środa, 16 maja 2012

Co myśli wyrocznia?

Warren Buffett, wyrocznia z Omahy nigdy sam nie napisał żadnej książki i dlatego zawsze interesujące jest sprawdzenie co naprawdę aktualnie sądzi wyrocznia, a okazją ku temu było spotkanie ze studentami MBA, z którego szczegółową relację prezentuję poniżej (najwygodniej czytać po powiększeniu tekstu):

Warren-Buffett-Ivey-MBA-Talk


Materiału zebrało się dość sporo i sam przeczytałem cały tekst z zainteresowaniem, do czego wszystkich namawiam (także ewentualnie z pomocą tłumacza).


Przy okazji chciałbym podkreślić, że każdy inwestor (mały i duży, amator i zawodowiec) musi znaleźć swoją własną, indywidualną metodę pasującą do jego osobowości i możliwości czasowych czy intelektualnych. Dlatego nie każdemu pasuje styl inwestowania Buffetta.

Na szczęście sam miliarder podkreśla, że do bogactwa wysokie IQ wcale nie jest potrzebne (zresztą spójrzcie na niektórych naszych krezusów), podobnie jak stosowanie wyszukanych algorytmów.

Na koniec zacytuję tylko jeden drobny fragment z tekstu:

- Jaka jest najważniejsza rzecz, której nauczył się Pan w życiu? 

"Znajdź swoją pasję. Będziesz to wiedział od razu, kiedy to zobaczysz. To ważniejsze niż pieniądze. Musisz zadać sobie pytanie - Gdzie będę miał najlepszą zabawę? Nie znam nikogo z pasją, komu nie żyje się dobrze. Jeśli wykazujesz pasję do swojej pracy, będziesz miał wspaniałe życie".

I wiecie co? Wydaje mi się, że wiem jaki film oglądał Buffett.