wtorek, 30 stycznia 2018

140 zł za założenie dwóch lokat w Toyota Bank - 2. edycja

Ruszyła druga edycja promocji w Toyota Bank, w której za założenie dwóch lokat za łącznie 8 000 zł nowy klient otrzyma 140 zł, a obecny 70 zł premii. Dodatkowo bank oferuje 50 zł za polecenie kolejnego klienta (maksymalnie można polecić 4 osoby).


140 zł dla nowego klienta

Nowy klient jest definiowany jako osoba, która od 1 lipca 2016 r. do 29 stycznia 2018 r. nie posiadała i nie posiada Konta Jedynego.

Co zrobić, aby zgarnąć 140 zł premii?

1. Zarejestruj się na stronie promocji najpóźniej do 26 lutego br.


2. Na stronie promocji wybierz opcję "nie mam Konta Jedynego Toyota Banku", a następnie złóż wniosek o otwarcie tego konta.

Wyraź zgody na: przekazywanie informacji handlowych; przetwarzanie danych w celach marketingowych banku oraz przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji.

3. Zawrzyj umowę o otwarcie Konta Jedynego i po zalogowaniu na nie najpóźniej do 9 kwietnia br. załóż Lokatę Sprint na 180 dni (2,5% w skali roku, minimum 3 000 zł) oraz Lokatę Plus na 9 miesięcy (2%, min. 5 000 zł).

Nie zrywaj żadnej z tych lokat przez co najmniej 90 dni oraz nie zamykaj Konta Jedynego do wypłaty premii (najpóźniej ma ona zostać przelana na to konto do 8 sierpnia br.).

70 zł dla obecnego klienta

Do udziału w tej promocji są uprawnieni wszyscy ci, którzy brali udział w dowolnej wcześniejszej akcji prowadzonej wspólnie przez Agorę i Toyota Bank. Dodatkowo wyklucza się osoby, które rozwiązały z bankiem umowę o Konto Jedyne w okresie od 1 lipca 2016 r. do 29 stycznia br.

Jeżeli możesz brać udział w tej promocji, zarejestruj się najpóźniej do 26 lutego br.

2. Na stronie promocji wybierz opcję "Mam Konto Jedyne w Toyota Bank", a następnie wyraź zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji.

Upewnij się, że posiadasz wyrażoną zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku.

3. Do 9 kwietnia br.  zwiększ saldo środków w Toyota Bank wyliczane na koniec dnia 29.stycznia br. poprzez założenie Lokaty Sprint na 180 dni (2,5%, min. 3 000 zł) oraz Lokaty Plus na 9 miesięcy (2%, min. 5 000 zł).

Nie zrywaj żadnej z tych lokat przez minimum 90 dni.

Dodatkowo przez 30 dni od założenia lokat utrzymuj zwiększone saldo środków w Toyota Bank wyliczone na koniec dnia 29 stycznia br. Jeżeli na przykład w lutym kończy Ci się lokata, nie możesz wycofać środków z banku od razu po jej zakończeniu, tylko musisz poczekać do końca lutego.

Nie zamykaj Konta Jedynego do wypłaty premii (do 8 sierpnia br.).

50 zł za polecenie

Uczestnik promocji generuje na stronie promocji specjalny kod, który musi wpisać polecona osoba przy rejestracji. Premia 50 zł zostanie wypłacona o ile obydwie osoby spełnią warunki promocji. Jedna osoba może maksymalnie polecić czterech nowych, czyli łącznie zebrać 200 zł.

Wypłata bonusu

Do 26 lipca br. organizator powiadomi mailowo uczestników, którzy spełnili wymagania promocji, o przyznaniu premii. Wtedy należy zalogować się na stronie promocji i podać swoje dane do przekazania premii, w tym numeru konta. Premia zostanie przekazana najpóźniej do 8 sierpnia br.

Regulamin promocji.

Tabela opłat i prowizji Toyota Bank.

Tabela oprocentowania Toyota Bank.

Czy to się opłaca?

Głównym minusem Konta Jedynego jest pobierana z góry opłata miesięczna 2,49 zł. Bank ją zwraca do 10. dnia kolejnego miesiąca, jeśli wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą debetową w wysokości 400 zł.

Co najmniej do końca kwietnia br. będą oferowane zwroty za zakup paliwa i możemy w ten sposób dodatkowo zyskać.

Aktualizacja 16 lutego 2018 r.

Uwaga! Nastąpiła korzystna zmiana w promocji. Organizator promocji (Agora) oferuje zwrot opłat za prowadzenie Konta Jedynego w wysokości 20 zł dla osób, które zarejestrują się w promocji i spełnią jej wymogi oraz nie zerwą żadnej z promocyjnych lokat. Zwrot nastąpi przelewem na Konto Jedyne do 25 stycznia 2019 r.

Jeżeli ktoś posiada sporo wolnej gotówki, powinien ją wpłacić na wyżej oprocentowane lokaty - na przykład dziś pokazała się nowa stawka w Idea Bank.

Natomiast dla kwoty 8 000 zł w przypadku nowego klienta banku ciężko znaleźć coś lepszego, ponieważ nawet po uwzględnieniu ewentualnych opłat za Konto Jedyne i tak wyjdziemy znacznie na plus w stosunku do innych banków.

140 zł premii netto - ok. 20 zł opłat za Konto Jedyne = 120 zł netto zysku.

Odsetki za Lokatę Sprint na kwotę 3 000 zł = ok. 29,96 zł netto.

Odsetki za Lokatę Plus na kwotę 5 000 zł = ok. 60,58 zł netto (jeśli lokatę zakładamy w lutym, który jest nieco krótszy od pozostałych miesięcy).

Razem zysk netto wyniesie ok. 210,54 zł (bez uwzględnienia programu poleceń), czyli w skali roku dałoby to nam ponad 4,3% brutto (ponad 3,5% netto). Są to ostrożne szacunki, w których przyjąłem zysk po 9 miesiącach bez uwzględnienia możliwości reinwestowania środków po zakończeniu pierwszej lokaty na 180 dni oraz premii wypłaconej w sierpniu. Poza tym nie doliczam też ewentualnej premii za polecenie konta (na przykład mąż żonie) w wysokości 50 zł (maksymalnie 4 x 50 zł = 200 zł).

Natomiast w przypadku obecnego klienta atrakcyjność tej promocji wydaje się problematyczna, ponieważ premia jest o połowę niższa, a dodatkowe komplikacje powoduje konieczność utrzymania i odnawiania niektórych obecnie trwających lokat.

Dlatego powtórzę, że promocja jest warta rozważenia głównie przez nowych klientów Toyota Bank.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...