wtorek, 24 listopada 2015

Coś optymistycznego, czyli pozytywne wieści z banków

Złożenie przez KNF wniosku o upadłość największego banku spółdzielczego w Polsce spowodowało, że atmosfera wokół sektora finansowego jeszcze bardziej zgęstniała. Komisja tłumaczy, że nadzorowała właściwie i sporządziła w tej sprawie szczegółowy raport, a minister finansów zapowiada kontrolę... KNF.

Dlatego, trochę na przekór, wrzucę dziś trzy pozytywne informacje z banków.

1. Kto się spóźnił lub zapomniał o promocji, w której można w łatwy sposób zarobić stówę, otworzyć ROR na 4% oraz darmową kartę z gwarancją bezpłatności do połowy 2017 r., nadal ma szansę z niej skorzystać. Promocja została przedłużona do najbliższego piątku 27 listopada.>

Po więcej szczegółów zapraszam do oddzielnego artykułu na ten temat.


2. Ruszyła nowa promocja, w której za założenie Lokaty Bezkarnej na 3,2% (od 1 tys. do 100 tys. zł) otrzymasz zwolniony z podatku bonus 50 zł.

Co należy zrobić, aby zdobyć premię?

Najpierw zarejestruj się przez specjalny formularz pozostawiając zaznaczone wszystkie zgody marketingowe.

Uwaga! Z promocji mogą skorzystać tylko ci, którzy od 20 listopada 2014 r. nie byli klientami BGŻOptimy.

Następnie trzeba wypełnić wniosek o otwarcie bezpłatnego konta oszczędnościowego w BGŻOptima (najpóźniej do 17 grudnia br.). W trakcie jego składania wnioskujemy o otwarcie trzymiesięcznej Lokaty Bezkarnej za co najmniej 1000 zł.

Normalnie tę lokatę można zrywać w każdej chwili bez utraty odsetek. Jednak warunkiem otrzymania premii 50 zł jest utrzymanie lokaty co najmniej do 5 lutego 2016 r.

Aby odebrać nagrodę, należy kliknąć w link w wiadomości otrzymanej od organizatora do 22 grudnia br. i wypełnić swoje dane na wskazanej stronie do 15 stycznia 2016 r. Nagroda zostanie przekazana na konto oszczędnościowe w Optimie do 15 lutego 2016 r.

Więcej w regulaminie.

Czy znajdziemy tu jakieś haczyki?

Największym problemem jest zapewne wykluczenie wszystkich posiadaczy konta w tym banku po 20 listopada 2014 r.

Poza tym premia mogłaby być trochę większa - choćby w promocji Comperii dostaniemy 5 zł więcej.

Z drugiej strony dla posiadacza kilku-kilkunastu tysięcy złotych oszczędności bonus 50 zł oznacza istotne podkręcenie odsetek, czasem zwielokrotnienie - wpłacając tysiąc złotych na Lokatę Bezkarną otrzymasz po kwartale tylko niespełna 6,5 zł odsetek netto.

Najbardziej dyskusyjną kwestią w promocji wydaje się ograniczony limit 1000. nagród. Dlatego bonus dostaną tylko ci, którzy szybko zareagują i wezmą udział w pierwszych dniach promocji.


To nie jest artykuł sponsorowany. Znajdują się w nim linki afiliacyjne programów partnerskich, czyli otrzymam wynagrodzenie po spełnieniu przez Was określonych warunków podanych przez organizatorów czy banki. Dzięki za korzystanie z tych linków.

3. W Idea Banku w poniedziałkowe popołudnie pojawiła się czteromiesięczna Lokata Andrzejkowa na 3,25% (od 1 tys. do 1 mln zł) oraz trzynastodniowa Lokata Wielka Trzynastka na 3,25% (od 1 tys. do 1 mln zł).

Karta produktu Lokaty Andrzejkowej.
Karta produktu Lokaty Wielka Trzynastka.

Jako ciekawostkę dodam, że w weekend skończyła mi się lokata w innym banku i szukając różnych ofert zadzwoniłem właśnie do Idea Banku pytając, czy będzie coś lepszego niż dwumiesięczna lokata na 2,95%. Konsultantka, rzecz jasna, nic nie wiedziała, a już kilka godzin później bank zaoferował Lokatę Andrzejkową, więc opłacało się chwilę poczekać.

Równocześnie przypominam, że nowi klienci banku mogą skorzystać wcześniej z trzymiesięcznej Lokaty Happy na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) lub trzymiesięcznej Lokaty Happy Plus na 3,25% (od 10 tys. do 100 tys. zł).

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na ustawioną z automatu odnawialność lokat w Idea Banku na standardowych, znacznie gorszych warunkach. Dlatego najlepiej po założeniu i zaksięgowaniu środków na lokacie zadzwonić do banku i poprosić pracownika Idei o zmianę statusu lokaty na nieodnawialny.

Aktualizacja godz. 17:15

Nadal działa samodzielna zmiana statusu lokaty na nieodnawialną po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej Idei w starym systemie. Wystarczy wybrać lokatę i kliknąć "edytuj", zmienić jej status na nieodnawialną, podać konto, na które mają wrócić środki z odsetki i operacje zatwierdzić sms-em. Natomiast w nowym systemie banku Cloud może być inaczej, ale tego nie sprawdziłem.

Z kolei w karcie produktu Lokaty Andrzejkowej napisano, że wniosek jest ważny 14 dni. Tymczasem, kiedy składałem taki wniosek dziś rano w systemie banku zobaczyłem, że jego ważność upływa już 29 listopada.

Kliknij, aby powiększyć
Taką samą datę graniczną 29 listopada bank umieścił w mailu z danymi lokaty.

No i na koniec kolejny raz uczulam wszystkich, żeby nie wpłacać do żadnego banku więcej niż gwarantowaną przez BFG równowartość 100 tys. euro.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...