niedziela, 5 września 2010

Konto bez kantów, za to z gwiazdką

Od niedawna bank BOŚ reklamuje swoje „Konto bez Kantów”, które umożliwia zarabianie za wykonywanie niemal każdej operacji w banku.

Większość mediów przedrukowała (wkleiła na stronie) informację prasową bez żadnego komentarza i nikt się nie wczytał dokładniej w regulamin tego konta.

A wcale nie jest aż tak różowo jak sugeruje ten zestaw:

"• zrealizowany przelew – 1zł

• zrealizowane zlecenie stałe – 1 zł

przy czym wysokość łącznej premii naliczonej z tytułu wykonanych przelewów i zleceń stałych nie może przekroczyć 10 zł miesięcznie

• zrealizowane polecenie zapłaty – 3 zł
przy czym wysokość premii naliczonej z tytułu wykonanych poleceń zapłaty nie może przekroczyć 15 zł miesięcznie

• za pełne 100 zł wydane kartą debetową Maestro i rozliczone w danym miesiącu – 1 zł,

• za pełne 100 zł wydane kartą kredytową Visa i rozliczone w danym miesiącu – 1 zł.
przy czym przy wyliczaniu premii uwzględniane są wyłącznie transakcje bezgotówkowe zrealizowane kartami płatniczymi.

Premia jest naliczana w cyklach miesięcznych i przelewana na Konto bez Kantów. Wysokość premii w miesiącu nie może przekroczyć 60 zł."

Dlaczego?

Konto bez Kantów kosztuje 10 zł miesięcznie, czyli wykonując przelewy i zlecenia stałe możemy co najwyżej zarobić na opłatę za prowadzenie konta.

W takim razie trzeba aktywnie korzystać z karty Maestro (ewentualnie polecenia zapłaty) i w tym wypadku faktycznie da się uzyskać jakieś korzyści, ale czy aż tak wielkie?

Niech każdy sam oceni.

Dodam, że istnieje pewien kruczek z którego mogą skorzystać niektórzy Czytelnicy bloga - w ramach promocji przez 6 miesięcy klienci Domu Maklerskiego BOŚ nie płacą za prowadzenie konta i dla takich osób jest to jakaś opcja na wyciągnięcie paru groszy. A kto nie ma rachunku u maklera, śmiało mogę mu polecić bezpłatny pakiet żółty, który zupełnie wystarcza osobom nie śledzącym każdego ticka na giełdzie (na początek trzeba wpłacić 5000 zł, ale można zaraz wypłacić).

Niestety oprocentowanie rachunku wynosi 0,01% rocznie, czyli trzymanie tu istotnych pieniędzy nie ma sensu.

Trudno mi ocenić system transakcyjny, ponieważ nigdy go nie używałem i nie mam zamiaru.

Za zamknięcie rachunku bank nie pobiera opłat, więc jest to jakaś tam promocja do wykorzystania dla poszukujących dodatkowych łatwych pieniędzy – przykładowo: kto posiada (albo zaraz założy) rachunek w bossie, bez kłopotu wyciągnie z banku po 10 zł miesięcznie przez pół roku przelewając pieniądze do innego banku tam i z powrotem.

Pod warunkiem, że promocja potrwa odpowiednio długo, ponieważ w jej regulaminie widnieje zapis:
"Organizator może zakończyć Program w każdym czasie, bez podania przyczyny", czyli BOŚ nałapie zakładaną liczbę klientów i na przykład zakończy imprezę po dwóch czy trzech miesiącach.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...