wtorek, 11 kwietnia 2017

Darmowe konta bankowe z kartą. Ranking + bonus

Jednym z najprostszych sposobów rozsądnego oszczędzania jest rezygnacja z drogiego banku i zamiana na taki, który zaoferuje darmowe konto z bezpłatną kartą debetową. W skali roku robi się z tego całkiem pokaźna kwota: od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Dlatego w ramach świątecznych porządków proponuję zamknąć kosztowny ROR i otworzyć bezpłatny.

Aby ułatwić zadanie, przygotowałem ranking, w którym znajdziecie darmowe konta bankowe z bezpłatną kartą debetową.

Fot. Magda S./Freeimages


Wcześniej funkcjonujący pod markami Smart Bank i BiZ Bank po zmianie nazwy i właściciela Nest Bank przedstawia się teraz jako bank dla całej rodziny. Dlatego promuje długoterminowy program Nest Rodzinne Oszczędności. Co istotne, bank łączy bezpłatność z przyzwoitą ofertą dla oszczędzających.

Otwarcie i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe, łącznie z przelewami internetowymi, zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty. Podobnie okrągłe zero kosztuje karta debetowa i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.W ciągu 30 dni od otwarcia konta mamy prawo do założenia trzymiesięcznej Lokaty Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł).

Wczoraj pojawiła się tu dwumiesięczna lokata na nowe środki na 2,6% dla obecnych klientów, 2,4% dla pozostałych (od 1 tys. do 2 mln zł, liczba lokat bez ograniczeń, saldo dla nowych środków wyliczane na koniec dnia 19 marca br.). Jako posiadacz konta skorzystałem z tej lokaty i przelałem na nią część pieniędzy wycofanych z konta oszczędnościowego w BGŻOptima, gdzie 25 kwietnia kończy się promocyjne 2,3%:


Aktualizacja 13 kwietnia - dwumiesięczna Lokata Nowe Środki na 2,6% nie jest już dostępna. Dlatego warto posiadać Nest Konto, aby z takich krótkich ofert regularnie korzystać.

Poza tym nowy klient Nest Banku ma przez blisko trzy miesiące dostęp do konta oszczędnościowego na 2,25% (do 50 tys. zł, 2% powyżej 50 tys. zł).

W sumie złożymy tu całkiem solidny zestaw i na dodatek Nest Konto otwiera się nawet w zaledwie kilkanaście minut za pomocą przelewu weryfikacyjnego (alternatywnie za pośrednictwem kuriera).


Bonus, czyli bilety do kina za 50 zł
[Aktualizacja 29 kwietnia - promocja zakończona]

Dziś ruszyła nowa promocja, w której za założenie darmowego konta w Nest Banku otrzymacie podwójny bilet do kina o wartości do 50 zł (bilety na najatrakcyjniejsze seanse kosztują 25 zł).

Warunki są bardzo proste.

1. Zarejestruj się na stronie promocji do 28 kwietnia br.

2. Złóż wniosek o otwarcie Nest Konta i wyraź zgody marketingowe dla banku oraz na wysyłanie informacji handlowych przez bank drogą elektroniczną.

3. W ciągu 60 dni od złożenia wniosku wykonaj płatności kartą debetową za 150 zł.

Rozstrzygnięcie promocji nastąpi do 28 lipca br. Voucher na bilety zostanie wysłany na adres mailowy podany przy rejestracji i będzie ważny przez 6 miesięcy. Można go zrealizować w jednym z kin sieci Helios.

Pula biletów obejmuje 500 podwójnych zaproszeń z opcją powiększenia do 700, czyli w razie dużego zainteresowania akcja może zakończyć się przed czasem.>>> Załóż darmowe Nest Konto i odbierz bilety do kina

Regulamin promocji.

Tabele i regulaminy w Nest Banku.

Uwaga! To nie jest artykuł sponsorowany. Znajdują się w nim linki afiliacyjne, co oznacza, że otrzymam wynagrodzenie za niektóre założone przez Was konta. Z góry dziękuję!


Konto Idealne również oferuje darmowe podstawowe funkcje.

W tym przypadku nowy klient Idea Banku powinien najpierw zainteresować się jedną z atrakcyjnie oprocentowanych lokat, a dopiero później otwierać konto.

1. Lokata Happy na 3,5-4% (od 500 zł do 10 tys. zł, 1-3 miesiące).

2. Trzymiesięczna Lokata Happy Pro na 3% (od 500 zł do 25 tys. zł).

3. Trzymiesięczna Lokata Happy Plus na 2,5% (od 10 000,01 zł do 100 tys. zł).

Do tej pory w Idei było bardzo dużo konkurencyjnych lokat, które szybko znikały i dlatego można rozważyć otwarcie konta, aby potem sprawniej zakładać nowe lokaty. Poza tym niektóre lokaty mają nieco wyższe oprocentowanie dla posiadaczy konta w Idei.

Idea Bank - przydatne dokumenty.


Konto jest nakładką na platformę mBanku. Posiada znacznie uboższą ofertę depozytową od poprzedników. Natomiast warte bliższej analizy, jeśli posiadacie telefon w sieci Orange. Dla klientów Orange przygotowywane są różne promocje - na przykład 10 zł zniżki miesięcznie na opłatę rachunku

Taryfa opłat i prowizji.


To ostatnie z listy darmowych kont z bezpłatną kartą debetową. Jedyną opłatą, na którą trzeba uważać, jest 1,5 zł za wypłatę z bankomatu poniżej 400 zł. Bank posiada tylko jedną placówkę - w Warszawie przy Rondzie ONZ 1.

Taryfa prowizji i opłat.

DARMOWE KONTA DLA MŁODYCH  KLIENTÓW

Prawdziwie darmowe konta z bezpłatną kartą dla młodych klientów znajdziemy tylko w kilku bankach. Dla osób w wieku 18-26 lat ciekawą opcją powinno być iKonto w BGŻ BNP Paribas ze zwrotem wydatków 3% (do 40 zł miesięcznie, przez 5 miesięcy).

W sumie przez 5 miesięcy zakupy kartą do kwoty 1333,33 zł będą tańsze o 3%.

Najdłużej statusem młodego będziecie się cieszyć w Getin Banku na koncie Getin UP Free - do 28. roku życia.

Z kolei w mBanku wystarczy ukończyć tylko 13 lat, aby otworzyć eKonto m.

PODSUMOWANIE

W tym momencie (nie uwzględniając kont dla młodych) na polskim rynku znajdziemy tylko cztery bezwarunkowo darmowe konta z bezpłatną kartą debetową. Jeżeli z nich korzystacie, chętnie poznam Waszą opinię w komentarzach, co na pewno przyda się innym Czytelnikom.

W artykule pominąłem Bank Millennium i Konto 360°, ponieważ mimo zalet w postaci zwrotu wydatków za zakupy kartą i BLIK-iem czy solidnie oprocentowanego konta oszczędnościowego wymaga ono określonej aktywności (wpływ 1000 zł miesięcznie i jedna transakcja kartą). Więcej o nim oraz o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych znajdziecie tutaj.

A co z podstawowym darmowym rachunku płatniczym, o którym pisałem w zeszłym roku?

Na razie żaden bank nie zaoferował takiego, ponieważ banki nie muszą tego robić i grożą im kary za jego brak w ofercie dopiero najwcześniej w sierpniu 2018 r.

Dlatego moim zdaniem najciekawszą ofertę obecnie prezentuje Nest Bank:

1. Bezpłatne konto z darmową kartą debetową.

2. Trzymiesięczna Lokata Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł).

3.  Długoterminowy program Nest Rodzinne Oszczędności.

4. Nest Lokata Nowe Środki na 2 miesiące na 2,6% (od 1 tys. zł do 2 mln zł).

Aktualizacja 13 kwietnia - lokata już zniknęła z oferty banku.

5. Konto Oszczędnościowe na 2,25 % (do 50 tys. zł, 2% powyżej 50 tys, zł, do trzech miesięcy).

6. W promocji podwójny bilet do kina o wartości do 50 zł.

W sumie wygląda to całkiem nieźle.

Dlatego proponuję zamknąć niepotrzebne konta i otworzyć całkowicie darmowe. No i po udanej operacji w nagrodę wybrać się potem do kina.


A jeśli nie interesują Was bilety albo po prostu macie daleko do kina Helios, rozważcie otwarcie Nest Konta z Lokatą Witaj na 4%.

Artykuł będzie poszerzony i zaktualizowany.