środa, 4 stycznia 2012

Pierwsza Lokata zamiast Lokaty Powitalnej w Meritum Banku

Meritum Bank zamienił Lokatę Powitalną na Pierwszą Lokatę i nie jest to niestety zabieg wyłącznie kosmetyczny, ale również niekorzystny dla nowych klientów banku.

W poprzedniej wersji na początek oferowano nam 6,83% netto na 3 miesiące w przedziale od 1. do 10 tys. PLNów.  Jak jest teraz?
Przede wszystkim pamiętajmy, że od 1 kwietnia wchodzą nowe zasady naliczania podatku Belki, które sprawią, że lokaty z codziennym dopisywaniem odsetek tracą sens. Z tego powodu banki powoli zmieniają warunki (ale także pod naciskiem KNF list - ciekawostka: nieoficjalnie BGŻOptima pod tą presją zrezygnował z tych 6,48% na jednodniówce).

Dlatego Meritum Bank kapitalizuje lokatę na jej koniec trwania i podaje oprocentowanie brutto w skali roku:

Z tego wynika, że praktycznie opłaca się tylko lokata do pięciu tysięcy. Warto też dodać, że wciąż mamy tu kartę ze zwrotem 4% za wydatki na paliwo (maksymalnie 30 zł miesięcznie, wpływ na konto min 1500 PLN, więcej w regulaminie).

Jednak z nowych ofert ciekawsza jest z pewnością choćby niedawno opisywana  Lokata z Kuponem w Idea Banku (można ulokować 25 tys. zł), ale wymaga ona osobistej wizyty w oddziale banku.

A dla nowych też łatwo coś znaleźć gdzie indziej - na przykład Lokata na Start w Getin Online  umożliwia wpłatę większych środków i oferuje niezłe oprocentowanie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...