wtorek, 16 maja 2017

Regularne inwestowanie w ING - pora na wyniki

Tak jak obiecywałem w marcu, sprawdzam, jak udała się promocja, w której za regularne inwestowanie w fundusze bank ING BSK obiecał wypłatę premii 100 zł netto.


Dziś mamy 16 maja, czyli dzień, w którym bank powinien wypłacić premię.

W takim razie loguję się na konto i sprawdzam.

No i jest:

Stówa została przelana na konto oszczędnościowe ING OKO (2% do 100 tys. zł przez pierwsze cztery miesiące).

Nie trzymam tam żadnych innych środków, ponieważ na szczęście wciąż udaje mi się korzystać z wyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych.

A jak spisała się część inwestycyjna?


Przypomnę, że wybrałem Pakiet Ostrożny ING i nie miałem wobec niego wielkich oczekiwań poza zachowaniem wpłaconego kapitału.

W sumie zrealizowały się dwa zlecenia:


Aktualna wartość jednostek wynosi 150,86 zł, czyli plan minimum został wykonany.


I to nawet z nawiązką. Zakładałem, że jeśli względem 8 marca wycena jednostek wzrośnie o minimum 0,5%, prawdopodobnie nie anuluję kolejnych zleceń nabycia (ustawiłem datę na dwudziestego każdego miesiąca). Udało się znacznie lepiej: +0,71%. No to na razie nie likwiduję i dorzucę w maju kolejne 5 dyszek.

Oczywiście ostateczny wynik procentowy wygląda kosmicznie: 67% zysku netto. Jednak nie oszukujmy się: stówa pozostaje stówą.

Natomiast promocja przekonała wielu uczestników, że warto z pieniędzmi wyjść poza lokaty i konta oszczędnościowe. Tu widzę jej największy plus.

Nowi, którzy nabiorą ochoty na łatwą stówę, muszą poczekać na trzecią edycję tej akcji.

Promocję z premią 100 zł za regularne inwestowanie skierowano zarówno do nowych, jak też obecnych klientów banku. Dlatego w międzyczasie możecie otworzyć konto - na przykład ING Direct, zwłaszcza jeśli pragniecie skorzystać z innych aktualnych promocji w tym banku.

A jeśli nie chcecie brać udziału w promocjach poniżej, możecie na przykład otworzyć konto, zastrzec kartę i korzystać z darmowego, nieźle funkcjonalnego konta, do którego warto dorzucić bezpłatny rachunek maklerski z prowizją 0,3% za akcje - więcej o najtańszych rachunkach maklerskich przeczytacie tutaj

100 ZŁ ZA OTWARCIE KONTA

Do promocji ma prawo przystąpić klient, który w okresie od 1 października 2015 r. do 18 kwietnia br. nie posiadał konta osobistego w ING.

Wystarczy do 31 lipca złożyć wniosek o Konto Direct z Lwem i podpisać umowę. W tym celu przyjedzie kurier, a informacja o aktywacji konta przyjdzie mailowo.

Jak zyskać stówę?

Do końca października należy wydać kartą łącznie 1000 zł (zalicza się też BLIK).

Jeśli 15 listopada br. będziemy nadal posiadali konto z aktywną kartą, bank przeleje nam 100 zł premii.

Na czym polega haczyk?

Na opłacie 7 zł, jeśli nie wydamy kartą w cyklu miesięcznym minimum 300 zł (200 zł w przypadku osób w wieku 18-26 lat). Cykl w ING liczy się od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Regulamin promocji.

Tabela opłat i prowizji.

DO 1000 ZŁ ZA POLECANIE KONTA

Do 18 października możemy przystąpić do promocji "Poleć konto znajomemu". W akcji mogą uczestniczyć obecni klienci, którzy posiadają konto w ING od minimum 30 dni.

W takim przypadku generujemy swój indywidualny kod (na przykład w bankowości elektronicznej). Ten kod musi wpisać polecony przy wypełnianiu wniosku o konto (w drugim kroku).

Dodatkowo polecający powinien wydać min. 300 zł kartą debetową do 18 października br.

Polecony jest traktowany jako nowy dla ING, o ile nie posiadał w banku konta osobistego w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Polecony musi wykonać transakcje za co najmniej 300 zł kartą debetową/BLIK-iem w dwóch dowolnych miesiącach po otwarciu konta (transakcje mają być rozliczone najpóźniej do 18 stycznia 2018 r.).

Za każdego poleconego, który spełni warunki otrzymujemy 100 zł (maksymalnie 10 x 100 zł).

Polecony dostaje 50 zł i oczywiście może zarobić kolejne 100 zł z promocji za otwarcie konta, czyli w sumie 150 zł. Natomiast polecony jest wykluczony z dalszego polecania konta kolejnym osobom.

Premie z programu poleceń będą wypłacane od listopada br. do lutego 2018 r.

Jak mi wyjaśniono na infolinii, planowane są kolejne edycje programu poleceń i w następnych obecnie poleceni będą już mogli brać udział jako polecający.

W sumie dość dziwne ograniczenie.

Regulamin promocji.

PODSUMOWANIE

Promocja 100 zł za regularne inwestowanie zakończyła się sukcesem. Myślę, że była na tyle prosta i z niskim ryzykiem, że warto zainteresować się tematem, jeśli ING uruchomi kolejną edycję.

A tymczasem możecie zarobić na innych promocjach w ING Banku Śląskim, które opisałem powyżej.

>>> Załóż Konto Direct i zarób nawet 1100 zł