wtorek, 19 lipca 2011

Lokata na cztery miesiące w dwóch wariantach

Cztery miesiące to dość nietypowy okres dla lokat, ale obecnie mamy dwie takie oferty i to całkiem interesujące. W pierwszym przypadku chodzi o Getin Bank i "Lokatę Lipca", czyli regularną propozycję banku, tym razem z wydłużeniem okresu trwania z dwóch do czterech miesięcy.

Minusem jest konieczność fizycznej obecności w placówce banku, ale za to oprocentowanie wygląda atrakcyjnie i rośnie wraz z wielkością depozytu (oprocentowanie netto):Trzeba jeszcze pamiętać, że muszą to być nowe środki (stan według salda w banku na 27 czerwca).

Równolegle trwa promocja w Polbanku i również czteromiesięczna lokata El Dorado założona przed 31 sierpnia przyniesie 7% brutto w skali roku i posiada jedną przyjemną cechę - można ją zrywać co miesiąc bez utraty odsetek. Mniej przyjemna cecha to wciąż nie do końca jasna sytuacja Grecji. Możliwe, że w tym tygodniu poznamy jakieś kolejne ustalenia w jej sprawie (Grecy chętnie przyjmą kolejne miliardy euro, Niemcy za bardzo nie chcą już ich wysyłać). Jeśli znowu kupią czas, El Dorado może być ciekawym uzupełnieniem typowych kont oszczędnościowych, ponieważ mamy sporą możliwość manewru przy stosunkowo wysokich odsetkach.

Przy okazji trzeba założyć jakieś konto w Polbanku, może być to na przykład bezpłatne "Konto Pomagające".