piątek, 16 grudnia 2011

Lokata na Start wyprzedza BGŻOptima, teoretycznie

Wczorajsze info o ograniczeniu promocji w BGŻOptima wzbudziło spore zamieszanie, ale na szczęście sprawa dotyczy tylko nowych klientów i już założone spokojnie mogą sobie leżeć do końca kwietnia. Tymczasem Getin nie wytrzymał nerwowo i podbił stawkę na jednej z lokat.

Dotychczas Lokata na Start płaciła 6,43% netto. Teraz zmiana jest kosmetyczna na 6,5% netto (można założyć 10 takich lokat od 500 do 10 000 zł każda na 2 lub 3 miesiące).

Problemem jest fakt, że dotyczy ona tylko nowych klientów, więc ewentualnie trzeba zaufać komuś z rodziny/znajomemu.

Zauważmy, że dla posiadacza niewielkiego kapitału, rzędu kilku tysięcy złotych) przydatna będzie optymalizacja i podział pieniędzy na paczki po 533,47 złotych, które przyniosą nam 6,84% netto.

Oczywiście podniesienie oprocentowania w Getinie wynika z oferty BGŻOptima: 6,48% netto i teoretycznie je przebija. Dlaczego teoretycznie?

O ile nie masz niewielkich środków, które zoptymalizujesz w Getinie, w BGŻOptima da się wycisnąć 6,655% netto dzieląc pieniądze na paczki po 1042,06 zł. Z licznych informacji wynika, że bank wbrew temu co pisze na stronie internetowej pozwala na zakładanie większej liczby lokat niż 8.

Nie wiem natomiast czy da się przekroczyć limit 108 tys. zł.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...