czwartek, 13 maja 2010

BPH Konto Sezam Oszczędzam na 8,08%

Jak wycisnąć 8,08% w skali roku w banku BPH?

Wystarczy otworzyć sobie rachunek internetowy Sezam Direct (bez karty), a potem w nim przez internet zakładać taśmowo konta oszczędnościowe o nazwie: Konto Sezam Oszczędzam oprocentowane oficjalnie na 4,04% (dzięki Peet za podpowiedź).

Nie ma ograniczenia ich liczby, czyli wykorzystując mechanizm zaokrąglania odsetek na każde z nich wpłacamy po 45,18 zł i codziennie bank dopisuje nam na nich po groszu.


Mam tu jednak wątpliwość czy założenie powiedzmy 400 czy 500 kont ma sens i ile to potrwa? Dla małych kwot, którymi dysponują uczniowie czy studenci nie ma problemu – można założyć i z 50 kont. Codziennie po te 50 gr będzie wpływać i w miesiąc uzbiera się  paręnaście złotych dodatkowej kasy, ale jak chciałbym wpłacić ze 20k, to robi się naprawdę syzyfowa praca.

No i potem wypłacanie z tych 500 kont powiedzmy raz na miesiąc i robienie 500 przelewów po 30 gr też wygląda na mordęgę. Mimo wszystko taka optymalizacja daje jednak 500 x 0,3 zł= 150 zl odsetek.

Z tego powodu poważnie się zastanawiam czy taka optymalizacja nie jest  przegięciem?

Wydaje mi się, że to chyba krok za daleko, ale każdy niech sam decyduje.

Jeśli ktoś przejdzie procedurę, niech da znać- a podejrzewam, że BPH chyba szybko się zorientuje, że klienci ich sprytnie skubią z kasy.

P.S.
Bonus od Czytelnika bloga: optymalizator paczek lokat.