poniedziałek, 28 listopada 2011

Lokata Andrzejkowa w Getin Banku, czyli Leszek nie boi się KNF

Mimo dość jednoznacznego tonu pisma nowego szefa KNF Andrzeja Jakubiaka (przypomniały mi się stare, dobre czasy centralnego sterowania), grupa Leszka Czarneckiego nie przestraszyła się i postanowiła powalczyć z BGŻOptima.

Dziś zarówno w Getin Online jak też Open Finance pojawiła się roczna Lokata Andrzejkowa z oprocentowaniem 6,1% netto.Z karty lokaty wynika, że odsetki są naliczane do końca lutego 2012 roku, a potem wynoszą tylko 0,1%, czyli ewidentnie lokaty są ustawione pod ewentualne zmiany naliczania podatku od odsetek kapitałowych.

W Getin Online mamy wybór kwoty pomiędzy 1000, a 2500 zł. W Open Finance tradycyjnie mniej: od 500 zł do 2500 zł. Liczba lokat nieograniczona. Ważność wniosku 14 dni.

Tak naprawdę nie ma tu jakieś wielkiej rewelacji i zauważmy, że nawet w tej samej grupie mamy wciąż (teoretycznie tylko jeszcze dziś) Lokatę TAX Free w Idea Banku z możliwością wyboru różnych okresów trwania: 4,6,9 i 12 miesięcy.

Poza tym zdecydowanie lepszą płynność i wyższe oprocentowanie daje choćby wspomniana wcześniej oferta BGŻOptima.

Jednak widać tu, że banki nie przestraszyły się pisma prezesa KNF i grupa Leszka Czaneckiego przedstawiając swoje nowe lokaty wyraźnie daje do zrozumienia jak traktuje te ostrzeżenia i nawoływania do zmiany oferty.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...