poniedziałek, 7 stycznia 2013

Super Saver, czyli 10 procent na koncie oszczędnościowym dla... gimnastyka

Od soboty 5 stycznia Getin Online ponownie uruchomił promocję, w której płaci aż 10 procent rocznie na koncie oszczędnościowym.

Nazywa się to cudo Super Saver (oczywista kontra wobec mSavera mBanku) i  regulamin promocji stawia sporo warunków do spełnienia, aby otrzymać te upragnione 10 procent.

Przede wszystkim musimy otworzyć sobie tak zwane Konto Perfekcyjne z kartą debetową i na rzeczone konto ma wpływać miesięcznie minimum 1000 zł z tytułu wynagrodzenia/emerytury/renty.

Co więcej, Konto Perfekcyjne kosztuje 9,99 zł miesięcznie, a z opłaty zwalniają bezgotówkowe transakcje karciane o wartości co najmniej 400 zł miesięczne (aby uruchomić promocję trzeba wykonać dwie transakcje i otrzymać wpływ minimum 1000 zł na konto).

A gdzie jest zakopane te 10 procent na koncie oszczędnościowym?

Nieźle ukryte.

Co istotne,  możemy sobie przelać na KO tylko 10 procent naszego wpływu z wynagrodzenia, czyli na przykład dla 2 tys. zł będzie to raptem 200 zł. Operację możemy powtarzać przez cały rok co miesiąc.

Jak widać, mamy tu dużo zachodu i tak naprawdę gra może być warta świeczki tylko przy jakichś większych kwotach - maksymalnie można przelać na konto oszczędnościowe 2000 zł miesięcznie, czyli jeśli ktoś na przykład prowadzi działalność gospodarczą, teoretycznie może przerzucić do Getinu 20 tysięcy, potem z tego dwa tysiące na oszczędnościowe, wykonać operacje kartą za 400 zł i tak się bawić co miesiąc.

Kwestia do sprawdzenia, czy koniecznie musi być wynagrodzenie, a nie wystarczy przelew z innego konta.

Ktoś w to wchodzi?

Dla mnie trochę tu za wiele komplikacji i otwieranie kolejnego konta niespecjalnie mi się uśmiecha. ale może ktoś ma ochotę i czas się pobawić...