poniedziałek, 3 października 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe październik 2016

Otwieramy nowy miesiąc, więc pora na najlepsze lokaty i konta bankowe z datą październik 2016 r.

Zacznę od pozytywów: promocja Toyota Banku została przedłużona do 9 października. Przypomnę, że dzięki niej dla kwoty 10 tys. zł możemy podkręcić oprocentowanie lokaty na 130 dni nawet powyżej 5%. Więcej szczegółów znajdziecie w oddzielnym artykule.


Co istotne, przy ostrych cięciach niemal we wszystkich bankach zyskały na atrakcyjności również inne lokaty Toyoty. Na przykład nigdzie indziej nie dostaniemy teraz 2,4% na lokacie rocznej - tabela oprocentowania.


360 ZŁ PREMII ZA KORZYSTANIE Z KONTA + 200 ZŁ ZA KARTĘ KREDYTOWĄ + 158 ZŁ ZWROTU OPŁAT ZA LEGITYMACJĘ ISIC

Po analizie kont oferowanych w polskich bankach trzeba przyznać, że nadal wyróżnia się Bank Millennium. 

Wciąż trwa tu promocja, w której za transakcje kartą debetową otrzymujemy zwrot 2%, a za transakcje BLIK-iem aż 5% - w obydwu przypadkach maksymalny zwrot sięga 30 zł miesięcznie.

Inaczej mówiąc - za wszystkie transakcje kartą do 1500 zł miesięcznie zyskasz 2% zwrotu i za wszystkie BLIK-iem do 600 zł miesięcznie dostaniesz 5% zwrotu. 

Promocja trwa pół roku, czyli w sumie możesz zarobić 360 zł.

>>> Załóż Konto 360° i zarabiaj


Jakie są wymagania banku?

1. Comiesięczne wpływy na konto minimum 1000 zł (może być przelew własny z innego banku).

2. Minimum jedna zaksięgowana transakcja kartą miesięcznie.

3. Co najmniej raz w miesiącu zaloguj się do aplikacji mobilnej banku.

Jeżeli założysz Konto 360° Student (wiek od 18 do 26 lat, nie trzeba być studentem), wpływ minimum tysiąca złotych nie obowiązuje - LINK do wniosku.

Z promocji wyklucza się osoby, które miały lub mają konto w Banku Millennium po 31 sierpnia 2015 r.

Co więcej, razem z Kontem 360° dostajemy w pakiecie lokatę mobilną na 3,25% (w "rozszerzonej rzeczywistości" do 10 tys. zł) oraz konto oszczędnościowe na 2,7% (do 100 tys. zł, 2% powyżej 100 tys. zł, przez 92 dni od pierwszego wpływu środków).

>>> Załóż Konto 360° i zarabiaj

Na co zwracać uwagę?

Na spełnienie minimalnych wymagań (1 transakcja kartą i wpływy min. 1000 zł co miesiąc). W przeciwnym razie bank naliczy opłaty.

Poza tym warto wyłączyć zbędne ubezpieczenia karty i podnieść limit dzienny operacji w oddziale banku.

Regulamin promocji "Zyskaj 360 zł".
Cennik usług - prowizje i opłaty.
Cennik usług - karty debetowe.

Po założeniu "Konta 360°" otrzymujemy dostęp do bankowości elektronicznej Millnet, w której możemy złożyć wniosek o otwarcie karty kredytowej. Za jej założenie bank oferuje bon o wartości 200 zł do wykorzystania w empik.com.

Więcej w regulaminie promocji.

Jakby tego było mało, Millennium dorzuca studentom dwuletni zwrot opłat za międzynarodową legitymację ISIC (2 x 79 zł).

Regulamin promocji.

Uwaga! To nie jest artykuł sponsorowany przez żaden bank czy inną instytucję. Sam wybieram moim zdaniem najlepsze oferty dostępne na rynku i otrzymam wynagrodzenie z afiliacji, czyli jeśli skorzystacie z niektórych linków zawartych w tym wpisie. Z góry dziękuję!

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Przypomnę, że cały czas dla nowych klientów (po roku karencji od zamknięcia konta dla starych) dostępna jest trzymiesięczna Lokata Bezkarna na 3% 3,2% (od 1 tys. do 100 20 tys. zł) w BGŻOptima, którą można zerwać wcześniej bez utraty odsetek - LINK do założenia.

Otwieramy ją razem z bezpłatnym kontem oszczędnościowym na 2,5%.

Więcej kont znajdziecie poniżej.

Aby tabela wyświetlała się w lepszej rozdzielczości, należy w nią kliknąć.


LOKATY BEZ KONTA

Osobiście stosuję tu dość prostą taktykę i staram się celować z wolną gotówką w końcówkę miesiąca, kiedy Idea Bank proponuje niezłe warunki:


Niestety, te lokaty znikają i są niedostępne na początku kolejnego miesiąca - tak samo dzieje się teraz. 

Dlatego warto posiadać przynajmniej dostęp do bankowości elektronicznej Idei, co daje nam założenie Lokaty Happy na 3,5-4% (od 500 zł do 10 tys. zł) lub Lokaty Happy Plus na 3% (od 10 tys. do 100 tys. zł) - LINK.

Idea oferuje też całkowicie darmowe Konto Idealne z bezpłatną kartą debetową.

Generalnie jest słabo z lokatami bez dodatkowych warunków i nie zanosi się na poprawę.

Aby obejrzeć większą tabelę i w lepszej rozdzielczości, należy w nią kliknąć.

LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

Tu zdecydowanie wyróżnia się Toyota Bank z lokatą na 130 dni i premią 100 lub 50 zł - zapraszam do oddzielnego artykułu. Dodatkowo w Toyocie znajdziemy też kilka innych lokat oprocentowanych wyżej niż u konkurencji, np. 2,4% na rocznej (od 5 tys. zł). Zainteresowanych odsyłam do opisu promocji.

Aby obejrzeć większą tabelę i w lepszej rozdzielczości, należy w nią kliknąć.

 
DLA RODZICÓW I UCZESTNIKÓW "500+"

Banki mają kilka ofert dla rodziców i uczestników programu "Rodzina 500+" Jedną z nich opisałem kilka tygodni temu w artykule "500 zł premii rocznie na każde dziecko za... założenie lokaty."

Dziś pojawiły się w sprzedaży Rodzinne Obligacje Skarbowe na 6 i 12 lat dla "Rodzin 500+".

Sześcioletnie Rodzinne Obligacje Skarbowe w pierwszym roku oferują 2,6%, a w kolejnych 1,75% premii nad inflację - list emisyjny.

Dwunastoletnie Rodzinne Obligacje Skarbowe w pierwszym roku płacą 3%, a w kolejnych 2% premii powyżej inflacji - list emisyjny.

Można je kupować już od 100 zł.

ALTERNATYWA DLA LOKAT

Naturalną alternatywą są fundusze inwestycyjne uznawane za te bezpieczniejsze. Jeden z nich oferuje bonus, który powinien pozwolić podkręcić wynik do nieco lepszego od standardowego oprocentowania lokat - tutaj szczegóły.

Można też samodzielnie pożyczać pieniądze firmom, czyli kupować obligacje korporacyjne. Tu jednak zalecam daleko idącą ostrożność i przy okazji podsuwam nowy materiał dla początkujących.

Jeżeli znajdziecie jakąś ciekawą ofertę, chcecie coś uzupełnić lub o coś zapytać, zapraszam do komentarzy.

Artykuł będzie aktualizowany.