poniedziałek, 21 stycznia 2019

Do 340 zł premii za założenie konta i regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim

Jeden z Czytelników zapytał mnie o promocję ING Banku Śląskiego, w której za regularne inwestowanie otrzymamy do 200 zł premii. Bank organizuje tę promocję cyklicznie i wcześniej mogliśmy zarobić łącznie już kilkaset złotych, więc przyjrzyjmy się najnowszej edycji.

Na dodatek nowy klient może łatwo zgarnąć do 140 zł za otwarcie konta i spełnienie prostych warunków, czyli łącznie da się uzbierać całkiem pokaźną premię 340 zł.


Aby korzystać z regularnego inwestowania, trzeba być już klientem ING, więc zacznijmy od tego, jak nim zostać i dodatkowo na tym zarobić.

Ci z Was, którzy już posiadają konto w ING, mogą śmiało przejść do kolejnej części wpisu.

DO 140 ZŁ PREMII ZA ZAŁOŻENIE KONTA DIRECT

Promocję skierowano do nowych klientów, którzy nie posiadają żadnego konta osobistego w ING Banku Śląskim co najmniej od 28 lutego 2017 r.

Jakie są jej zasady?

1. Najpóźniej do końca marca br. złóż internetowy wniosek o otwarcie Konta Direct razem z bezpłatnym kontem oszczędnościowym i kartą debetową.

Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji.


2. Do końca czerwca br. wykonaj płatności kartą lub BLIK-iem o łącznej wartości 1 000 zł (mogą być to zarówno transakcje internetowe jak też "naziemne"). W zamian ING wypłaci 100 zł.

Aby otrzymać kolejne bonusy, musisz spełnić powyższy warunek.

3. Bank przyzna następne 20 zł premii za 3 płatności internetowe BLIK-iem na dowolne kwoty.

4. Wreszcie ING dołoży jeszcze 20 zł za wpływ wynagrodzenia w wysokości minimum 1 000 zł.

Bank podchodzi dość liberalnie do tego, co uznaje za wynagrodzenie i jedynie wskazuje na następujące wyłączenia:

"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku."

Premie zostaną wypłacone do 10 lipca br. na konto oszczędnościowe OKO - jest ono oprocentowane  2,5% przez pierwsze 4 miesiące, do 100 tys. zł. W momencie wypłaty premii klient musi posiadać również aktywne konto osobiste założone w promocji oraz kartę debetową.

Regulamin promocji.

Generalnie Konto Direct jest darmowe, podobnie przelewy. Natomiast możemy "nadziać" się na opłatę 7 zł miesięcznie za kartę debetową, jeśli w okresie rozliczeniowym (od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego) nie wykonamy płatności za co najmniej 300 zł.

W sumie dla celów promocji musimy wydać kartą lub BLIK-iem 1 000 zł, więc na początku i tak to raczej nie będzie problemem, ale w dniu wypłaty bonusu w lipcu musimy mieć aktywną kartę.

Dlatego pewnym pomysłem jest na przykład wykonanie wymaganego obrotu, potem samodzielne zastrzeżenie karty debetowej w bankowości elektronicznej, a następnie aktywowanie telefonicznej karty Mastercard. Ta ostatnia w ramach promocji jest bezwarunkowo bezpłatna do 28 grudnia br.

Tabela opłat i prowizji ING Banku Śląskiego.

W sumie da się w prosty sposób zyskać 140 zł premii:

Załóż Konto Direct i zyskaj do 140 zł premii >>

DO 200 ZŁ ZA REGULARNE INWESTOWANIE

W takim razie przechodzę do części przeznaczonej dla posiadaczy konta w ING Banku Śląskim.

Niespełna dwa lata temu reaktywowałem konto w ING, między innymi po to, żeby zgarnąć trochę bonusów za regularne inwestowanie.

Do tej pory zyskałem trzy razy po stówce:W takim razie może teraz warto spróbować podbić stawkę i na przykład zgarnąć 200 zł?

Przyjrzyjmy się nowej ofercie.

Do promocji może przystąpić klient ING, który w dniu startu, czyli 15 stycznia br. nie posiadał jednostek funduszy inwestycyjnych kupowanych za pośrednictwem banku.

Logujemy się na konto i kolejno wybieramy "Oferta ING" > "Inwestycje" > pod nagłówkiem "Narzędzia funduszowe" klikamy w przycisk "Więcej" poniżej napisu "Regularne inwestowanie".

Na kolejnym ekranie zapisujemy się do promocji regularnego inwestowania z premią. Mamy na to czas do końca lutego br.

W przypadku nowych osób przed wyborem konkretnego funduszu należy wypełnić ankietę inwestycyjną i zawrzeć z bankiem umowę pośrednictwa (chodzi o to, że bank będzie kupował i sprzedawał jednostki funduszy inwestycyjnych na nasz rachunek).

I teraz przechodzimy do najważniejszego.

ING wymaga, aby za 300 zł dokonać pierwszego nabycia jednostek wybranego funduszu oraz złożenia dyspozycji regularnego inwestowania tego funduszu na jedną z wybranych kwot: 300 zł, 500 zł lub 1 000 zł.

Jeżeli do 30 sierpnia br. zostanie zrealizowanych co najmniej sześć kolejnych takich dyspozycji, bank wypłaci następujące premie:

100 zł za regularne inwestowanie po 300 zł,

150 zł za regularne inwestowanie po 500 zł,

200 zł za regularne inwestowanie po 1 000 zł.

Premia będzie wypłacona w formie jednostek funduszu do końca września br.. Dodatkowym warunkiem jest aktywna dyspozycja regularnego inwestowania w momencie wypłaty premii oraz posiadanie jednostek nabytych za kwotę minimum 300 zł przy otwieraniu rejestru (pierwszy zakup).

Regulamin promocji.

Jak widać, trzeba się trochę nagimnastykować, aby zyskać bonus.

Osobiście nastawiam się na maksymalną premię przy minimalnym możliwym ryzyku.

Co to znaczy?

Nie interesuje mnie ewentualny zysk z tych funduszy, ponieważ realizuję koncepcję regularnego inwestowania w tanie fundusze indeksowe PZU poza ING.

Tutaj przeczytasz więcej na ten temat:

Rewolucja w polskich funduszach inwestycyjnych! Czas przygotować strategię

W takim razie w ING poszukałem funduszu o stosunkowo niskiej zmienności, z tak zwanych "bezpiecznych" i zastosuję prostą taktykę.

Dlaczego piszę "tak zwanych bezpiecznych"? Wiele z tych funduszy kupuje obligacje korporacyjne emitowane przez spółki i te papiery są obciążone większym ryzykiem niż wskazuje na to sama nazwa funduszu. Podobnie jest w przypadku funduszu, który wybrałem.

Zleciłem kupno jednostek funduszu Investor Oszczędnościowy (dawniej Płynna Lokata) za 300 zł.


Przy zleceniu należy w parametrach inwestowania wybrać kwotę, którą będziemy regularnie inwestować (300, 500 lub 1 000 zł) oraz którego dnia miesiąca będzie ono wysyłane do realizacji.  Celuję w 200 zł premii, więc wybrałem 1 000 zł:


W takim razie zainwestowałem już 300 zł i musi zrealizować się kolejnych 6 zleceń po 1 000 zł, abym mógł otrzymać premię 200 zł.

No i w tym miejscu ktoś może stwierdzić, że niespecjalnie opłaca się inwestować 6 300 zł dla 200 zł premii, nawet jeśli wybieramy względnie bezpieczny fundusz.

Zgadzam się z tą opinią i nie mam wcale zamiaru inwestować tylu pieniędzy w ten fundusz.

Po realizacji każdej dyspozycji regularnego inwestowania będę od razu umarzał świeżo nabyte jednostki, kasa wróci na konto i będzie wykorzystywana do realizacji nabycia w ramach regularnego inwestowania w kolejnym miesiącu. W ten sposób będę miał zaangażowane tylko pierwotne 300 zł i wkoło obracał tysiakiem aż do lipca.

W sierpniu i ewentualnie wrześniu dyspozycja nie zostanie zrealizowana, ponieważ nie będę trzymał na Koncie Direct więcej niż 999 złotych. Po otrzymaniu premii umorzę wszystkie jednostki i anuluję dyspozycję regularnego inwestowania.

Pamiętajcie, że inwestowanie, także w fundusze pozornie bezpiecznie, wiąże się z ryzykiem części lub w skrajnych przypadkach całego zainwestowanego kapitału, więc dobrze zastanówcie się przed wyborem danego funduszu.

PODSUMOWANIE

Premia do 140 zł za otwarcie Konta Direct i spełnienie dodatkowych warunków jest proste, o ile jesteśmy nowymi klientami ING Banku Śląskiego.

Dlatego spokojnie możecie wchodzić w tę promocję, także dlatego, że bank organizuje inne akcje z premiami dla stałych klientów.

Zyskaj do 140 zł za założenie Konta Direct w ING Banku Śląskim >>

Z kolei bonus za inwestowanie wydaje się nieco przekombinowany, ponieważ niby wszystko jest automatyczne, ale jeśli nie chcemy angażować zbyt dużych pieniędzy i ponosić zbyt dużego ryzyka, musimy samodzielnie umarzać jednostki w trakcie promocji.

Łatwiej zgarnąć 200 zł choćby w promocji Banku Millennium. Na dodatek premia jest gotówkowa.

Mimo pewnych zastrzeżeń spróbuję wycisnąć te 200 zł z regularnego inwestowania w ING Banku Śląskim i we wrześniu dam znać, jak mi poszło.