poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe sierpień 2016

Zaczął się sierpień, więc pora na comiesięczne najlepsze lokaty i konta bankowe.

Do piątkowego wieczoru mogliśmy składać wnioski o założenie trzymiesięcznej Lokaty GO na 2,75% oraz 45-dniowej Lokaty Tylko Teraz na 3% w Idea Banku i sam z tej opcji skorzystałem (zaraz przelewam pieniądze).

Aby proces trwał szybciej, warto wcześniej założyć Lokatę Happy (od 3,5 do 4%,od 500 zł do 10 tys. zł) lub Lokatę Happy Plus na 3,25% (od 10 tys. do 100 tys. zł), a potem otwierać kolejne lokaty bezpośrednio w bezpłatnej bankowości Idei.

Moim zdaniem dobrym pomysłem na poczekalnię dla krótkoterminowych ciekawszych ofert banków są konta oszczędnościowe.

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Przypomnę, że do końca sierpnia możemy otwierać nawet 3 Konta Godne Polecenia na 4% (dla salda do 4 tys. zł) w BZ WBK - LINK do założenia konta.

Bank gwarantuje takie oprocentowanie aż do końca czerwca przyszłego roku. Jednocześnie trzeba uważać na nowe opłaty - więcej tutaj. Na skarbonkę konto nadaje się doskonale, na podstawowy ROR nie za bardzo.

Poza tym w BZ WBK da się ulokować relatywnie niewiele pieniędzy. Dlatego zachęcam do rozważenia skarbonki z wyższymi limitami.

Tu możemy dodatkowo skorzystać z promocji z bonusami.


Zasady są bardzo proste.

1. Do 14 sierpnia rejestrujemy się w promocji.


2. Następnie po otrzymaniu potwierdzenia składamy w Banku Millennium wniosek o Konto 360° lub Konto 360° Student.

3. W przypadku Konta 360° zapewniamy sobie na nie wpływ co najmniej 1000 zł (mogą być przelewy własne z innego banku) we wrześniu, październiku i listopadzie oraz w każdym z tych miesięcy dokonujemy przynajmniej po jednej transakcji kartą.  Posiadacze Konta 360° Student powinni jedynie pamiętać o transakcjach kartą (dopuszczalny jest tu również BLIK).

4. Do 12 grudnia uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo o przyznaniu premii. Wtedy trzeba będzie kliknąć w link w wiadomości i następnie podać nr konta do przelania premii 100 zł. Podobnie mailowo przyjdzie kod na 100 zł do wykorzystania w serwisie Fly.pl.

Premie zostaną przekazane do 30 grudnia 2016 r.


Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie promocji.

Regulamin realizacji kuponów Fly.pl

Tabela opłat i prowizji w Banku Millennium

Z promocji są wykluczeni obecni klienci Banku Millennium oraz wszyscy ci, którzy posiadali w tym banku konto po 15 kwietnia 2015 r.

O ile bon do Fly.pl nie każdemu się przyda, to stówa od Bankiera jest jak najbardziej realną kasą.

Poza tym posiadacze Konta 360° mogą otworzyć konto oszczędnościowe na 2,7% (przez 92 dni od pierwszego wpływu, do 100 tys. zł, 2% powyżej 100 tys. zł, promocja do 20 sierpnia). oraz trzymiesięczną Lokatę Mobilną na 3,25% (od 500 zł do 10 tys. zł w rozszerzonej rzeczywistości).

Co więcej, promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym dotyczy nowych środków (względem salda na koniec dnia 2 lipca) i regularnie powraca, czyli jest dostępna także dla obecnych klientów.

Należy uważać na to, aby zapewnić sobie ten tysiąc złotych comiesięcznych wpływów na Konto 360° oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą, ponieważ w przeciwnym razie bank naliczy nam aż 15 zł opłat. Podobnie sugeruję rezygnację z niepotrzebnych ubezpieczeń - na przykład tzw. Pakietu Bezpieczna Karta za 2,99 zł miesięcznie.

Przy dość niewielkim wysiłku zyskujemy darmowe konto z bezpłatną kartą, a do tego konto oszczędnościowe z konkurencyjnym oprocentowaniem, lokatę mobilną i bonusy.

Kliknij, aby powiększyć
Więcej o Koncie Zośka Pro.

LOKATY BEZ KONTA

W lipcu zmieniły się warunki Lokaty Happy (od 500 zł do 10 tys. zł) dla nowych klientów Idea Banku.

Obecnie do wyboru są trzy warianty:

1 miesiąc na 4%

2 miesiące na 4%

3 miesiące na 3,5%

Dla nieco większych pieniędzy (od 10 tys. do 100 tys. zł) mamy trzymiesięczną Lokatę Happy Plus na 3,25%, a powyżej 100 tys. zł Lokatę Welcome w Lion's Banku (2,75% od 100 tys. do 350 tys. zł, 3% od 350 tys. do 600 tys. zł; wizyta w oddziale).

Aktualna tabela oprocentowania w Lion's Bank.

Generalnie trzeba polować na wybrane oferty, a jeśli ktoś wierzy, że stopy procentowe jeszcze długo utrzymają się na niskich poziomach, może na przykład wrzucić środki na dwuletnią Lokatę Stabilną w Idea Banku na 2,75% i zająć się innymi sprawami.

Oprocentowanie lokat jest tak niskie, że powoli zbliżamy się do poziomu obligacji skarbowych, a tych nie ogranicza przecież limit BFG.

Kliknij, aby powiększyć


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

W sumie w ofercie lokat z wabikami dla nowych klientów wiele się nie zmienia.

Moim zdaniem jedną z najciekawszych pozycji pozostaje trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3% (od 1 tys. do 100 tys. zł) w BGŻ Optima z możliwością wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek. Dołączone do niej bezpłatne konto oszczędnościowe gwarantuje 2,5% do 24 października i wszystkie wypłaty są darmowe. Na dodatek da się na nie wrzucić do 150 tys. zł. Dlatego z niego korzystam.

Kliknij, aby powiększyć

Dziś miesiąc dopiero się zaczął, więc w razie zmian ofert banków postaram się zestawienie zaktualizować.

Jeśli znajdziecie coś ciekawego, zapraszam do komentarzy.