poniedziałek, 4 grudnia 2017

Najlepsze lokaty i konta bankowe grudzień 2017

Trwa już ostatni miesiąc roku, więc przyszła najwyższa pora na tradycyjne zestawienie, w którym zbieram najlepsze lokaty i konta bankowe, tym razem oznaczone datą grudzień 2017 r.

Oszczędzających niewątpliwie martwi kolejny skok inflacji, która w listopadzie wyniosła już 2,5%. Oznacza to, że roczna lokata zakończona w ubiegłym miesiąca przyniosła zysk, jeśli jej oprocentowanie brutto wyniosło co najmniej 3,1% (musimy uwzględnić podatek Belki 19%).

W tym tygodniu zbierze się Rada Polityki Pieniężnej. Prawdopodobnie nie podniesie stóp procentowych. Natomiast wielce prawdopodobna jest taka podwyżka w USA w przyszłym tygodniu. Teoretycznie powinna ona przynieść umocnienie dolara do złotego. Jednak praktyka bywa bardzo różna.


Sam regularnie kupuję "zielone" i inne waluty za pośrednictwem Walutomatu, a potem przelewam je na konto bankowe.

Znacznie pewniejszym sposobem podkręcania zysków wyciskanych z banków jest udział w wybranych promocjach.

Do 1000 zł za darmowe eKonto w mBanku -[promocja zakończona]

W tej promocji mamy do zgarnięcia bonus 100 zł, do 650 zł zwrotów za wykonane transakcje oraz do 250 zł za polecanie konta.Promocję skierowano do osób, które nie są i nie były klientami mBanku po 1 stycznia 2016 r.

Jeśli nie wiesz, kiedy zamknąłeś konto, zadzwoń na infolinię.

Jak zyskać 100 zł za otwarcie konta?

1. Do 18 grudnia br. zarejestruj się na stronie promocji.

2.  Po otrzymaniu na adres mailowy podany w promocji wiadomości od organizatora kliknij w link potwierdzając swój udział. Następnie przeniesiesz się na stronę promocji i złóż wniosek o otwarcie eKonta standard wraz z kartą debetową.

Podając dane wpisuj ten sam adres mailowy oraz wyraź zgody na wszystkie oświadczenia.

3. Zawrzyj umowę z bankiem - do wyboru jest kurier, placówka mBanku lub mKiosk. Jeśli zdecydujesz się na wizytę w placówce, upewnij się, że wniosek jest składany w ramach promocji z premią 100 zł.

4. Najpóźniej do końca stycznia 2018 r. wykonaj co najmniej 5 transakcji. Mogą to być przelewy na konto w innym banku, płatności kartą czy płatności w Internecie.

Za spełnienie tych warunków otrzymasz bonus 100 zł netto. O jego przyznaniu powiadomi organizator promocji, najpóźniej do 28 lutego 2018 r. Po otrzymaniu maila będziesz mieć 7 dni na uzupełnienie danych na stronie promocji, w tym podanie numeru konta otwartego w promocji, na które zostanie przelana premia.

Uwaga! Takie wiadomość czasem lądują w spamie, więc najlepiej zaznacz sobie w kalendarzu, aby sprawdzić skrzynkę mailową pod koniec lutego przyszłego roku.

Przelew 100 zł nastąpi najpóźniej do 2 marca 2018 r.

Z kolei aż do 650 zł możesz zyskać dzięki zwrotom za transakcje wykonane w ramach promocji "Lepiej z eKontem".

Za płatności kartą lub BLIK-iem mBank zwraca 4% przez 5 miesięcy, maksymalnie 130 zł miesięcznie.

Dla osób, które założą konto w grudniu, ta część promocji zacznie się od stycznia i potrwa do końca maja 2018 r.

Aby otrzymać zwroty, spełnij następujące warunki:

- co najmniej raz w miesiącu zaloguj się do aplikacji mobilnej mBanku,
-  wykonaj płatności kartą lub BLIK-iem za co najmniej 250 zł w danym miesiącu,
- zapewnij wpływ na eKonto minimum 1000 zł miesięcznie (może być przelew własny z konta w innym banku).

Jeśli je spełnisz, bank przeleje Ci zwrot na konto do końca kolejnego miesiąca.

Kolejne 250 zł jest do zyskania dzięki programowi poleceń. Za każdą skutecznie poleconą osobę otrzymasz 50 zł.  Możesz polecić maksymalnie 5 osób.

Polecającym może być wyłącznie osoba, która bierze udział w akcji "eKonto z bonusem". Po zalogowaniu się na stronie promocji należy pobrać specjalny link polecający. Możemy polecać konto możemy do 18 grudnia br.

Co do samego eKonta standard, mBank gwarantuje jego pełną bezpłatność przez 24 miesiące. Jedyny haczyk to wypłaty z bankomatu o wartości poniżej 100 zł - w takim wypadku zapłacimy 1,30 zł za każdą wypłatę.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Formalnie najwyższą stawkę znajdziemy w Orange Finanse: 3,6% (3,5% dla obecnych klientów, którzy otworzą konto oszczędnościowe do końca roku). Jednak górny limit dla tego oprocentowania wynosi tylko 10 tys. zł, a dodatkowo bank wymaga, aby wydać miesięcznie co najmniej 300 zł kartą wydaną do rachunku osobistego.

Dlatego ciekawszą opcją dla poszukujących darmowego konta z bezpłatną kartą jest taki właśnie rachunek w Orange Finanse. Dodatkowo możemy zyskać 40 zł za płatności zbliżeniowe telefonem (bank płaci 10 zł za pierwsze 5 transakcji, kolejne 10 zł za następne 5 transakcji i 20 zł za jeszcze 5 transakcji).

Znacznie sensowniejsze konto oszczędnościowe oferuje T-Mobile Usługi Finansowe: 3% przez 92 dni do 50 tys. zł dla nowych klientów, którzy otworzą konto do końca 2017 r.

Tu możemy wybierać między dwoma rachunkami osobistymi: Konto Freemium lub Konto Premium.

Jeszcze więcej, bo nawet 200 tys. zł możemy ulokować na koncie oszczędnościowym na 2,7% w Getin Banku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 4 miesiące (dokładnie 122 dni) i dotyczy nowych środków wyliczanych w banku względem salda z dnia 13 listopada br.  Konto oszczędnościowe otwieramy z rachunkiem osobistym. Najlepszym wyborem prawdopodobnie będzie Konto Proste Zasady, które jest darmowe, o ile w danym miesiącu wykonamy przynajmniej jedną transakcję kartą debetową.

W Banku Millennium stawka na Koncie Oszczędnościowym Profit jest nieco niższa: 2,5%, ale przypominam, że nowy klient zgarnie łatwe 150 zł za otwarcie Konta 360º lub Konta 360º Student - szczegóły tutaj.

Rejestracja w tej promocji trwa tylko do 20 grudnia br.

Od 1 grudnia do 2,5% stawkę dla nowych podniósł ING Bank Śląski, który dodatkowo oferuje 100 zł zł za otwarcie konta ING Direct z Lwem + 20 zł za 3 transakcje BLIK-iem + 20 zł za wpływ wynagrodzenia.

Z kolei od 7 grudnia Alior Bank zaoferował posiadaczom oraz nowym klientom otwierającym Konto Jakże Osobiste możliwość założenia konta oszczędnościowego na 3% (do 20 tys. zł, do końca czerwca 2018 r.).

Szczegółowy opis znajduje się w tabeli oprocentowania banku:


Aby powiększyć i wyostrzyć tabele poniżej, proszę w nie kliknąć.


LOKATY PROMOCYJNE I Z KONTEM

Najwyżej oprocentowany wabik dla nowych znajdziemy niezmiennie w Nest Banku: 4% na Lokacie Witaj zakładanej po otwarciu bezpłatnego konta z darmową kartą debetową. Po otwarciu konta mamy 30 dni na założenie lokaty: od 1 tys. do 10 tys. zł, na 3 miesiące lub 6 miesięcy pod warunkiem wpływu wynagrodzenia w wysokości co najmniej 2500 zł.

Nest Bank premiuje swoich klientów oferując wyższą stawkę oprocentowania lokat dla nowych środków. Przykładowo aktualnie na półrocznej dostaniemy 2,7%, a osoba, która nie posiada tam konta otrzyma 2,5%.

Podobny zabieg stosuje Idea Bank, a co ważne wiele lokat skierowano tylko dla posiadaczy rachunku osobistego, w tym Lokatę Noworoczną na 3,15% (od 500 zł do 1 mln zł, lokata trwa do 31. 12. 2017 r.).

Aktualizacja 4 grudnia, godz. 19:45.

Lokata Noworoczna zniknęła z oferty Idea Bank.

Aktualizacja 6 grudnia.

Ciężko nadążyć za tym bankiem. Dziś powróciła Lokata Noworoczna, ale oprocentowana już tylko na 2,5% 2%. Idea ścięła też oprocentowanie wielu innych lokat.

Na szczęście Konto Idealne i wydawana do niego karta są całkowicie darmowe, więc szukający wyższych odsetek powinni rozważyć jego otwarcie.

Aktualizacja 5 grudnia.

Dziś ruszyła promocja dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku, którzy w dniu 1 listopada 2017 r, nie posiadali na nim żadnych środków (czyli promocja również dla nowych zakładających teraz konto). W zamian za wydanie 100 zł kartą debetową MasterCard bank ufunduje 2 bilety do Cinema City. Wystarczy zarejestrować się na stronie promocji i wydać 100 zł kartą. Promocja obejmuje 500 pierwszych osób.

Z kolei BGŻOptima zaoferowała obecnym klientom półroczną Lokatę Urodzinową (od 1 tys. do 200 tys. zł) na nowe środki względem salda na koniec dnia 17 listopada br. Jej oprocentowanie waha się od 2,4 do 2,7% i jest tym wyższe, im dłużej posiadamy konto.

Znacznie więcej, bo 3,5% dostaną nowi klienci na trzymiesięcznej Lokacie Bezkarnej (od 1 tys. do 20 tys. zł) otwieranej z bezpłatnym kontem oszczędnościowym na 2,5% (do 150 tys. zł). Lokatę możemy zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek. A samo konto oszczędnościowe bardzo dobrze uzupełnia dowolny ROR, ponieważ można z niego za darmo wypłacać dowolną liczbę razy w miesiącu.

Aktualizacja 12 grudnia.

Ruszyła promocja, w której za założenie Lokaty Bezkarnej bank oferuje premię 50 zł. - szczegóły w tym wpisie. Dodatkowy warunek to utrzymanie środków z lokaty na koncie oszczędnościowym Smart do 15 kwietnia 2018 r. włącznie.


 LOKATY BEZ KONTA I NA NOWE ŚRODKI

W tej kategorii tradycyjnie przypominam, że nowy klient Idea Bank powinien zacząć od założenia Lokaty Happy na 3,5% (3 miesiące) lub 4% (2 miesiące). Kwota lokaty wynosi od 500 zł do 10 tys. zł. Drugą opcją jest trzymiesięczna Lokata Happy Pro na 3,5% (od 10 tys. zł do 25 tys. zł).

Z kolei od soboty 2 grudnia wzrosło oprocentowanie kilku lokat w neoBanku (Wielkopolskim Banku Spółdzielczym) - tutaj znajduje się komunikat na ten temat.

Aktualizacja 9 grudnia.

Bank obniżył oprocentowanie najlepszych lokat z 3,2 na 3% 2,8%.

Dodam, że w neoBanku nie jest konieczne otwarcie konta osobistego, tylko tak zwanego Portfela Depozytowego.


PODSUMOWANIE

RPP mocno testuje cierpliwość oszczędzających utrzymując realnie ujemne stopy procentowe, znacznie poniżej inflacji CPI. Z drugiej strony korzysta na tym gospodarka i Polacy coraz więcej zarabiają.

Wiadomo, że lepsze nawet te 2% na czysto niż okrągłe zero, ale nie po to oszczędzamy, aby tracić na tych pieniądzach.

Dlatego szukamy innych sposobów na zarobienie w bankach, w tym przez udział w wybranych promocjach.

50 zł za założenie Lokaty Bezkarnej na 3,5% >>

Stan na 16 grudnia 2017 r.