Dziś czarny łabędź dziobie misia (WIG20 +4,8%) i kto zajął zbyt mocno zlewarowaną pozycję krótką na indeksach giełdowych czy przeciw euro na dolarze, a zapomniał o kontroli ryzyka, będzie przecierał oczy ze zdumienia patrząc na stan swojego konta na koniec dnia.
Dostarczenie płynności dolarowej europejskim bankom za pomocą swapów zapewne przełoży się na wyższą inflację i popularyzację wyznawanego też przeze mnie poglądu, że dolar od dawna nie jest już bezpieczną przystanią.
środa, 30 listopada 2011
Czarny łabędź dziobie misia
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
17:46
Tagi akcje, Fibonacci, giełda, GPW, inwestycje, magnesik Fibonacciego, portfel, WIG20
Ile trzymasz w domu gotówki?
Kryzys, w trakcie którego ktoś liczy, że problem długów rozwiąże się jeszcze większymi długami i decyzjami polityków raczej nie będzie miał happy endu (tak przynajmniej sądzę).
W tej sytuacji należy zadbać też o środki awaryjne, których prawdopodobnie nie rozważałbym w tak zwanych normalnych czasach, na pewno nie na taką skalę.
Zacznijmy od pierwszej sprawy: ile trzymasz w domu gotówki? Zapraszam do ankiety po prawej.
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
09:12
Tagi gotówka, korona norweska, kryzys finansowy, srebro, waluty, Złoto
wtorek, 29 listopada 2011
mBank całkowicie zablokował mTranfer przez BlueCash
Otrzymuję sporo komentarzy i maili z informacją, że mBank zablokował możliwość dokonywania mTransferu z karty kredytowej poprzez BlueCash dzień przed zapowiadanym terminem, czyli już dziś.
W tej sytuacji karta kredytowa mBanku staje się dość wątpliwym gadżetem, skoro w podstawowej wersji kosztuje 38 złotych rocznie, a trzeba w końcu wykonać obrót na niej aż 18 tys. na rok (Visa Classic), nie wspominając o złotej rybce.
Hmm, czas wypuścić do akwarium następną rybkę?
Société Générale: Kupuj złoto przed QE3
W raporcie analitycznym bank Société Générale przewiduje, że wiosną przyszłego roku czeka nas kolejne luzowanie ilościowe w USA (popularnie nazywane "dodrukiem" dolarów), co w końcu jest znaną nam ulubioną receptą na kryzys ze strony Fed.
Co ciekawe, bank przebija wszelkie szacunki ze znanych nam projekcji z instytucji finansowych i patrząc na wzrost bazy monetarnej szacuje, że teoretycznie cena uncji złota mogłaby dojść do poziomu 8500 dolarów, czyli blisko 30 tys. złotych.
poniedziałek, 28 listopada 2011
Lokata Andrzejkowa w Getin Banku, czyli Leszek nie boi się KNF
Mimo dość jednoznacznego tonu pisma nowego szefa KNF Andrzeja Jakubiaka (przypomniały mi się stare, dobre czasy centralnego sterowania), grupa Leszka Czarneckiego nie przestraszyła się i postanowiła powalczyć z BGŻOptima.
Dziś zarówno w Getin Online jak też Open Finance pojawiła się roczna Lokata Andrzejkowa z oprocentowaniem 6,1% netto.
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
09:05
sobota, 26 listopada 2011
Idealna strategia na Wall Street
James O'Shaughnessy zaliczany jest do guru z Wall Street. W tym roku ukazało się czwarte wydanie książki "What Works on Wall Street", czyli "Co działa na Wall Street".
Co ważne, O'Shaughnessy nie tylko przedstawił swoją strategię w książce, ale wcielił ją w życie w grupie funduszy Hennessy. Jak zatem wygląda idealna strategia na Wall Street?
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
13:15
Tagi analiza fundamentalna, fundusz, fundusz inwestycyjny, Hennessy, O'Shaughnessy, strategia
Lotto sposobem na bogactwo?
Z przeprowadzonych ostatnio badań w Wielkiej Brytanii wynika, że dla 29% respondentów główną metodą na poprawę ich sytuacji finansowej jest... gra w Lotto. Wyspiarze nie są zapewne wyjątkiem.
W pierwszych trzech kwartałach tego roku Totalizator Sportowy odnotował 2,28 mld złotych przychodów z gier hazardowych, czyli na Polaka przypada niespełna 7 złotych na miesiąc, ale weźmy pod uwagę, że niemowlaki nie grają, więc kwota raczej powinna przekraczać 10 zł. Niby niewiele jak na podatek od marzeń, ale...
Czy w ten sposób część osób nie próbuje zagłuszyć swojego sumienia i usprawiedliwić inercji?
piątek, 25 listopada 2011
KNF grozi bankom palcem = otwierać lokaty antybelkowe na dłuższy termin?
Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego rozesłała do banków takie pismo. Proponuję samodzielną lekturę i wyciągnięcie wniosków.
W piśmie nowy prezes KNF Andrzej Jakubiak wytłuścił następujący fragment:
czwartek, 24 listopada 2011
Bankowcu, ostrożnie z opłatami
Kiedy dotąd darmowy mBank (z krótkim epizodem na przelewy po 50 groszy) wprowadził opłatę za kartę 2 złote miesięcznie, wywołał prawdziwą burzę i wściekłość klientów.
Zapewne mało kto w banku przypuszczał, że te drobne dwa złote będzie tak istotne. W końcu chodzi o mniej niż piwo miesięcznie i na dodatek można być zwolnionym z opłaty przy umiarkowanym korzystaniu z karty.
O co chodzi? -głowili się bankowcy.
Czy może o to, że Polacy są dusigroszami?
środa, 23 listopada 2011
Polbank - mistrzowskie golenie klientów?
Otrzymałem od jednego z Czytelników maila i za jego zgodą postanowiłem przedstawić jego fragmenty, ponieważ sprawa może dotyczyć też innych klientów banku.
Oto istotne fragmenty korespondencji:
"Miałem w Polbanku nieużywane "konto oszczędzające", wycofane z oferty, ale z opłatą za prowadzenie rachunku 0 pln (ciągle występuje w tabeli opłat i prowizji), więc się nie przejmowałem. Następnie chciałem założyć "mistrzowskie konto osobiste" z opłatą 6 pln za prowadzenie rachunku, ale zamierzałem spełnić warunki, dla których opłata za prowadzenie rachunku jest znoszona, więc też się nie przejmowałem.
Złote reguły tradingu
Richard Rhodes od wielu lat zajmuje się tradingiem, czyli aktywnym inwestowaniem/spekulacją/grą. Dla osób, które są obecne na rynku lub chcą być na nim jedną z najważniejszych kwestii jest ustalenie planu tradingu oraz zbudowanie sensownego systemu inwestowania (obojętnie czy mechanicznego, czy intuicyjnego).
Dlatego myślę, że przypomnienie jego złotych reguł tradingu przez Barry'ego Ritholtza przyda się przynajmniej kilku osobom. Zasady są teoretycznie proste, ale trudno je stosować w praktyce. Jak zawsze.
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
08:32
Tagi inside trading, inwestycje, Rhodes, strategia, zasady
wtorek, 22 listopada 2011
BGŻOptima: Kto dostał Digipassa?
W związku z tym, że najlepszą obecnie ofertą lokaty jednodniowej jest bez wątpienia lokata w nowym banku BGŻOptima płacąca 6,48% netto w skali roku, o której pisałem w poprzednią środę, proponuję do niej dziś wrócić.
Po pierwsze, zdaje się nie da założyć lokaty z końcówką w groszach, więc kwota optymalna podnosząca oprocentowanie (gwarantowane do końca kwietnia 2012 roku) wynosi 1043 PLN, co podkręca efektywne oprocentowanie do 6,65% netto (trzeba pamiętać, że maksymalna liczba lokat = 8 sztuk).
No i kolejna sprawa- żeby sprawnie nawigować w meandrach nowego banku trzeba posiadać Digipass, czyli fizyczny token. Czy ktoś otrzymał już tego Digipassa?
poniedziałek, 21 listopada 2011
Lokata na 14%, czyli wytęż wzrok i przeczytaj drobny druczek
Open Finance kusi oprocentowaniem 14% brutto na trzymiesięcznej lokacie, do której dorzuca iPoda:
Oprocentowanie i prezent bardzo kuszące, prawda? Prawdziwy Pakiet Świąteczny, pod choinkę jak znalazł.
niedziela, 20 listopada 2011
Jeśli nie możesz pokonać wroga, kup jego akcje
Internet jest pełen prawdziwych czy domniemanych spisków banku Goldman Sachs i co chwila wypływają nowe sprawy- na przykład zginęło kilkaset milionów dolarów z kont brokera MF Global, co odbiło się także na polskich klientach funduszu hedgingowego Superfund. No i tak się składa, że szef MF Global Jon Corzine był w przeszłości prezesem... Goldmana (1994-1999).
Takich kwiatków łatwo doszukać się bardzo wiele bez większego trudu.
Podobnie kontrowersyjne są same działania banku. Dziś natknąłem się na rzekomy spisek Goldmana w Europie (zresztą na Zerohedge taka tematyka dominuje).
Zamiast załamywać ręce, może w takim razie sformułujmy roboczą tezę: jeśli nie możesz pokonać wroga, kup jego akcje.
sobota, 19 listopada 2011
Pora pomyśleć o emeryturze i optymalizacji podatkowej
Nieuchronnie zbliża się koniec roku i w związku z tym warto pomyśleć o optymalizacji podatkowej, a pośrednio również emeryturze.
Wczoraj premier nie tylko potwierdził zapowiedzi o zmianie sposobu naliczania podatku od odsetek, która uniemożliwi unikanie podatku Belki, ale dorzucił, że rząd będzie walczyć ze wszystkimi sposobami jego omijania.
Oczywiście - krótkoterminowo warto skorzystać z ofert takich jak hit listopada w BGŻOptima, ale na dłuższą metę taka strategia może nie wystarczyć.
Gdzie szukać ucieczki? W polisach lokacyjnych?
Masz firmę? W Idea Banku wciąż lokata na 18%, a PARP rozdaje dotacje
Idea Bank celuje w małe i średnie firmy. Dlatego do końca listopada wciąż wabi prowadzących działalność gospodarczą promocją Konto Firma to ja + Lokata na 18%.
18% wygląda znakomicie, ale od razu zapala się lampka ostrzegawcza. Czy słusznie?
piątek, 18 listopada 2011
5% zwrotu za paliwo w mBanku. Na pewno?
mBank dość intensywnie forsuje swoją trwającą do końca roku promocję "Premia za zakupy na stacjach benzynowych", w której szumnie zapowiada się zwrot 5% wydatków na paliwo. W czasach tak wysokich cen benzyny i ropy wydaje się to świetnym pomysłem.
Jak działa magnesik Fibonacciego?
Na rynku giełdowym panuje nudna konsolidacja, więc proponuję zobaczyć ciekawostkę, czyli wymyślony przeze mnie "magnesik Fibonacciego". Na czym on polega?
Najpierw wypadałoby zacząć od ciągu Fibonacciego i przypisywanym mu magicznym właściwościom - i co ważniejsze, sporej grupce inwestorów stosujących wynikające z niego zależności, ale zainteresowanych odsyłam do wujka Google'a i odpowiedniej literatury giełdowej.
Nieważne czy te zależności faktycznie działają, ważne, że sporo osób w nie wierzy i tak funkcjonuje samospełniająca się przepowiednia, więc wróćmy do magnesika.
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
11:20
Tagi Fibonacci, giełda, inwestycje, magnesik Fibonacciego, WIG20
czwartek, 17 listopada 2011
mTransfer przez BlueCash- koniec 30 listopada
W komentarzu pod poprzednim wpisem pojawił się link do forum mBanku, na którym przedstawicielka banku m_Aga stwierdza:
"Planowane jest zablokowanie możliwości wykonywania mTransferu z KK na portalu bluecash od 30.11.2011"
Alior Bank uruchomi Alior Sync, nowy bank internetowy
Wczorajszy start internetowego ramienia BGŻ w postaci BGŻOptima bardzo się nam spodobał ze względu na oprocentowanie lokat, więc czekając na odpowiedź konkurencji mogę poinformować o planach Alior Banku.
W połowie 2012 roku ruszy nowy bank internetowy Alior Sync.
środa, 16 listopada 2011
BGŻOptima płaci 6,48% netto na lokacie jednodniowej
Dziś zależny od holenderskiego Rabobanku bank BGŻ postanowił przebić konkurencję i zaproponował nową lokatę z oprocentowaniem 6,48% netto. Co więcej, wcale nie chodzi o lokatę na miesiąc czy kwartał, ale o lokatę zakładaną na jeden dzień. Wystarczy tylko wpłacić 1000 zł.
Tak właśnie ostro rusza do ataku BGŻOptima.
Czy NBP obroni kurs złotego?
Wiemy, że ze względu na zadłużenie denominowane w euro (obligacje) i progi ostrożnościowe, których rządowi przekroczyć nie wolno, naszym władzom szczególnie zależy na w miarę silnym złotym na koniec roku.
Dzisiejszy wywiad w "Parkiecie", który udzielił wiceprezes NBP Witold Koziński potwierdza determinację władz działających wspólnie z bankiem centralnym.
Wypłata z bankomatu bez karty? Wkrótce w BZ WBK
W poniedziałek BZ WBK uruchomił wspólnie z operatorem sieci Plus specjalny pakiet Avocado. Wyraźnie jest on skierowany do klientów tej sieci, z której zresztą bez żalu zrezygnowałem w tym roku po kilkunastu latach chłodnego współżycia.
A jak smakuje awokado?
wtorek, 15 listopada 2011
Jaki jest twój cel oszczędzania i inwestowania?
Wczoraj otrzymałem miłego e-maila z Fundacji Kronenenberga i zaproszenie do zapoznania się z raportem "Postawy Polaków wobec oszczędzania" (zachęcam do przeczytania) ze zgodą na wykorzystanie dowolnych jego fragmentów.
Chciałem pokazać tylko wycinek, czyli odpowiedź na pytanie: jaki jest twój cel oszczędzania i inwestowania?
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
19:39
Tagi fundacja Kronenberga, inwestowanie, oszczędzanie, raport
Mikroloty w Bossie FX
Od dziś DM BOŚ wprowadza w swoim foreksowym ramieniu Bossa FX mikroloty. Dzięki temu dla osób, które chcą przetestować rynek forex za prawdziwe pieniądze, ale u polskiego brokera, albo nie lubią/nie potrzebują zbyt wielkiej dźwigni otwierają się nowe możliwości.
Jakie?
poniedziałek, 14 listopada 2011
Lokata z Klasą, czyli SKOK Wołomin płaci 8,5%
No i wreszcie do walki o depozyty znowu ruszyły SKOKi. Od zeszłego tygodnia SKOK Wołomin oferuje lokatę trzymiesięczną, która płaci 8,5% brutto, czyli stanowi poważne wyzwanie dla banków.
"Lokata z Klasą" jest zakładana wraz z darmowym kontem. Minimalny wkład wynosi 1000 PLN.
Jakie są zatem minusy?
Superfund zawiesił wyceny
Austriacki fundusz hedgingowy Superfund ogłosił, że wstrzymuje się z wycenami niektórych jednostek funduszy w związku z aferą MF Global.
W komunikacie fundusz oznajmia, że problem nie dotyczy subfunduszy Superfund SFIO Płynnościowy i Superfund SFIO AbsoluteReturn. Gorzej z resztą.
niedziela, 13 listopada 2011
Lokata Nr 1 da nawet 6,27% netto, a prawnik nadzieję, że lokaty antybelkowe pozostaną
Dla tych, którzy nie chcą ryzykować i na przykład przetestować statystycznie pozytywnej zależności dla rynku akcji (nikt nie zagwarantuje zysku) w Idea Banku do jutra (o ile nie przedłużą promocji) istnieje możliwość składania wniosków na znaną nam dobrze lokatę. Lokata Nr 1 na 4 miesiące oficjalnie oferuje 6,1% netto i teoretycznie równie dobrze można założyć taką samą Lokatę TAX FREE w tym samym banku.
Jednak bardziej opłaca się ta pierwsza. Dlaczego?
Getin oferuje lokatę "Maksimum Plus" na 58% rocznie
Proszę państwa, oto lokata na 58% w skali roku i na dodatek z prezentem w postaci aparatu fotograficznego (jakiś lekko przestarzały model, ale w końcu jest za darmo):
sobota, 12 listopada 2011
Kto zaufa statystyce i kupi akcje?
Muszę przyznać, że na GPW obserwujemy teraz niezwykle intrygującą sytuację, zwłaszcza z punktu widzenia inwestora, który posiada gotówkę i zastanawia się nad kupnem akcji.
Wróćmy na chwilę do rysunku z 28 października, kiedy WIG20 dotarł do poziomu powyżej 2400 punktów.
czwartek, 10 listopada 2011
Fundusze hedgingowe przegrywają ze zmiennością i psychologią
Jak podaje "The Wall Street Journal" powołując się na firmę doradczą JW Partners, aż 60 do 75% funduszy hedgingowych w tradingu stosuje systemy automatyczne. Teoretycznie dzięki temu powinny one długoterminowo zarabiać, bez względu na okoliczności.
Tymczasem od maja obserwujemy olbrzymią zmienność na rynkach wszelkiego typu - przypomnijmy sobie choćby interwencje banków centralnych ze Szwajcarii czy Japonii, które zmiotły/wzbogaciły niejednego gracza z rynku walutowego. Dźwignia powoduje, że w takich sytuacjach zbliżamy się mocno do kasyna (z podobnym długoterminowym efektem).
Nic dziwnego, że cała branża przeżywa ciężkie chwile i większość firm znajduje się w tym roku pod kreską.
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
08:59
środa, 9 listopada 2011
Dzieci bessy boją się ryzyka
Od początku roku do dziś najszerszy indeks polskiego rynku akcji WIG znajduje się 13% pod kreską. Jeśli poszerzymy horyzont czasu na przykład do pięciu lat, wtedy strata rośnie do 16%, a uwzględniając koszt pieniądza w czasie jeszcze bardziej. Dopiero wydłużenie okresu aż do dziesięciu lat daje zadowalający wynik: 200% przeciętnego zysku (pomijamy fakt, że nie ma produktu inwestycyjnego odwzorowującego zachowanie głównego indeksu; prowizje i podatki).
Jednak i tu widać, że kto wszedł na rynek w ostatnich pięciu latach z automatu nie może powiedzieć, że inwestowanie w akcje (bezpośrednio czy przez fundusze inwestycyjne) uzasadnia podejmowane ryzyko, ba zrodziło się właściwie nowe pokolenie dzieci bessy, które boją się ryzyka i na słowo giełda czy w ogóle inwestowanie reaguje dość nerwowo, pamiętając traumę 2008 i początku 2009 roku, czy choćby ostatni zjazd przerwany dopiero kilka tygodni temu. Czy słusznie?
Smutne wezwanie na TMS Brokers
W grudniu ubiegłego roku informowałem o ofercie publicznej akcji brokera TMS Brokers. Akcje kupiło sporo inwestorów instytucjonalnych płacąc za nie po 61 zł za sztukę.
Niestety rynek NewConnect zalany wręcz nowymi emisjami zatkał się i obroty tam wysychają, więc nie dziwi też brak ruchu na akcjach TMS, które przez pewien czas znajdowały się też w portfelu bloga:
Dziś TMS Brokers pojawili się w mediach za sprawą wezwania na akcje. Dlaczego jest ono smutne, skoro Nabbe Investments płacą premię? Czemu inwestorzy mają kwaśne miny?
wtorek, 8 listopada 2011
5 zł za 300, czyli mBank na Grouponie
Kilka dni temu Groupon udanie zadebiutował na giełdzie, chociaż wciąż wzbudza pewien sceptycyzm co do możliwości trwałego generowania zysków.
Tymczasem mamy kolejną akcję zakupów grupowych związanych z bankiem i tym razem chodzi o mBank:
poniedziałek, 7 listopada 2011
Koniec gadania o Grecji, czas na Włochy
Dezintegracja strefy euro postępuje niezwykle szybko. Teraz przyszła kolej na Włochy:
W tej chwili rentowność dziesięcioletnich obligacji Włoch sięga 6,5%, co oznacza wątpliwości, jeśli chodzi o ich możliwości bieżącego regulowania odsetek. Możliwe, że za chwilę zainterweniuje EBC i skupi z rynku obligacje, ale widać, że zamiana jednego Papa- na innego Papa- nie kończy problemów strefy euro.
niedziela, 6 listopada 2011
Jaka strategia dla lokat na 2012 rok?
Znamy już projekt ustawy okołobudżetowej przygotowany przez Ministerstwo Finansów na 2012 rok, który oznacza definitywny koniec lokat antybelkowych w przyszłym roku.
Zmiana sposobu naliczania odsetek nastąpi 3 miesiące po ogłoszeniu ustawy, która ma być dopiero uchwalona, więc trochę czasu zostało. Jaką w takim razie obrać strategię dla lokat na przyszły rok?
sobota, 5 listopada 2011
Chciwość i strach
Kilka lat temu, jeszcze w dość wczesnym stadium hossy wpadłem na pomysł, żeby zamiast kupować pojedyncze akcje, a tym bardziej jednostki funduszy akcji i płacić niepotrzebne prowizje, lepiej zrobię budując sobie taką strukturę: 2 kontrakty terminowe na WIG20 (pozycje długie: L), 10 tys. PLN na depozycie i 40 tys. PLN na lokacie. W ten sposób pokonujemy WIG20, prawda?
Wartość kontraktu policzyć bardzo łatwo: kurs x 10 PLN, czyli aktualnie według piątkowego zamknięcia dla serii wygasającej w grudniu byłoby to 2361 pkt x 10 PLN= 23 610 PLN. W takim razie dwa kontrakty odpowiadają zaangażowaniu niespełna 50 tys. PLN w indeks WIG20. Skoro mamy tutaj dźwignię finansową, wystarczy utrzymać tylko część kapitału jako depozyt + nadwyżkę na ewentualne obsunięcia (drawdown), co oznacza, że musimy zablokować tylko część pieniędzy, powiedzmy 10 tys. PLN, a resztę z tych 50 k PLN możemy na przykład wpłacić na lokatę/konto oszczędnościowe czy kupić obligacje i uruchamiamy samograja.
Zgadza się?
Napisane przez
Zbyszek Papiński
o godz.
11:18
Tagi giełda, Grzegorz Zalewski, inwestycje, kontrakty terminowe, książki, psychologia, Wydawnictwo Linia
piątek, 4 listopada 2011
A jednak koniec lokat antybelkowych?
Dziś poszła w świat informacja, że Ministerstwo Finansów nie zapomniało o oszczędzających i wraca do projektu likwidacji lokat antybelkowych. Czekamy na więcej szczegółów, ale zwracam uwagę na taki cytat:
"Ministerstwo prognozuje, że zmiana, która ma wejść w życie po trzech miesiącach od ogłoszenia ustawy, będzie przynosiła budżetowi rocznie ok. 380 mln zł."
Skoro ustawa nie została jeszcze uchwalona, więc od 1 stycznia 2012 lokaty antybelkowe nie zostaną zlikwidowane, tylko nieco później. Pytanie - co oznacza "nieco"?
PS
Tu znajduje się projekt MinFin.
A dla zainteresowanych optymalizator lokat dla Androida.
Właściciel mBanku stracił aż 687 mln euro
Commerzbank, właściciel mBanku i całej grupy BRE opublikował dziś kwartalne wyniki finansowe.
Strata 687 mln euro robi bardzo złe wrażenie, szczególnie na tle dobrych rezultatów Grupy BRE i zapewne smuci nie tylko akcjonariuszy Commerzbanku, ale również klientów BRE.
Dlaczego?
wtorek, 1 listopada 2011
Najlepsze lokaty i konta bankowe listopad 2011
Zaczynamy kolejny miesiąc, więc pora na tradycyjne zestawienie najciekawszych lokat i kont bankowych.
Zacznijmy od kont oszczędnościowych: tu na czele wypada wciąż umieścić BNP Paribas i "Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe", które płaci 5,5% netto z małym haczykiem. Odsetki są kapitalizowane w dni robocze, czyli lawirowanie z podatkiem Belki staje się uciążliwe niedługo po przekroczeniu 5 tys. złotych.
Niespodziewanie (nie dla wszystkich) do walki o pieniądze oszczędzających aktywnie włączył się Bank Millennium.