niedziela, 1 kwietnia 2018

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe kwieceń 2018

W tym roku Wielkanoc zbiega się z początkiem nowego miesiąca, który otwieramy aktualnym zestawieniem dla oszczędzających. Prezentuję w nim najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe oznaczone datą kwiecień 2018 r.

Fot. silviarita
Przy mało atrakcyjnych lokatach lepiej prezentują się konta oszczędnościowe. Oferują podobne oprocentowanie (czasem wyższe), a dodatkowo mamy łatwiejszy dostęp do środków.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Do końca czerwca możemy korzystać z 3% w Alior Banku (do 20 tys. zł), a dodatkowo trwa promocja, w której za spełnienie prostych warunków otrzymamy 150 zł na zakupy na Allegro - szczegóły znajdziecie w oddzielnym wpisie.

Innym pozytywem jest przedłużenie do końca czerwca br. promocji dla nowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe (obsługuje Alior Bank).

Osoby, które założą konto osobiste Freemium lub Premium, mogą dołożyć do ROR-u konto oszczędnościowe na 3% (do 50 tys. zł, przez 92 dni od otwarcia).

Oprócz tego posiadacze konta Freemium przez pół roku otrzymują zwrot 5% za transakcje wykonane kartą debetową.


Warunkiem otrzymania zwrotu (który równocześnie zwalnia z opłaty miesięcznej 6 zł za kartę) jest wykonanie transakcji kartą w danym miesiącu na kwotę co najmniej 200 zł.  Bank ogranicza maksymalny zwrot do 15 zł miesięcznie, czyli w praktyce należy wydawać kartą 200 - 300 zł.

Dla bardziej wymagających przygotowano konto Premium. W tym przypadku trzeba jednak wydać kartą co najmniej 500 zł miesięcznie. W zamian bank przez pół roku będzie oddawał co miesiąc po 25 zł. Tu należy uważać na wysoką opłatę za konto, jeśli nie spełnimy warunku płatności kartą - aż 18,9 zł.

Dlatego osobiście sugeruję wybór konta Freemium.

Zwroty za transakcje kartą możemy sobie przedłużyć o kolejne pół roku, jeśli posiadamy jakiś produkt kredytowy, na przykład kartę kredytową.

Do 15 kwietnia jest też dostępna promocja z moneybackiem 5% w Getinie.

Tradycyjnie nowy klient Millennium może do konta oszczędnościowego na 2,7% dorzucić jakąś premię. Tym razem jest to 150 zł na zakupy w Zalando.

Jeżeli chodzi o nowości w innych bankach, w marcu pojawiło się Mobilne Konto Oszczędnościowe w BZ WBK na 2,7% (do 100 tys. zł, do 30 lipca br.).


Uwaga! Dodatkowo możemy zyskać nawet 450 zł za założenie Konta Jakie Chcę w BZ WBK - więcej w oddzielnym wpisie.

Aby wyostrzyć tabelę poniżej, proszę w nią kliknąć.

LOKATY

Tylko do 3 kwietnia (włącznie) trwa promocja w Toyota Bank, w której za założenie dwóch lokat bank oferuje 140 zł nowym klientom lub 70 zł obecnym.

Bank w końcu zdecydował się na sensowny ruch i od 1 czerwca z miesięcznej opłaty za konto 2,49 zł zwalnia saldo lokat min. 2500 zł lub 1000 zł na koncie osobistym.

Jeżeli chodzi o najwyżej oprocentowane lokaty, pomijam powtarzające się jednorazowe wabiki dla nowych klientów (znajdziecie je na przykład tutaj). Jedynie przypomnę, że nowy klient Deutsche Banku wciąż może skorzystać z rocznej lokaty na 3% otwieranej z kontem dbNET Premium. W praktyce jest to niezła opcja dla ulokowania kwoty od 50 tys. do 100 tys. zł.

Generalnie na rynku lokat panuje zastój i trzeba trochę się nagimnastykować, aby znaleźć coś rozsądnego.

Tradycyjnie w ścisłej czołówce znajdziemy Idea Bank i tu dobrym pomysłem jest otwarcie bezpłatnego Konta Idealnego.

Dzięki niemu możemy zakładać lokaty z oprocentowaniem istotnie powyżej konkurencji.

Przed założeniem Konta Idealnego nowy klient powinien zacząć od Lokaty Happy lub Lokaty Happy Pro.

Przykładowo w tym momencie jest dostępna Lokata na Nowe Środki Plus na pół roku na 3% (nowe środki według stanu z 20 marca br., od 500 zł do 1 mln zł),

Aktualizacja 24 kwietnia

W Idei są dostępne dobrze oprocentowane lokaty dla obecnych klientów: 3,2% na 45 dni na Lokacie Wielki Procent Plus oraz do 3% na Lokacie na Majówce Plus. 

Aktualizacja 25 kwietnia

Dziś już mamy 3,5^% w Idea Bank na miesięcznej i trzymiesięcznej Lokacie Bezkonkurencyjnej Plus

Czekamy na inne banki i ich nowe propozycje.

Aktualizacja 24 kwietnia

Nest Bank podniósł stawki lokat na nowe środki - szczegóły tutaj.

Stan na 25 kwietnia 2018 r. Artykuł będzie aktualizowany.