piątek, 13 kwietnia 2018

Łatwe 150 zł na zakupy na Allegro za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Bank

Rozpoczęła się 14. edycja Money Manii. Tym razem uczestnicy mogą zyskać 150 zł do wydania w serwisie Allegro w zamian za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku i spełnienie prostych warunków. Dodatkowo bank oferuje 3% na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł, do końca 2018 r.) i 1% zwrotu za transakcje wykonane telefonem (maksymalnie 20 zł zwrotu miesięcznie).


Kto może wziąć udział w promocji?

Osoby, które w okresie dwóch lat przed złożeniem wniosku w tej promocji, nie posiadały i nie posiadają konta w Alior Banku (w tym w Kantorze Walutowym oraz Karty Kibica).

Jakie są zasady?

1. Do 13 maja br. zarejestruj się na stronie promocji.


2. Kliknij w link przysłany na adres mailowy podany przy rejestracji i potwierdź swój udział w promocji. Następnie na stronie promocji kliknij w "Wyślij wniosek w Money Manii" i złóż wniosek o otwarcie konta w Alior Banku, posługując się tym samym adresem mailowym.

Uwaga! Jeśli nie widzisz maila od organizatora, sprawdź folder "spam".

Wyraź zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej w zakresie tej promocji, aby umożliwić organizatorowi wypłacenie premii.

3. Do 30 maja br. zawrzyj z bankiem umowę o otwarcie Konta Jakże Osobistego wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą. Wyraź zgody marketingowe dla banku i nie odwołuj ich do końca sierpnia br.

Umowę zawieramy za pomocą przelewu z innego banku, za pośrednictwem kuriera lub przez wideorozmowę.

4. Do końca lipca br. zapewnij łączne wpływy na konto otwarte w promocji na kwotę min, 1000 zł (mogą być przelewy własne z innego banku) oraz wykonaj 3 transakcje kartą lub BLIK-iem.

Dla potrzeb promocji bank akceptuje większość transakcji, czyli zakupy w sklepie spożywczym odzieżowym, na stacji benzynowej, w kinie, restauracji czy galerii handlowej. Natomiast wyklucza niektóre płatności, których kody MCC szczegółowo opisuje w regulaminie:

"7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;

8999 - określający profesjonalne usługi, niesklasyfikowane podobnymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inne niż Polska);

4111 - określający m.in. usługi transportowe;

6012 - określający instytucje finansowe;

6211 - określające brokerów ubezpieczeniowych;

6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;

4829 - określający internetowe przekazy pieniężne;

4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne."

Za spełnienie tych łatwych warunków do końca sierpnia br. organizator promocji przyśle informację o przyznaniu bonu w formie kodu o wartości 150 zł do wykorzystania na zakupy na Allegro. Bon będzie ważny przez pół roku. Można nim zapłacić tylko raz za jedną płatność, ale możemy na przykład kupić kilka przedmiotów u jednego sprzedawcy.

Weź udział w promocji i zyskaj 150 zł na zakupy na Allegro >>


KONTO JAKŻE OSOBISTE

Otwarcie i prowadzenie Konta Jakże Osobistego będzie darmowe, o ile zapewnimy sobie na nie wpływ w wysokości min. 1500 zł miesięcznie (może to być przelew własny z innego banku). Osoby w wieku do 26 lat są zwolnione z tego obowiązku.

Zapłacić możemy 5 zł miesięcznie za kartę, jeśli nie wykonamy nią transakcji za minimum 300 zł miesięcznie. Darmowe są tylko bankomaty z sieci Aliora. Wypłaty z pozostałych kosztują 2,5 zł.

Z mojej interpretacji regulaminu promocji wynika, że właściwie po wyrobieniu karty i wykonaniu nią trzech płatności (ewentualnie BLIK-iem) można z niej zrezygnować, składając odpowiednią dyspozycję w bankowości internetowej.

Właściciel Konta Jakże Osobistego może skorzystać z następujących korzyści:

1) bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce;
2) program Mastercard Priceless Specials;
3) wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym;
4) bezpłatne bankomaty za granicą;
5) limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni;
6) zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem;
7) ubezpieczenie w podróży za granicą.

Dwie z nich są bezpłatne, a kolejne kosztują 3,5 zł miesięcznie.

Najsensowniej moim zdaniem wybrać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% do 20 tys. zł, do końca czerwca br. 2018 r.) oraz zwroty za płatności zbliżeniowe telefonem.

Aktualizacja 17 kwietnia

Bank wydłużył okres podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym do końca 2018 r.

W przypadku płatności zbliżeniowych telefonem w grę wchodzi Google Pay, HCE oraz BLIK. Ze zwrotów wyklucza się te same transakcje, których bank nie akceptuje w promocji (lista powyżej we wcześniejszej części wpisu). Zwrot wynosi 1%, maksymalnie 20 zł miesięcznie, czyli obejmuje zakupy do 2 tys. zł miesięcznie.

Alior Bank - regulaminy.

Alior Bank dość rzadko pojawia się w promocjach z premią. Ta wydaje się całkiem sensowna.

Weź udział w promocji i zgarnij 150 zł na zakupy na Allegro >>