niedziela, 7 listopada 2010

Bank BNP Paribas daje 5,8% netto i iPoda Shuffle 2GB

Bank BNP Paribas Fortis rzucił wyzwanie innym bankom i zaproponował promocję konta oszczędnościowego o nazwie „konto WIĘCEJ oszczędnościowe” oprocentowanego na 5,8% z codziennym naliczaniem odsetek. Na dodatek pierwszych 450. klientów rozpoczętej właśnie promocji otrzyma iPoda Shuffle 2GB.

Jednak miałem tu pewne wątpliwości.


Popatrzmy na zrzut ekranu ze strony banku:Na szczęście w niedzielę jest czynna infolinia banku, więc rozwikłałem zagadkę.

Mamy proszę Państwa świeże konto z oprocentowaniem 5,8% netto i dostępne jest ono dla wszystkich nowych klientów. Aby było ono niemal bezpłatne należy do niego dobrać sobie tak zwany „Pakiet S”. W tym wypadku jedynym ponoszonym kosztem są przelewy zewnętrzne po 50 groszy za sztukę.

Jak mnie zapewniła konsultantka, oprocentowanie 5,8% netto jest gwarantowane przez najbliższe dwanaście miesięcy, ale znajdziemy tu pewien haczyk. W dni świąteczne (w tym soboty) odsetki nie są naliczane i w kolejny dzień roboczy czyha na nas Pan Belka ze swoim podatkiem, jeśli suma odsetek wyniesie 2,5 PLN i więcej. Tym samym sprawy się nieco komplikują i trzeba bawić się w przelewanie na inne konto oszczędnościowe (można dodatkowo otworzyć 3 rachunki ze standardowym 4%), jeśli trzymamy na koncie więcej niż 5,2 tys. PLN.

Info z naliczaniem odsetek należy jeszcze dokładnie sprawdzić, bo infolinia czasem wygaduje różne bzdury.


Trochę to uciążliwe, ale procent spory i niech każdy sam rozważy czy mu się opłaci.

Podobnie jak z iPodem (według mnie gra raczej niewarta świeczki) – tu trzeba spełnić kilka warunków wymienionych w regulaminie jak deklaracja przesyłania wynagrodzenia, trzymanie na rachunku co najmniej 1000 PLN w dniu 03.12. oraz wystąpienie o kartę debetową MasterCard (1 PLN za miesiąc posiadania -tak informuje infolinia, ale w TPiO tego nie ma).

No i należy udać się do placówki banku, żeby podpisać papierki.

Jeżeli ktoś skusi się na promocję, proszę o krótką relację.

PS

Dzięki za info markgo.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...