poniedziałek, 28 marca 2011

SKOK Wołomin też obniża oprocentowanie lokat

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Mamy rosnącą inflację, oczekiwanie na podwyżkę stóp procentowych i ... spadające oprocentowanie lokat oraz kont oszczędnościowych. Do niechlubnej listy dopisuje się SKOK Wołomin, który po kilkunastu miesiącach bez zmian również ściął oprocentowanie swoich lokat:
Co oznaczają gwiazdki?

Jedna gwiazdka to dokupienie 10. udziałów po 30 zł każdy, a dwie gwiazdki dokupienie 20. udziałów. Są one zwracane na żądanie członka SKOKu, po rozliczeniu danego roku lub rezygnacji z członkostwa. Taki nieoprocentowany prezent.

W razie zerwania lokaty przed czasem tracimy połowę odsetek. Kapitalizacja na koniec lokaty.

Jakie są koszty uczestnictwa w SKOKu Wołomin?

Opłata łączna 75 zł:

- 39 zł to wpisowe
- 30 zł udział (zwracane po wystąpieniu ze SKOK)
- 1 zł wkład (zwracane po wystąpieniu ze SKOK)
- 5 zł składka na stowarzyszenie

Moim zdaniem takie warunki stawiają pod znakiem zapytania powierzanie pieniędzy instytucji parabankowej, gdzie na dodatek trzeba ponieść koszty wstępne. Lepiej polować na takie oferty jak zakończona wczoraj Lokata na Wiosnę w Getin Online, gdzie po pewnym tuningu, czyli wpłatach po 1015,98% zł podnosimy oprocentowanie do 5,4% netto, czyli więcej niż w SKOKu, a całość operacji wykonujemy przed ekranem komputera.

Poza tym niedawno wspominałem o alternatywach takich jak: fundusz obligacji korporacyjnych, albo samodzielne kupowanie obligacji korporacyjnych na rynku Catalyst bądź pierwotnym (przy większym kapitale). Tu też trzeba rozumieć, że pożyczanie pieniędzy firmom jest znacznie bardziej ryzykowne niż bankom, więc należy oczekiwać określonej premii powyżej standardowej lokaty.

PS

Jeśli komuś przemknęła ta informacja, przypomnę, że eurobank od soboty zmienił warunki prowadzenia kont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...