wtorek, 14 lipca 2009

Bonus z banku Goldman Sachs

Bank inwestycyjny Goldman Sachs planuje wypłacić w tym roku około 18 miliardów dolarów w formie wynagrodzeń i bonusów swoim 28 000. pracownikom. Jak łatwo wyliczyć średnioroczna wypłata wynosi nieco ponad 600 000 dolarów, czyli mniej więcej 156 000 złotych miesięcznie.

Może zakręcić się w głowie, szczególnie kasjerce z banku PKO czy doradcy z Open Finance. No ten ostatni pewnie nie miał aż tak bardzo na co narzekać, kiedy pięknie sprzedawały się kredyty hipoteczne, ale to było co najmniej rok temu.

Premie nie biorą się z powietrza, ale z gigantycznych zysków Goldman Sachs, które zaraz właśnie ogłoszą (ponad 2 mld dolarów za kwartał).


Skoro rynki odbiły się od wsparć i wracają do konsolidacji postanowiłem znowu lekko podkręcić stan portfela appfunds i dziś bez większego ryzyka można było zarobić trochę na futures licząc na dynamikę wyjścia z klina i odbicia od wsparcia:


Zysk +162,9 zł (oddadzą mi po sesji jeszcze 5,1 zł za daytrading).

Teraz futy są kilkanaście punktów wyżej, ale naprawdę nie przeżywam tego, bo poranny plan szybkiego zarobku na hossie bankowej bez przyjmowania ryzyka został wykonany.

Drobna uwaga dla graczy – zasięgi do góry to 1847, a potem 1884.

Aha i jak ktoś myśli, że zarabianie na futures jest łatwe i przyjemne, to niech się nad tym dobrze zastanowi.

Może i mój bankowy bonus jest mikry na tle Goldmana, lecz mi na dziś wystarcza i zupełnie nie martwię się cokolwiek wydarzy się w kolejnych dniach.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...