wtorek, 9 grudnia 2008

Jak zarobić na prezenty świąteczne?

Oprócz tradycyjnej pracy po godzinach, tym razem istnieje duża szansa zarobku na giełdzie. Powinien to być szybki i dość gwałtowny rajd mikołajowy. Taki w sam raz do zarobienia kasy do dnia trzech wiedźm (19 grudnia). W ogóle przyszły piątek będzie z pewnością bardzo ciekawy i zobaczymy co stanie się z tymi ponad 90 000 otwartymi kontraktami FW20Z08.

Praktycznie dziś obserwujemy potwierdzenie wybicia z trójkąta i teraz taktykę widzę bardzo oczywistą.

Wejście dziś lub jutro ze stopem w okolicach 1780 punktów na WIG20 (samodzielnie proszę policzyć dla wybranych spółek). Sprytniej byłoby ten stop przesunąć nieco niżej na mniej oczywisty poziom dla czyścicieli stopów- na przykład przynajmniej 1% niżej.


Co do konkretnych spółek zachęcam do pracy własnej, a dla leni coś tam nasmarowałem na tej choince:

Choinka nie jest przypadkowa, bo kapitał powinien być też tak zwykle dzielony, że trochę więcej w stabilne, a mniej w ryzykanckie. Szanse są spore, ale na początek proszę sprawdzić ile możesz stracić i czy stosunek zysk/ryzyko wynosi przynajmniej 2. Jeśli tak, wsiadaj na sanki do Mikołaja.

Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody
poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.