środa, 20 lipca 2011

Trwa moda na lokaty czteromiesięczne

No proszę - wczoraj na blogu mieliśmy opis lokat czteromiesięcznych, a dziś grupa Leszka Czarneckiego dorzuca dwie kolejne propozycje w tym przedziale czasowym, zarówno w Getin Online, jak też Open Finance.

Nosi ona handlową nazwę "Lokata 4x4", ponieważ trwa 16 miesięcy z możliwością jej zerwania co cztery miesiące. Lokaty różnią się wielkością minimalną i w przypadku Getinu tradycyjnie zaczynamy od tysiąca, a w OF od 500. złotych.


Jeżeli ktoś posiada Konto Skarbonkowe premiowane złotówką za założenie lokaty (podobno doliczają nawet, jeśli nie spełni się wymogu trzech operacji kartą - do sprawdzenia), wtedy proponuję paczki po 1036,18 zł. Alternatywnie: 501,38 zł w OF co daje 5,82% netto rocznie.

Minusem lokaty jest konieczność zawracania sobie głowy jej pilnowaniem i na przykład założona dziś lokata musi być zerwana w terminie 21-23 listopada pod groźbą utraty całych naliczonych odsetek lub konieczności czekania przez kolejne cztery miesiące, wchodząc w rok 2012 z prawdopodobnie niekorzystnym naliczaniem podatku Belki.

Moim zdaniem lokata jest nieco przekombinowana i powinna być rozważana głównie przez osoby, które akurat na przełomie listopada i grudnia będą potrzebować co nieco gotówki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...