środa, 29 sierpnia 2018

100 zł za regularne inwestowanie w ING powraca + do 140 zł za otwarcie konta

Pod poprzednim wpisem rozpoczęła się dyskusja o kolejnej edycji regularnego inwestowania w fundusze z premią w ING Banku Śląskim. Dlatego uznałem, że powinienem zająć się tematem, tym bardziej z tego powodu, że spore grono Czytelników brało udział we wcześniejszych i bezproblemowo zgarnęło bonusy. Sam też już trzykrotnie otrzymałem po 100 zł.


100 ZŁ ZA REGULARNE INWESTOWANIE

Do promocji mogą przystąpić osoby, które w dniu jej startu 20 sierpnia br. nie posiadały żadnych jednostek funduszy inwestycyjnych nabytych za pośrednictwem ING Banku Śląskiego.

W tym celu należy zalogować się do banku i kolejno wybrać "Oferta ING" >"inwestycje">"regularne inwestowanie". W tym miejscu zapisujemy się do promocji, na co mamy czas do końca września br.

Jeżeli wcześniej nie kupowaliście w ING żadnych funduszy, musicie poświęcić chwilę na wypełnienie ankiety inwestycyjnej oraz zawarcie umowy ramowej z bankiem dotyczącej pośrednictwa w zakresie funduszy inwestycyjnych.

Co dalej?


Do końca września kupujemy jednostki wybranego funduszu za co najmniej 200 zł oraz składamy dyspozycję regularnego inwestowania w ten sam fundusz również za minimum 200 zł.

Dodatkowo musi to być nowy rejestr, czyli inny fundusz, niż wybrany przez nas we wcześniejszych promocjach regularnego inwestowania.

Bank wymaga, aby do końca kwietnia przyszłego roku zrealizowało się co najmniej sześć dyspozycji regularnego inwestowania.

Jeżeli w dniu wypłaty premii 16 maja 2019 r. nadal będziemy posiadali aktywną dyspozycję regularnego inwestowania, bank wypłaci nam 100 zł premii w formie jednostek funduszu, który kupowalismy w promocji. Później te jednostki możemy sprzedać i po kilku dniach zainkasować zysk.

Czy to się w ogóle opłaca?

Jak wiadomo, inwestowanie wiąże się z ryzykiem straty. Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi.

Jeśli nastawiamy się wyłącznie na stówę premii, możemy to ryzyko dość istotnie ograniczyć.

Po pierwsze, wybieramy fundusz z "bezpiecznej" grupy, czyli pieniężny/gotówkowy.

Który konkretnie? Dobre pytanie - proponuję dokładnie sprawdzić ostatnie wyniki oraz dostępne dokumenty.

Po drugie, angażujemy jak najmniejszą możliwą kwotę.

Teoretycznie bank wymaga od nas zaangażowania łącznej sumy 1 400 zł (200 zł na początek + 6 x 200 zł w ramach dyspozycji regularnego inwestowania), ale w regulaminie znalazłem tę samą lukę, co w poprzednim:


Uczestnik promocji w momencie wypłaty premii jest zobowiązany do posiadania jednostek. Jednak nigdzie nie ma zakazu wcześniejszej sprzedaży ich części.

W poprzedniej edycji postanowiłem przetestować ten sposób i zleciłem odkupienie jednostek funduszu kupionego w ramach promocji.

Wszystko poszło zgodnie z planem i bank w lipcu wypłacił mi premię:


Uważam, że w takim wariancie promocja będzie bardziej opłacalna, choć w sumie jest nieco uciążliwa, ponieważ trzeba pamiętać, aby aż sześć razy zrealizowała się comiesięczna dyspozycja regularnego inwestowania.

Najostrożniejsi mogą na przykład kupić we wrześniu jednostki wybranego funduszu, poczekać na realizację pierwszej dyspozycji regularnego inwestowania i od razu zlecić odkupienie większości jednostek, a potem proces powtarzać co miesiąc-dwa.

Czy jest to warte stu złotych premii?

Niech każdy sam zdecyduje. Osobiście uważam, że są prostsze promocje bankowe bez ryzyka utraty pieniędzy - na przykład łatwe 200 zł za otwarcie konta w Banku Millennium.

Natomiast moim zdaniem ta promocja może być dobrym poligonem doświadczalnym dla osób, które dotąd nie inwestowały za pośrednictwem funduszy. I tu widzę jej walor edukacyjny.

Dodam, że po otrzymaniu premii możemy bezproblemowo anulować dyspozycję regularnego inwestowania, choć w regulaminie widnieje zapis, że deklarujemy się na 12 miesięcy.

Regulamin promocji.

DO 140 ZŁ ZA OTWARCIE KONTA DIRECT

Nowy klient ING może dodatkowo zgarnąć premię za otwarcie konta osobistego, w sumie nawet 140 zł.  Dokładając do tego 100 zł za regularne inwestowanie robi się z tego już całkiem solidny bonus: 240 zł.

Do promocji ma prawo przystąpić osoba, która nie posiadała w ING konta osobistego w okresie od 28 lutego 2017 r. do 31 lipca 2018 r.

Jakie są jej warunki?

1. Najpóźniej do końca października br. złóż internetowy wniosek o otwarcie Konta z Lwem Direct wraz kartą debetową oraz kontem oszczędnościowym.

Uwaga! To nie jest wpis sponsorowany. Znajdziesz w nim linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za założone przez Was konta. Z góry dzięki!

2. Do końca lutego 2019 r. wykonaj transakcje kartą lub Blikiem o łącznej wartości minimum 1 000 zł.

W zamian do 8 kwietnia 2019 r. bank wypłaci premię 100 zł na konto oszczędnościowe założone w promocji. Do tego czasu nie możemy zamykać też konta osobistego, a w dniu wypłaty premii musi być aktywna karta.

Kolejne 20 zł zyskasz w bardzo prosty sposób - wystarczy, że do końca lutego 2019 r. trzykrotnie zapłacisz Blikiem za zakupy internetowe.

Ostatnie 20 zł bank oferuje za wpływ przynajmniej jednego wynagrodzenia w wysokości minimum 1000 zł również najpóźniej do końca lutego 2019 r.

Formalnie nie może to być przelew własny z innego banku.

Te bonusy również zostaną wypłacone do 8 kwietnia 2019 r. na konto oszczędnościowe.

Regulamin promocji.

Na co należy uważać?

Konto Direct jest bezpłatne, ale możemy zapłacić 7 zł za wydaną do niego kartę, o ile w danym miesiącu nie wykonamy nią transakcji za co najmniej 300 zł (200 zł dla osób w wieku 18-26 lat).

Na dodatek w banku obowiązuje dość dziwny okres rozliczeniowy od 29. dnia danego miesiąca do 28. kolejnego.

Jak obejść problem z kartą debetową?

Po przysłaniu przez bank plastikowej karty aktywujemy ją i od razu samodzielnie zastrzegamy w bankowości internetowej, a następnie wyrabiamy sobie w telefonie kartę Mastercard. Jest ona bezpłatna do 28 grudnia br.

Po wykonaniu wymaganych w promocji płatności w wysokości 1 000 zł sprawdzamy pod koniec roku, czy bank nadal utrzymuje bezpłatną kartę NFC. Jeśli nie, również ją zastrzegamy i odblokowujemy jedną z kart przed wypłatą premii w kwietniu 2019 r.

Tabela opłat i prowizji.

Dołączone do promocji konto oszczędnościowe OKO nie powala na kolana oprocentowaniem (2,5%, do 100 tys. zł, przez pierwsze cztery miesiące). Jednak posiada sporą zaletę - możemy z niego bezpłatnie przelewać na inne rachunki w ING ile razy tylko chcemy. W ten sposób środki są cały czas dostępne bez ograniczeń.

Co istotne, bank często powraca z promocją konta oszczędnościowego i sam korzystałem z OKO Bonus już kilka razy, podobnie jak z regularnego inwestowania. Poza tym ING organizuje inne akcje dla stałych klientów - na przykład w piątek kończy się "Złotówka dziennie za płatności mobilne."

Dlatego uważam, że warto posiadać konto w ING, ponieważ bank oferuje promocje również dla obecnych klientów, a nie tylko dla nowych.

Załóż Konto z Lwem Direct i zyskaj do 240 zł >>