poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Idea Bank dołącza do stawki

Po końcu hossy lokat z codziennym naliczaniem odsetek grupa Leszka Czarneckiego wyraźnie straciła impet i nagle spadła z czołowych pozycji banków oferujących najwyższe oprocentowanie.

Dlatego wypada zauważyć tu wreszcie coś ciekawszego, czyli bardzo ograniczoną w czasie (możliwe, że jednodniową ofertę przedłużą) promocję czteromiesięcznej Lokaty Nr 1 w Idea Banku. Oprocentowanie to 6,5%, minimalny depozyt 1000 zł, a maksymalny milion PLN (karta produktu).

Równolegle w Open Finance i Getin Banku proponują tę samą lokatę, ale z niższym oprocentowaniem 6,25%.

Jednak nie wydaje mi się, żeby trzeba było się rzucać na tę ofertę, skoro teraz w BGŻ Optima na koncie oszczędnościowym płacą też 6,5 procent (dla nowych środków, oferta do 10 lipca) i pieniądze można wycofać w dowolnej chwili. Podobne 6,5 % daje Toyota Bank w planie 13-dniowym (wybierz konto Enter).

Ba, w dbNET na Koncie Oszczędnościowym 24h dostaniemy aż 8,1% (ograniczenie to 10 tys. PLN i promocja przedłużona do końca kwietnia, a potem nie wiadomo).

Właściwie to nowa lokata w Idei może być porównywana do sześciomiesięcznej w Kredyt Banku na 6,5%.

Fajnie, że coś podnieśli w grupie Czarneckiego, ale to wciąż trochę za mało, a zainteresowanych oszczędzaniem i większą liczbą pomysłów odsyłam do wpisu sprzed kilkunastu dni.