wtorek, 23 sierpnia 2011

6,86% netto od neoBANKU i nagrody w konkursie

Z tego powodu, że neoBANK nie cieszy się zbyt wielką popularnością w mediach, a oferuje obecnie dość ciekawą lokatę postanowiłem w drodze wyjątku wkleić informację prasową, którą dostałem dziś na maila (zaznaczam, że nie robię wpisów sponsorowanych i podaję to, bo mam akurat taki kaprys):

superKONKURS to kolejna atrakcja neoBANKU dla Klientów korzystających z uruchomionego niedawno internetowego Oddziału onLINE, w którym Bank oferuje 3-miesięczną Lokatę onLINE z dzienną kapitalizacją odsetek. Do wygrania voucher na wakacje i nagrody dodatkowe.


Chcąc wziąć udział w superKONKURSIE trzeba założyć Lokatę onLINE. Wystarczy uruchomić za pośrednictwem Oddziału onLINE bezpłatny rachunek osobisty neoKONTO, lub inny, dowolnie wybrany przez siebie rachunek osobisty – np. neoKONTO BANKOMATOWE, wraz z bezpłatnie uruchamianą bankowością internetową neoBANK24, a następnie spośród lokat dostępnych w serwisie wybrać i założyć Lokatę onLINE.

Pragniemy także przypomnieć, że pierwsze 2 tysiące Lokat onLINE założonych na jednostkową kwotę 10.000 zł, otrzyma promocyjne oprocentowanie w wysokości 6,86% w skali roku, co odpowiada oprocentowaniu w wysokości 8,5% w skali roku z kapitalizacją po okresie umownym.

Pozostałe szczegółowe warunki Lokaty onLINE:

- czas trwania - 3 miesiące,
- dzienna kapitalizacja odsetek,
- oprocentowanie pierwszych 2000 lokat o kwocie jednostkowej 10 000,00 zł – 6,86%, pozostałe lokaty – 6% (oprocentowanie stałe w stosunku rocznym),
- minimalny wkład jednostkowy to 1.000 zł, maksymalny – 10.000 zł,
- jeden Klient może założyć dowolną ilość lokat, jednak ich suma nie może przekroczyć 500.000,00 zł
- lokatę może założyć wyłącznie osoba fizyczna nie będąca dotychczas Klientem neoBANK.

Dla lokaty 3-miesięcznej do kwoty 10000,00 zł z oprocentowaniem stałym 6% w skali roku i kapitalizacją dzienną, podatek od zysków kapitałowych wynosi 0 zł (zgodnie z obowiązującym stanem prawnym na dzień 10 sierpnia 2011 r.). W celu uzyskania porównywalnego zysku lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem stałym, z kapitalizacją po okresie umownym, dla której odprowadzony byłby podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%, musiałaby mieć oprocentowanie 7,4% w skali roku.