niedziela, 8 lipca 2018

Nadal 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium + 200 zł premii dla nowych

Tak jak tego oczekiwaliśmy, dziś Bank Millennium ponownie zaoferował 2,7% na Koncie Oszczędnościowym Profit (do 100 tys. zł) w nowej promocji trwającej do 25 sierpnia br.


Zatem po raz kolejny zadziałał mechanizm pozwalający obecnym klientom praktycznie cały czas korzystać z podwyższonego oprocentowania, o czym jeszcze napiszę w dalszej części.

W innych bankach znajdziemy nawet wyższe stawki, ale są one z reguły ograniczone czasowo - tutaj wyszukacie więcej kont oszczędnościowych z dobrym oprocentowaniem.

Dodatkowo nowi klienci mogą zyskać bardzo proste do zdobycia 200 zł premii w gotówce. W praktyce wystarczy przez dwa miesiące spełnić nieskomplikowane warunki bezpłatności konta osobistego w Millennium.

Zyskaj łatwe 200 zł w gotówce + konto oszczędnościowe na 2,7% >>


Jak najefektywniej korzystać z Konta Oszczędnościowego Profit?

Po pierwszym wpływie środków na konto w nowej promocji bank przez 92 dni nalicza nam podwyższone oprocentowanie, czyli 2,7%. W takim razie, jeśli pierwsze pieniądze pojawią się na koncie na przykład w poniedziałek 9 lipca, to mamy konto oszczędnościowe na 2,7% aż do 9 października br.

Jednak trzeba zauważyć, że obecna promocja trwa do 25 sierpnia br., czyli taktycznie najlepiej wycofać wszystkie środki z Banku Millennium tuż przed tym terminem, na przykład w piątek 24 sierpnia. Jeśli bank zaoferuje nową promocję od 26 sierpnia br. (a tak robił dotychczas), wracamy z pieniędzmi w poniedziałek 27 sierpnia i znowu mamy 2,7% przez 92 dni.

Formalnie biorę wtedy nadal udział w pierwszej promocji trwającej dla mnie do 9 października br., ale po jej zakończeniu wskakuje w  kolejną i w efekcie konto będzie oprocentowane na 2,7% do 27 listopada br.

Regulamin promocji na nowe środki.

Na co należy jeszcze zwrócić uwagę?

Millennium nakłada górny limit dziennych przelewów zewnętrznych w wysokości 50 tys. zł, czyli przy wyższej kwocie trzeba podzielić sobie je na kilka dni.

Przykładowo trzymasz 70 tys. zł na koncie oszczędnościowym i 1 tys. zł na osobistym. Aby efektywnie wykorzystać bieżącą promocję konta oszczędnościowego, w czwartek 23 sierpnia przelewasz pieniądze z konta oszczędnościowego na Konto 360° i tego samego dnia przelewasz 50 tys. zł do innego banku, a resztę kolejnego dnia, czyli 24 sierpnia.

Poza tym tylko jeden przelew miesięcznie z konta oszczędnościowego jest bezpłatny, kolejne kosztują 7,5 zł.

Cennik usług banku - stopy procentowe.

Z tego powodu sensownie dodatkowo używać konta oszczędnościowego w innym banku.

Natomiast ze względu na to, że konto oszczędnościowe w Millennium od bardzo dawna pozwala na stałe korzystanie z promocji z podwyższonym oprocentowaniem, warto je posiadać.

A nowy klient zgarnia jeszcze bardzo łatwe 200 zł.

Zyskaj 200 zł + konto oszczędnościowe na 2,7% >>