środa, 13 października 2010

Lokata na start na 5,64% netto, czyli Getin Bank rzuca rękawicę innym bankom

Wreszcie coś się ruszyło w temacie lokat i Getin Bank wprowadzając nowe konto online jako wabik łowiący nowych klientów wykorzystał dwumiesięczną lokatę z codziennym naliczaniem odsetek.

Nazywa się ona „Lokata na start” i daje 5,64% netto w skali roku, czyli ponad 7% brutto.

Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, maksymalna 10 000 zł, a wniosek składa się tutaj.

Ogromnie to przypomina wyglądem Open Finance, tylko getinowcy nieco przerobili kolory na zielone (nawet maile z numerami kont do przelania pieniędzy posiadają identyczną treść jak w przypadku lokaty optymalnej).

Po zalogowaniu się do getinonline mamy również podobne wrażenie:


Wszystko byłoby super, gdyby nie poważne ograniczenie: jedna osoba może otworzyć tylko jedną lokatę, ale myślę, że warto skorzystać z tej promocji i kto ma wolne środki, powinien rozważyć ulokowanie przynajmniej części z nich na lokacie w Getin Banku.

Informacja dla optymalizatorów:

przy minimalnym depozycie dostaniemy 8 groszy dziennie odsetek, a idealna kwota 550,09 zł przynosi 9 groszy dziennie odsetek. Dzięki temu oprocentowanie skacze do 5,97% netto w skali roku. Nawet 500 zł nie daje wcale deklarowanych 5,64% netto, ale w rzeczywistości 5,84%, ponieważ naliczane odsetki (7,72 gr dziennie) są zaokrąglane w górę do 8 groszy.

Sam przelałem na lokatę trochę prywatnych środków - spoza portfela bloga (właściwie można wpłacić 9999 zł i tak odsetki będą wynosiły na początku 1,55 zł dziennie, tak jak dla 10k).