poniedziałek, 16 lipca 2018

Regularne inwestowanie w ING po nowemu. Czy warto wziąć udział?

Pod poprzednim wpisem pojawiło się pytanie Czytelnika o regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim:


We wcześniejszych odsłonach promocji udało się nam zgarnąć trochę grosza, a w piątek wpłynęła mi na konto kolejna stówka:


Nastawiłem się wyłącznie na zgarnięcie bonusu i dlatego konserwatywnie wybrałem PZU Gotówkowy. Zysk z niego żaden, ale zasadniczo spełnił swoje zadanie, aby nie przynieść strat:


Teraz sprzedam te jednostki i już anulowałem dyspozycję regularnego inwestowania.

A jak wygląda obecna edycja regularnego inwestowania w ING Banku Śląskim? Czy warto wziąć w niej udział?

W dalszej części artykułu przypominam też o licznych premiach dla nowych klientów banku.
Zacznę od tego, że nakłada się ona na wcześniejszą i uczestnicy poprzedniej nie mają tu czego szukać.

Do promocji mogą przystąpić klienci ING BSK, którzy w dniu 11 czerwca br. nie posiadali żadnych jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych zakupionych za pośrednictwem banku.

W tym celu po zalogowaniu się na konto najpóźniej do końca lipca należy zapisać się do niej (wybieramy Oferta ING>Promocje>Zacznij inwestować, a podwoimy Twój zysk), wypełnić ankietę inwestycyjną i podpisać umowę pośrednictwa z bankiem, jeśli takiej nie posiadamy.

Następnie trzeba zakupić jednostki wybranego funduszu za min. 150 zł oraz złożyć dyspozycję regularnego inwestowania za co najmniej 150 zł.

Do 11 stycznia 2019 r. musi zrealizować się min. 6 dyspozycji regularnego inwestowania.

Dodatkowo do 18 stycznia 2019 r. nie wolno odkupować ani konwertować na inny fundusz zakupionych w promocji jednostek.

W zamian 29 stycznia 2019 r. ING wypłaci premię, która będzie podwojeniem wypracowanego zysku (maksymalnie 200 zł) lub zwrotem straty (maksymalnie 200 zł).

Regulamin promocji.

Czy to się opłaca?

Tym razem organizator wymaga nieco większej inwestycji - łącznie 1 050 zł, a premia jest niepewna.

Dlatego wynik będzie dość losowy.

Jeżeli spojrzymy na średnie stopy zwrotu funduszy w pierwszym półroczu (ostatnia kolumna tabeli), nie wygląda to zbyt zachęcająco. Większość poniosła straty:

źródło: Analizy Online
Drugie półrocze nie musi być tak samo marne, ale nikt nie da żadnej gwarancji zysku. Dlatego nawet gdybym mógł uczestniczyć w tej edycji, nie skusiłbym się tym razem i czekałbym na inną, z atrakcyjniejszymi warunkami.

W innych bankach znacznie łatwiej wycisnąć taką premię bez większego wysiłku - przykładowo łatwe 200 zł za otwarcie konta w Banku Millennium.

Jeżeli szukacie czegoś lepszego związanego z funduszami inwestycyjnymi, podsuwam do samodzielnej analizy ewentualnie "Unilokatę plus 1% więcej".

Natomiast osoby, które nie posiadają konta w ING Banku Śląskim, powinny przyjrzeć się promocji dla nowych z kilkoma bonusami:

PONAD 140 ZŁ ZA OTWARCIE KONTA Z LWEM W ING

Do promocji mogą przystąpić nowi klienci, którzy nie mają konta osobistego w ING Banku Śląskim co najmniej od 30 listopada 2016 r.

Aby zgarnąć bonusy, do końca lipca otwórz Konto Direct, wyraź zgody marketingowe oraz otwórz bezpłatne Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Uwaga! To nie jest artykuł sponsorowany. Znajdują się w nim dwa linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za założone przez Was konta bankowe. Z góry dziękuję!

Najpóźniej do końca listopada br. wykonaj płatności kartą lub BLIK-iem o wartości 1 000 zł.

W zamian do 8 stycznia 2019 r. bank wypłaci premię 100 zł.

Kolejny bonus 20 zł otrzymasz za trzy płatności za zakupy internetowe wykonane BLIK-iem (na dowolne kwoty).

Dodatkowo bank oferuje 20 zł za wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł.

Zarówno transakcje BLIK-iem jak też wpływ wynagrodzenia muszą nastąpić najpóźniej do końca listopada br.

Do momentu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste z kartą oraz rachunek OKO i nie można wycofywać zgód marketingowych.

Taktycznie być może lepiej wstrzymać się z wynagrodzeniem, ponieważ później bank oferuje wyższą premię za jego wpływ (obecnie 120 zł).

Regulamin promocji.

Samo konto jest bezpłatne. Natomiast możemy nadziać się na opłatę za kartę 7 zł, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym (liczonym od 29. do 28 dnia kolejnego miesiąca) nie wykonamy płatności za 300 zł (200 zł osoby w wieku 18-26 lat).

Tabela opłat i prowizji ING BSK.

Na szczęście istnieje prosty sposób na obejście tej opłaty. Tu wklejam cytat z wcześniejszego artykułu:

Zgodnie z regulaminem otwieramy konto razem z kartą.

Po otrzymaniu dostępu do bankowości internetowej ściągamy na telefon aplikacje mobilną, logujemy się do banku i aktywujemy wirtualną kartę Mastercard w telefonie. W ten sposób stajemy się posiadaczami aktywnej karty debetowej, którą będziemy płacili i spełniali warunki promocji bez przejmowania się jakimikolwiek opłatami (karta jest całkowicie darmowa do 28 grudnia 2018 r.).

Natomiast po przyjściu tradycyjnej plastikowej karty debetowej aktywujemy ją i natychmiast samodzielnie zastrzegamy w bankowości internetowej.

Co ciekawe, warto tę wirtualną kartę aktywować z jeszcze jednego powodu.

Klienci banku mogą wziąć udział w jeszcze innej promocji, w której bank płaci złotówkę za każdy dzień, w którym wykonamy płatność mobilną (wlicza się też BLIK). Promocja potrwa do 30 sierpnia br. (formularz zgłoszeniowy).

Jak widać, bank nie tylko oferuje bonusy powitalne, ale również nagradza obecnych klientów i dlatego opłaca się posiadać konto w ING nieco dłużej.

Załóż konto osobiste w ING i zgarniaj bonusy >>