niedziela, 25 lutego 2018

Trwają ostatnie godziny dwóch promocji - do zgarnięcia 150 i 140 zł

Kilka dni temu skończyło mi się kilka lokat w Idea Bank. Akurat w tym momencie nie było żadnej innej w miarę sensownie oprocentowanej, na którą mógłbym przerzucić pieniądze.

Dopiero w piątek pojawiło się coś odpowiedniego, czyli lokata na nowe środki w Nest Banku (2,8% na pół roku i inne warianty). W poniedziałek przekonamy się, czy i jak zareaguje na to Idea Bank.

Nowy klient Nesta powinien zacząć od Lokaty Witaj na 4% (od 1 tys. do 10 tys. zł) otwieranej z bezpłatnym kontem i darmową kartą debetową.

W takich sytuacjach na idealną poczekalnię nadaje się konto oszczędnościowe.

Obecnie w ścisłej czołówce tego typu kont znajduje się oferowane przez Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Profit: 2,7% do 200 tys. zł (nowe środki, przez 92 dni, promocja do 10 marca).

Co istotne, jeszcze tylko dziś do północy nowy klient banku może łatwo zyskać dodatkowe 150 zł.

150 ZŁ ZA OTWARCIE KONTA 360º LUB KONTA 360º STUDENT

Do promocji mają prawo przystąpić nowi klienci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z produktów Millennium oraz byli klienci, którzy aktualnie nie posiadają żadnych produktów banku, ani nie brali udziału w promocjach z bonusami (z wyjątkiem akcji własnej banku "Zyskaj 360 zł").

Jakie są konkretne warunki?

1. Zarejestruj się na stronie promocji najpóźniej do końca dnia 25 lutego br. i zawrzyj umowę z bankiem do końca lutego.

Umowę zawrzesz za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku.

Pamiętaj, aby zaznaczyć wyrażenie zgody dla Millennium na ujawnienie tajemnicy bankowej organizatorowi w zakresie tej promocji, aby organizator wiedział, komu wypłacić premię. Należy również zaznaczyć zgody marketingowe dla banku i podmiotów z nim współpracujących. Tych zgód nie odwołujemy co najmniej do końca maja br.


2. Zupełnie nowy klient w marcu i kwietniu powinien zapewnić sobie wpływy na konto osobiste po min. 1000 zł oraz wykonać po co najmniej jednej transakcji kartą debetową lub Blikiem w każdym z tych miesięcy.

Były klient powinien również wykonać w marcu i kwietniu po minimum jednej transakcji kartą debetową lub Blikiem oraz zapewnić sobie wpływy na konto po min. 1000 zł tytułem wynagrodzenia. Bank nie precyzuje, jakie konkretnie wpływy uzna za wynagrodzenie.

3. O przyznaniu premii 150 zł organizator powiadomi wiadomością mailową do 16 maja br. równocześnie prosząc o uzupełnienie danych do przekazania premii w ciągu 7 dni. 150 zł zostanie przelane na konto otwarte w promocji do końca maja br.

Dodatkowo uczestnik może zarabiać na programie polecającym. Za każdego poleconego otrzyma premię 50 zł (maksymalnie za 5 osób). Zarówno polecający, jak też polecony mogą też zyskać 150 zł za spełnienie warunków promocji.


Uczestnik promocji wybiera Konto 360º lub Konto 360º Student. Obydwa są bezpłatne po spełnieniu bardzo prostych warunków.

W przypadku Konta 360º w danym miesiącu wystarczą wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł (może to być na przykład przelew własny z innego banku) oraz jedna transakcja kartą debetową lub Blikiem.

W wersji Student (dla osób w wieku 18-25 lat) należy tylko raz w miesiącu zapłacić kartą lub Blikiem.

Regulamin promocji.

Tabela opłat i prowizji Banku Millennium.

2,7% na Koncie Oszczędnościowym Profit

W styczniu Bank Millennium podniósł zarówno stawkę (z 2,5 na 2,7%), jak też górny limit (ze 100 tys, do 200 tys. zł) na Koncie Oszczędnościowym Profit. Zaraz po tej korzystnej zmianie opublikowałem na ten temat wpis opisujący, jak najlepiej korzystać z tego konta.

Przypomnę najważniejsze zasady.

Aktualna promocja na 2,7% (do 200 tys. zł) trwa do 10 marca br.

Co to znaczy?

Jeżeli bank będzie postępował podobnie jak poprzednio, wystarczy wycofać środki z banku w piątek 9 marca i wrócić z nimi najwcześniej w poniedziałek 12 marca, aby załapać się na kolejną promocję.

Natomiast trzeba jeszcze pamiętać o tym, że bank wylicza czas obowiązującego oprocentowania indywidualnie dla każdego klienta i trwa ono 92 dni od pierwszego wpływu na konto oszczędnościowe.

Jeżeli na przykład przelejesz środki do Millennium w środę 28 lutego, to Twój okres oprocentowania na 2,7% będzie trwał do 31 maja br.

Natomiast w międzyczasie warto wycofać pieniądze 9 marca i wrócić 12 marca, aby po 31 maja cieszyć się również wyższym oprocentowaniem. Tak to przynajmniej działało do tej pory.

W Banku Millennium problemem jest dzienny górny limit operacji wynoszący 50 tys. zł. Na szczęście znalazł się na to sposób. Zacytuję fragment artykułu z 14 stycznia:

"Fabian w komentarzu podsunął świetny pomysł na przechytrzenie dziennego limitu przelewów w wysokości 50 tys. zł. Jeżeli na przykład planujemy na 9 marca wycofanie środków z Millennium, aby załapać się na kolejną promocję, zaczynamy zlecać przelewy z przyszłą datą znacznie wcześniej - powiedzmy 4 marca, 5 marca, 6 marca i 7 marca. Każdego dnia wklepujemy przelew na 50 tys. zł z datą realizacji 9 marca.

8 marca przelewamy 200 tys. zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste, a kolejnego dnia realizują się wszystkie cztery nasze wcześniej zlecane przelewy po 50 tys. zł . Oczywiście kwoty są przykładowe i dopasujcie je do własnych potrzeb.

 
Alternatywną opcją jest wycieczka do oddziału banku i zlecenie przelewu za 7,99 zł lub wypłata gotówki (trzeba wcześniej zgłosić taką dużą wypłatę w oddziale, najpóźniej dzień roboczy wcześniej do godz. 15:30).

Dowiedziałem się na infolinii, że po wykorzystaniu dziennego limitu przelewów w wysokości 50 tys. zł, możemy wysłać jeszcze kolejne 30 tys. zł tego samego dnia korzystając z serwisu telefonicznego banku. "

Dodam jeszcze, że pierwszy przelew w miesiącu z Konta Profit jest bezpłatny, a kolejne kosztują 7,5 zł.

W sumie da się złożyć solidny zestaw: 150 zł premii + funkcjonalne konto osobiste + 2,7% na koncie oszczędnościowym.

140 ZŁ DLA NOWYCH I 70 ZŁ DLA OBECNYCH KLIENTÓW TOYOTA BANK

Kolejna promocja, która kończy się w najbliższych godzinach trwa w Toyota Bank. Za założenie dwóch lokat za łącznie 8 000 zł nowy klient otrzyma 140 zł, a obecny 70 zł premii. Dodatkowo bank oferuje 50 zł za polecenie kolejnego klienta (maksymalnie można polecić 4 osoby).


140 zł dla nowego klienta

Nowy klient jest określany jako osoba, która od 1 lipca 2016 r. do 29 stycznia 2018 r. nie posiadała i nie posiada Konta Jedynego.

Co zrobić, aby zdobyć 140 zł premii?

1. Zarejestruj się na stronie promocji najpóźniej do końca dnia 26 lutego br.

2. Na stronie promocji wybierz opcję "nie mam Konta Jedynego Toyota Banku", a następnie złóż wniosek o otwarcie tego konta.

Wyraź zgody na: przekazywanie informacji handlowych; przetwarzanie danych w celach marketingowych banku oraz przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji.

3. Zawrzyj umowę o otwarcie Konta Jedynego i po zalogowaniu na nie najpóźniej do 9 kwietnia br. załóż Lokatę Sprint na 180 dni (2,5% w skali roku, minimum 3 000 zł) oraz Lokatę Plus na 9 miesięcy (2%, min. 5 000 zł).

Nie zrywaj żadnej z tych lokat przez co najmniej 90 dni oraz nie zamykaj Konta Jedynego do wypłaty premii (najpóźniej ma ona zostać przelana na to konto do 8 sierpnia br.).

70 zł dla obecnego klienta

Do udziału w tej promocji są uprawnieni wszyscy ci, którzy brali udział w dowolnej wcześniejszej akcji prowadzonej wspólnie przez Agorę i Toyota Bank. Dodatkowo wyklucza się osoby, które rozwiązały z bankiem umowę o Konto Jedyne w okresie od 1 lipca 2016 r. do 29 stycznia br.

Jeżeli masz prawo brać udział w tej promocji, zarejestruj się najpóźniej do 26 lutego br.

2. Na stronie promocji wybierz opcję "Mam Konto Jedyne w Toyota Bank", a następnie wyraź zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji.

Upewnij się, że posiadasz wyrażoną zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku.

3. Do 9 kwietnia br.  zwiększ saldo środków w Toyota Bank wyliczane na koniec dnia 29.stycznia br. poprzez założenie Lokaty Sprint na 180 dni (2,5%, min. 3 000 zł) oraz Lokaty Plus na 9 miesięcy (2%, min. 5 000 zł).

Nie zrywaj żadnej z tych lokat przez minimum 90 dni.

Dodatkowo przez 30 dni od założenia lokat utrzymuj zwiększone saldo środków w Toyota Bank wyliczone na koniec dnia 29 stycznia br. Jeżeli na przykład w lutym kończy Ci się lokata, nie możesz wycofać środków z banku od razu po jej zakończeniu, tylko musisz poczekać do końca lutego.

Nie zamykaj Konta Jedynego do wypłaty premii (do 8 sierpnia br.).

50 zł za polecenie

Uczestnik promocji generuje na stronie promocji specjalny kod, który musi wpisać polecona osoba przy rejestracji. Premia 50 zł zostanie wypłacona o ile obydwie osoby spełnią warunki promocji. Jedna osoba może maksymalnie polecić czterech nowych, czyli łącznie zebrać 200 zł.

Wypłata bonusu

Do 26 lipca br. organizator powiadomi mailowo uczestników, którzy spełnili wymagania promocji, o przyznaniu premii. Wtedy należy zalogować się na stronie promocji i podać swoje dane do przekazania premii, w tym numeru konta. Premia zostanie przekazana najpóźniej do 8 sierpnia br.

Regulamin promocji.

Tabela opłat i prowizji Toyota Bank.

Tabela oprocentowania Toyota Bank.

Czy to się opłaca?

Głównym minusem Konta Jedynego jest pobierana z góry opłata miesięczna 2,49 zł. Bank ją zwraca do 10. dnia kolejnego miesiąca, jeśli wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą debetową w wysokości 400 zł.

Co najmniej do końca kwietnia br. będą oferowane zwroty za zakup paliwa i możemy w ten sposób dodatkowo zyskać.

Na szczęście pojawiła się korzystna zmiana w promocji. Organizator promocji (Agora) oferuje zwrot opłat za prowadzenie Konta Jedynego w wysokości 20 zł dla osób, które zarejestrują się w promocji i spełnią jej wymogi oraz nie zerwą żadnej z promocyjnych lokat.  Zwrot nastąpi przelewem na Konto Jedyne do 25 stycznia 2019 r.

Jeżeli ktoś posiada sporo wolnej gotówki, powinien ją wpłacić na wyżej oprocentowane lokaty - na przykład na opisaną dziś na początku w Nest Banku.

Natomiast dla kwoty 8 000 zł w przypadku nowego klienta banku ciężko znaleźć coś lepszego.

140 zł premii netto - 4,98 zł ewentualnych opłat za Konto Jedyne = 135,02 zł netto zysku.

Odsetki za Lokatę Sprint na kwotę 3 000 zł = ok. 29,96 zł netto.

Odsetki za Lokatę Plus na kwotę 5 000 zł = ok. 60,58 zł netto (jeśli lokatę zakładamy w lutym, który jest nieco krótszy od pozostałych miesięcy).

Razem zysk netto wyniesie ok. 225,54 zł (bez uwzględnienia programu poleceń), czyli w skali roku dałoby to nam ponad 4,6% brutto (ok. 3,76% netto). Są to ostrożne szacunki, w których przyjąłem zysk po 9 miesiącach bez uwzględnienia możliwości reinwestowania środków po zakończeniu pierwszej lokaty na 180 dni oraz premii wypłaconej w sierpniu. Poza tym nie doliczam też ewentualnej premii za polecenie konta (na przykład mąż żonie) w wysokości 50 zł (maksymalnie 4 x 50 zł = 200 zł).

Natomiast w przypadku obecnego klienta atrakcyjność tej promocji wydaje się bardziej problematyczna, ponieważ premia jest o połowę niższa, a dodatkowe komplikacje powoduje konieczność utrzymania i odnawiania niektórych obecnie trwających lokat.

Sam zapisałem się do tej promocji dziś jako obecny klient, także po to, żeby sprawdzić, czy akcja będzie sprawnie ogarnięta i rozliczona.

Dlatego powtórzę, że promocja jest warta rozważenia głównie przez nowych klientów Toyota Bank.

Zarejestruj się w promocji i zyskaj 140 lub 70 zł premii >>

Proponuję na spokojnie jeszcze raz przeanalizować obydwie promocje i wybrać dla siebie najkorzystniejszy wariant.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...