyota Bank

Tabela oprocentowania

W innych bankach najwięcej da się wycisnąć 4% na Lokacie Witaj w Nest Banku otwieranej z darmowym kontem (od 1 tys. do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub 6 miesięcy, jeśli zapewnimy wpływ wynagrodzenia).

Najpierw zakłada się konto, a potem przez 30 dni mamy prawo do otwarcia lokaty.

Obecnie trwa łatwa promocja, w której w zamian za założenie darmowego Nest Konto dostaniemy 75 zł premii. Wystarczy wykonać przelew za 150 zł lub wydać tyle samo kartą debetową. Więcej na ten temat przeczytacie w oddzielnym wpisie:

Łatwe 75 zł premii za otwarcie darmowego Nest Konta + lokata na 4%

Aktualizacja 4 lipca

Promocja z bonusem 75 zł została zakończona.

Co należy podkreślić, obecnie Nest Bank oferuje swoim klientom 2,5% na półrocznej lokacie na nowe środki oraz 2,4% na trzymiesięcznej (od 1 tys. zł, nowe środki względem salda z 4 czerwca br.).


POZOSTAŁE LOKATY

Jak zwykle w Idei pod koniec miesiąca pojawiły się wyżej oprocentowane lokaty - najwięcej płaci Lokata Wielki Procent na 2 miesiące: 2,5% (od 500 zł do 1 mln zł). Zazwyczaj tego typu depozyty szybko znikają.

Aktualizacja 5 lipca

Na razie Lokata Wielki Procent nie tylko nie zniknęła, ale bank dołożył dwa nowe okresy: na 4 i 6 miesięcy.

Aktualizacja 12 lipca

Lokata Wielki Procent została wycofana z oferty banku.

Nowy klient powinien zacząć od wyżej oprocentowanych:

1. Lokata Happy na 3-4% (od 1 do 3 miesięcy, od 500 zł do 10 tys. zł).

2. Lokata Happy Pro na 3% na 3 miesiące (od 500 zł do 25 tys. zł).

Aktualizacja 6 lipca

Od dziś nowi klienci mogą zakładać Lokatę Happy z bonusem 200 zł do wykorzystania w serwisie fly.pl. Wystarczy założyć lokatę i utrzymać ją do końca miesiąca, aby do 10. dnia kolejnego miesiąca otrzymać bon o wartości 200 zł do fly.pl ważny do końca czerwca 2018 r.

>>> Załóż Lokatę Happy i odbierz bon 200 zł do fly.pl


Co ciekawe, premia jest dostępna również w innych wariantach lokaty dla nowych klientów banku:

Lokata Happy Pro trwa 3 miesiące, kwota od 500 zł do 25 tys. zł  Dostaniemy na niej 3%.

>>> Załóż Lokatę Happy Pro i odbierz bon 200 zł do fly.pl

Lokata Happy Plus trwa 3 miesiąca, kwota od 10 000,01 zł do 100 tys. zł. Dostaniemy na niej 2,5%.

>>> Załóż Lokatę Happy Plus i odbierz bon 200 zł do fly.pl

Poza tym w prostej promocji bank dorzucał do Lokaty Happy dwa bilety do kina (Cinema City) do wykorzystania do końca listopada. Nowy klient Idei ma proste zadanie: założyć lokatę Happy i nie zrywać jej do końca miesiąca. W takim przypadku bank do 10. dnia kolejnego miesiąca przyśle bilety sms-em.


Do rozważenia jest też otwarcie bezpłatnego Konta Idealnego, które daje w Idei dostęp do nieco wyżej oprocentowanych lokat - na przykład obecnie Skarbonka Plus 2,25% na 5 miesięcy.


PODSUMOWANIE

W końcu sytuacja oszczędzających lekko poprawiła się: inflacja nieco odpuściła, a równocześnie banki zaczęły mocniej rywalizować o depozyty klientów.

Wynika to zapewne z faktu, że po raz pierwszy od wielu lat w maju depozyty gospodarstw domowych w bankach istotnie spadły: o 4 mld zł.

Zobaczymy, czy głosując nogami klienci wymuszą na bankach lepsze warunki.

Stan na 17 lipca 2017 r. Artykuł będzie aktualizowany.

>>> Lokata na 3% + konto oszczędnościowe 2,55% + darmowe konto Premium

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...