czwartek, 30 czerwca 2011

BNP Paribas oferuje kredytowy oscylator

Do końca wakacji bank BNP Paribas promuje Konto Witalne i posiada ono jedną ciekawą cechę: kredyt gotówkowy bez odsetek.

Warto sobie przejrzeć regulamin "Pożyczki Witalnej" i zastanowić jak ją ewentualnie efektywnie wykorzystać.
Bank reklamuje kredyt w następujący sposób:

"Chciałbyś otrzymać dodatkową pensję i przeznaczyć ją na dowolny cel? Jeśli tak, już niebawem na Twoje konto może wpłynąć równowartość miesięcznego wynagrodzenia w formie POŻYCZKI ZA DARMO
  • 0% odsetek
  • 0% prowizji
  • 0 kosztów
  • minimalny miesięczny dochód tylko 2000 zł netto
  • maksymalna wartość pożyczki – aż 7500 zł netto
  • okres spłaty – aż do 24 miesięcy" 

Inaczej mówiąc - jeśli otrzymujesz miesięcznie minimum 2000 zł wynagrodzenia, możesz zyskać zupełnie darmowy kredyt o równowartości twojej pensji (maksymalnie 7500 zł netto). Jednak warunkiem, żeby był naprawdę bezpłatny jest wykonanie w ciągu miesiąca minimum 3. operacji bezgotówkowych kartą wydaną przez bank.

W przeciwnym razie trzeba zapłacić 7 lub 8 zł za każdy miesiąc, w którym tych płatności nie wykonaliśmy.

W pakiecie Konta Witalnego (najtańszy wariant wspólny z pakietem S) otrzymujemy dostęp do konta oszczędnościowego "Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe" oprocentowanego na 5,8% netto (niezupełnie z powodu dziwnego naliczania odsetek) i można wziąć pożyczkę, a środki wpłacić na konto oszczędnościowe uruchamiając swoisty oscylator. Warunek - korzystasz z karty.

Czy to się opłaca?

Każdy niech sobie sam policzy, ale moim zdaniem tego typu oferta lepsza jest w banku BGŻ i "Konto z Podwyżką", gdzie otrzymujesz 1% dodatkowego wynagrodzenia (do 50 zł miesięcznie - 5 zł za kartę/miesiąc), a na dodatek nie musisz spełniać dodatkowego warunku z operacjami kartą.