wtorek, 3 maja 2016

Najlepsze lokaty i konta bankowe maj 2016

Powoli kończymy majówkę, więc pora wracać do normalnego trybu życia. Zatem sprawdźmy najlepsze lokaty i konta bankowe z datą maj 2016 r.

W tym momencie oszczędzający stoją przed poważnym dylematem - czy założyć lokatę na dłuższy termin, czy trzymać rękę na pulsie i korzystać z kolejnych promocji?

Fot. flickr.com
Za tym pierwszym wariantem przemawiają sygnały z RPP, która zapowiada, że w razie pogorszenia się sytuacji gospodarczej w Polsce nie zawaha się przed... cięciem stóp procentowych.

Osobiście uważam, że niemal zawsze pojawia się jakiś bank z konkurencyjną lokatą czy kontem i nie widzę potrzeby w blokowaniu środków na rok czy dwa, tym bardziej, że lokaty długoterminowe wcale nie płacą zbyt wiele.

Taką solidną propozycją była choćby dwumiesięczna Lokata Wakacyjne Oszczędności w Idea Banku na 3%, na którą wnioski przyjmowano jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia. Idea Bank często oferuje takie depozyty, zwłaszcza pod koniec miesiąca, więc kto nie korzystał wcześniej z usług tego banku powinien rozważyć założenie trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (do 10 tys. zł) lub Lokaty Happy Plus na 3,25% (od 10 tys. do 100 tys. zł). W ten sposób otrzymujemy dostęp do bankowości elektronicznej w Idei i możemy szybciej zakładać kolejne lokaty.


KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Jeżeli chodzi o podręczne środki, najlepiej wypada Konto Godne Polecenia w BZ WBK.4% na ROR nie proponuje żaden inny bank. W sumie da się założyć trzy takie rachunki z górnym limitem 4 tys. zł dla 4%, czyli większości osób powinna wystarczyć taka łatwo dostępna skarbonka, a nieco większe środki możemy wpłacić na inne konto oszczędnościowe czy lokaty wybrane z tabelek poniżej.

Regulamin promocji 4%.

Konto Godne Polecenia obecnie oferowane jest też z premią na Grouponie.

Ze względu na skomplikowane zasady pominąłem Konto Zośka w Idea Banku.

LOKATY BEZ KONTA

Kto interesuje się depozytami zapewne już kiedyś otwierał Lokatę Happy w Idea Bamku, więc nie chcę się powtarzać.

Przez ostatni miesiąc w tabeli zaszły niewielkie zmiany.


LOKATY PROMOCYJNE Z KONTEM

*5% w Deutsche Banku jest tylko teoretyczne. Trzeba czekać wiele dni na aktywację konta dbNET i dopiero od tego momentu oprocentowanie skacze do 5%.

PODSUMOWANIE

W poprzednich latach generalnie lokaty i konta oszczędnościowe nie były wcale złym wyborem, zwłaszcza na tle mizernej polskiej giełdy.

Obecnie poziomy 2-3% brutto wyglądają bardzo słabo nominalnie, ale nie można oczekiwać niczego więcej przy wciąż utrzymującej się deflacji w Polsce. Sytuacja zapewne zacznie się zmieniać dopiero jesienią, kiedy inflacji przestanie ciążyć ropa naftowa.

Jeżeli znajdziecie jakąś ciekawą ofertę, chcecie podzielić się uwagami lub o coś zapytać, zapraszam do komentarzy.


Promocja dla nowych klientów BGŻOptima


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...